Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 61 madde; 17 - 24 arası.

Konu: İş bankası kurucu ve imtiyazlı hisseleri - birlik platformu.

1. Bizim yolumuz sabır yolu ben ve arkadaşlarım yıllardır bekliyoruz ve beklemeye devam edeceğiz. Biz sabır ehliyiz ve biliyoruz ki güzel günler çok yakın... bol bol hayal kurun çünkü insan hayalleri kadar vardır saygılar selam ve dua ile İşkur ailesi
    ''Yatırım tavsiyesi değildir.''

2. Sayın hissedaşlarım yılların sabrı üzerimizde bir derviş edasıyla konunun meclise taşınmasını bekliyorum şu aşamadan sonra ok yaydan çıktı diye düşünüyorum.. Yatırım tavsiyesi değildir.

Hayırlı olsun ,bu topic uğurlu gelsin bize

4. kurucu hisselerde hacimler iyice düştü. atr de 26,000 alış bekliyen 38500 satmak isteyen var
    btr 3100 de hacimsiz işlem var
    kur da 50,000 den el değiştiriyor.
    her kez habere odaklanmış işin meclise gelmesini bekliyor...hadi hayırlısı gelsin artık...

5. topic hayırlı olsun.. diğer tarafta 3 ayrı başlık varken bir de burayı kullanmak pratik olmayabilir. diğerlerini kapatmak da mantıklı değil...

6. http://t24.com.tr/haber/murat-bardak...vsiyesi,723262

burat bardakçı devirle ilgili tavsiyelerini 1.5 ay önce yazmış.yeni gördüm.okumayanlara tavsiye ederim

BU İŞ NASIL HALLEDİLECEK?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son açıklamaları ve MHP’nin de yapılacak hukukî değişikliğe destek vereceğini açıklaması üzerine, CHP’nin İş Bankası’nda bulunan Atatürk’e ait hisseleri artık eskisi gibi rahatça kontrolü altında bulundurmasının pek mümkün olmayacağı görülüyor…

İhtimalleri ve yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralayayım:

* CHP’ye düşen, Siyasî Partiler Kanunu’nun koyduğu ticaret ve bankacılık yapma yasağına uyması ve Meclis’ten çıkacak olan hisselerin Hazine’ye devredilmesi kanununu beklemeden, senelerden buyana bu kanuna aykırı şekilde devam ettirdiği bankacılık hevesine son vermesi, bankanın yönetim kuruluna temsilci göndermekten vazgeçip hisseler üzerindeki kontrol yetkisini kendiliğinden Hazine’ye yahut bir başka kuruluşa devretmesidir…

*Ama, CHP’nin bu şekilde hareket edeceğini beklemek tam bir safdillik olacak ve hisselerin kontrolü çıkartılacak kanun ile Hazine’ye devredilecektir…

* Hisselerin vasiyete dayanan kuru mülkiyetini elinde bulunduran CHP’nin bu hisseler üzerindeki kontrol yetkisinin elinden kanunla alınması çeşitli tartışmalar yaratabileceği için, bence öncelikle yapılması gereken, 12 Haziran 1933’te “şahsa özel†olarak çıkartılan ve vasiyetnamenin de temelini teşkil eden 2307 sayılı kanunun üzerinde çalışmaktır.

* İş Bankası’ndaki Atatürk’ün hisselerinden elde edilen gelirlerin sahipleri Türk Tarih ve Türk Dil Kurumları olduğu ve bu işte vasiyet gereği “havaleci†konumunda bulunan CHP’nin temsiline de yapılacak değişiklikten sonra artık gerek kalmayacağı için yönetim kurulundaki dört CHP’li üyenin yerine bundan böyle Tarih ve Dil kurumlarının belirleyeceği ikişer üye de getirilebilir.

*Ve, asıl mesele: Son günlerdeki tartışmalar memleketin en önemli kuruluşlarından olan Türkiye İş Bankası’nın hisse sistemi değil, Atatürk’ün bankadaki hisselerinin kontrolü hakkındadır ve alınacağı söylenen yeni kararlar ile “bankanın başına bir iş geleceği†şeklindeki düşünceler yanlıştır. Üstelik, Atatürk’e ait hisselerin CHP’nin kontrolünden çıkması aslında sadece CHP’yi değil, yönetim kurulunda parti temsilcilerinin bulunmasından son senelerde gittikçe artan bir sıkıntı hissetmeye başlamış olan İş Bankası’nı da rahatlatacaktır.

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •