Sayfa 343/611 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 2,737 - 2,744 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    Bende 100bin vardi.o zaman simdi %80ini ekgyo kaptirdim

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hakkaten yaa simdi dusundumde herkes elimdeki lotu yazsa bu adamlarin ne yapip yapamayacaklari ortaya cikar

2. SPK tarafından HLGYO pay piyasasında yaptığı işlemler nedeniyle Asunim Yenilenebilir Enerji Teknolojileri İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında 07.05.2019 tarihinden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir. Bu şirket bu tarihten şu ana kadar, kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen yaklaşık 42 milyon lot HLGYO hissesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na başvuruda bulunmuştur. Söz konusu hisse senetlerinin kurul kaydı Asunim Yenilenebilir Enerji Teknolojileri İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adına mı yapılmıştır yoksa bu şirket bunu başka bir yerlerden mi temin etmektedir ? Ben ve benim gibi çok sayıda yatırımcı, SPK tarafından ceza verilmiş bir şirketin piyasada bu türden faaliyetlerde bulunmasını oldukça rahatsız edici karşılamaktayız. Bu nedenle konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapılarak tarafıma bilgi verilmesi talebiyle saygılarımı sunarım.
    CİMER'e gerekli müracaatı yaptım, sonucunu buraya yazacağım.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    CİMER'e gerekli müracaatı yaptım, sonucunu buraya yazacağım.
    allah razi olsun.su mubarek gunde.

4. Senin cevap gelinceye kadar herşey meydana çıkar kardeş

desteğe gelmiş çatmış..destekten tepkisini de vermiş görünüyor...bikaç gün daha takip etmek lazım...sanırım hissede birşeyler dönüyor, o nedenle temkinli olunmalı...ytd...

6.  Alıntı Originally Posted by guvenerg Yazıyı Oku
    Senin cevap gelinceye kadar herşey meydana çıkar kardeş
    MKK dediğimiz kurum her ne kadar özerk gibi görünse de SPK'nın alt kurumu gibi çalışır ancak TR'deki kurumlar arası iletişim sorunu da herkesin bildiği bir şeydir. Bu kurumlardaki liyakatsizlik, herkesin adamı olmak had safhadadır. Biz yatırımcıların yapması gerekense, hukuka aykırı gördüğü her şeyi şirketlere değil bu türden düzenleyici kurumlara müracaatla çözülmesi hususunda baskı yapmaktır. SPK şikayetlerimi çoğunlukla direkt kendi portalından değil CİMER yoluyla yapmaktayım, ki o zaman işin üzerine biraz daha dikkatle gittiklerini yaptığım bir çok müracaatımla tecrübeledim.

*
    Mesela yakın tarihli bir örnek vermek gerekirse, IHLGM'nin yapmış olduğu bedelli sermaye artırımı sonrasında SPK'ya onaya gönderilen ana sözleşme değişikliğinde bazı kelimelerin cımbızla çekilerek bunların yerine Yönetim kuruluna geniş yetkiler veren değişiklikler yapıldığını tespit ettik. Bu arada SPK, Genel Kurul onayı olmadan Yönetim Kuruluna geniş yetkiler veren imtiyazlı hisse çıkarma yetkisini de içeren ana sözleşme değişikliğini hiç bakmadan onaylamıştı bile.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...52#post3356452

Bilahare yaptığımız itiraz üzerine şirket gerekli düzeltmeyi yaptı ve ana sözleşme eski haliyle tekrar tescil edildi. Oysa "yatırımcıların hak ve menfaatlerini korumak" üzere kurulmuş olan SPK'daki uzmanların bu durumu bizden önce farketmesi gerekiyordu. Ama etmezler, akşama kimbilir kimlerle nerede ne yemekler yenilmiş, ne içkiler içilmiştir.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...38#post3407138

Buradaki durum da tam olarak budur. Asunim denen şirketin 54 milyon lotu bloke edilmiş ama adamlar milyonlarca lot hisseyi bir yerlerden bulup buluşturup MKK'ya kayıt ettirmeyi başarıyorlar. Nerden aldın, kaça aldın, borsada işlem görmeyen tipe haiz bu hisseler SPK'da kimin adına kayıtlı felan fıstık. Sor sorabildiğin kadar. Bu soruların sorulacağı yer gayet tabiki SPK'dır, şayet sormazsak birileri birileriyle yemek yemeğe, tatil planları yapmaya devam ederler. Bu böyledir.

Kimse kusura bakmasın ve üzerine alınmasın ama biz yatırımcılar biraz tembelizdir, bir diğer konu da kurumlara ve buradaki görevlilere duyduğumuz güvensizlik hak arama noktasında hep geri durmamıza neden olmuştur. Adaletin olduğu yerde hak arama mücadelesi olmaz sayın arkadaşlarım; bu ülkede adalet yerli yerinde olmadığı için bu mücadeleyi bizzat biz yapmalıyız. Bundan asla geri kalmayın.

7. Teşekkür ederim Kamil bey

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sn buffett, bir şirketin sermayesini temsil eden tüm paylar (şirket sözleşmesinde belirtilen yani sizin bir sayfa önce resmini koyduğunuz) halka açık kısmı olarak görünen kısımda olsa bile borsada alınıp satılamayabilir. Satışa konu olabilmesi için MKK'ya başvurulması gerekir. Hemen her hissede bu türden paylar vardır. SPK ya başvurmuyorlar zaten MKK ya başvuruyorlar söz konusu işlem için. Yanlışlık olmasın.
    halka açık kısımda olup da MKK ya kaydettirilmemiş hisseler takas analizinde görünür mü ?
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Sayfa 343/611 İlkİlk ... 243293333341342343344345353393443 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •