Sayfa 2/266 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 2125 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    şirket 3000 m3 kapasiteli yaklaşık 2.5 milyar dolar yatırım bedelli yeni bir yüksek fırın yapacağını açıkladı mı,Açıkladı...

Finansmanı nasıl olacak,tabi ki kazancı ile,

Şirket sizin gibi düşünün,yada Şirketin Yönetim Kurulu üyesi gibi,nasıl finanse ederdiniz,kasanızdaki parayı dağıtıp yüzde 40 ile borç para alarak mı,

Tahminim en az 4 yıl temettü veremez şirket,ben olsam öyle yapardım,siz olsanız öyle yapardınız,

Bu fiyatlar mı,tabi ki çok komik,ama piyasa böyle fiyatlıyor,dünyada demir çelik üretiminde 8. sıradayız,38 milyon ton ile,asıl oyuncu çin,850 milyon ton üretimleri var,dünyadaki üretimin tam yarısını yapıyorlar,fiyatlarıda onlar belirler,

Hayırlısı olsun,sabreden kazanır..
    bedelli sermaye artırımı en uygunu....

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    1 tl temettü verir. 5 ten alanın verimliliği yüzde 20 allah bereket versin. Akmaz kokmaz bozulmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aynen öyle...İhya edicek fiyatlara geldi.
    %10 temettü verdi bu yıl. Şu anki fiyatlarda %18-20 aralığında. 5'lere gelirse %20 leri geçiyor.
    Uzun lafın kısası gözleri kapayıp, algılara teslim olmadan düşütükçe al, daha düşsün daha fazla al seviyelerinde.
    Aklıma Ereğli geldi..2012 yılı 2,80 den almıştım 3 hafta içinde 5 birim içinde gitti geldi. O hafta sattığım Froto %30 yükseldi kafayı sıyırmıştım kısmet değil dedim. 3 ay içinde 4 den sattığımızda mutluluktan uçuyorduk o ereğli temettülerle beraber 16 ları geçti. Şu an İsdmr bedavadan biraz daha pahalı işlem görüyor. Geçen ay 8'den bayağı vermişler ki kağıdı düşüre düşüre hoşafa çevirdiler. Biz de o hoşafı içeceğiz 5,94 bismilllah dedik.

3.  Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    şirket 3000 m3 kapasiteli yaklaşık 2.5 milyar dolar yatırım bedelli yeni bir yüksek fırın yapacağını açıkladı mı,Açıkladı...

Şirket sizin gibi düşünün,yada Şirketin Yönetim Kurulu üyesi gibi,nasıl finanse ederdiniz,kasanızdaki parayı dağıtıp yüzde 40 ile borç para alarak mı,

Tahminim en az 4 yıl temettü veremez şirket,ben olsam öyle yapardım,siz olsanız öyle yapardınız,

Bu fiyatlar mı,tabi ki çok komik,ama piyasa böyle fiyatlıyor,dünyada demir çelik üretiminde 8. sıradayız,38 milyon ton ile,asıl oyuncu çin,850 milyon ton üretimleri var,dünyadaki üretimin tam yarısını yapıyorlar,fiyatlarıda onlar belirler,

Aynen. 3,4 ay önce ben de benzer yazdim. Acaip kızdılar. Bu hisseyi bir yıl sonra 3 lu rakamlardan ancak alırım demistim. Temettü yok dendiginde satıcı çok var. Temettü için alacaklar gidip faize yatirsin. Yıllık %20 net. Ustelik risk de yok.

Arkadaşlar yatırım sürecinde temettü verme zorunluluğu var mı? Yok. İsterse bedelli sermaye artırımı da yapabilir. Yeni yatırımlara giren ve piyasanın durgun olduğu dönemde şirket genel kurulda bu yıl temettü dağıtmazsa ne olacak? Karamsarlık değil hepsi olasılık. Parası olan algıya oynar. Şurdan döner burdan döner garantisi yok. Garantisi olan İskenderun a her gidişimde pofur pofur bacası tüten, denize sıfır dev asa şirket. Kaybedilen sadece zaman olur. Şu ortamda ülkeye yatırım yapmak en büyük suçumuz ytd

EML-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku

2.5 milyar dolar mı ? TL mi ?
    Link atar mısınız .

Hayırlı olsun yeni konu

7.  Alıntı Originally Posted by Ebrar Yazıyı Oku
    2.5 milyar dolar mı ? TL mi ?
    Link atar mısınız .
    2.5 milyar dolar,3000 m3 kapasiteli yüksek fırın maliyeti..Araştırdım bu fiyat çıktı,Demir çelikciler daha iyi bilirler.

8.  Alıntı Originally Posted by katti Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yatırım sürecinde temettü verme zorunluluğu var mı? Yok. İsterse bedelli sermaye artırımı da yapabilir. Yeni yatırımlara giren ve piyasanın durgun olduğu dönemde şirket genel kurulda bu yıl temettü dağıtmazsa ne olacak? Karamsarlık değil hepsi olasılık. Parası olan algıya oynar. Şurdan döner burdan döner garantisi yok. Garantisi olan İskenderun a her gidişimde pofur pofur bacası tüten, denize sıfır dev asa şirket. Kaybedilen sadece zaman olur. Şu ortamda ülkeye yatırım yapmak en büyük suçumuz ytd

EML-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İsdemirin yüzde 95 ortağı Erdemir,Erdemirde 1300 m3 kapasiteli yüksek fırın yatırım kararı aldı,Dolayısıyla isdemirde bedelli sermaye artışına ihtimal vermiyorum,yüzde 100 bedelli artış yapsa,Erdemirden çıkacak para,2 milyar 750 milyon tl,

Bu nedenle sermaye artışı olmaz,yapılması gereken özsermaye ve her yıl kazancı ile yatırımı tamamlaması,yetmediği yerde dış kredi ile yatırım tamamlanır,olacak olan budur,başka bir yol yok..

Sayfa 2/266 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •