Sayfa 377/611 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 3,009 - 3,016 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu soruya cevap verebilmek için ceza almadan önce Asunim'in elinde borsada işlem görmeyen ne kadar hisse olduğu bilgisine ihtiyaç var. Kişisel veri olduğu için SPK'ya başvursak bile bunu öğrenemeyiz. Cezalı olduğu dönemde MKK'ya bu yönde yapılan başvurular sanki böyle bir şey olduğunu söylüyor ancak emin olamayız. Normalde bugün, ayın 17 sinde yapılan 1.855.076 + 4.788.733 lotluk hissenin takaslara girmesi gerekirdi ama şu ana kadar böyle bir giriş yok. Tuhaf tuhaf işler...
    Asunimin elinde borsada işlem görmeyen hisse olabilir mi? Açık olmayan kısım Halkbank ta değil mi? Yani takaslardan çekilenler haricinde 40 milyon işlem görmeyen hissesi nasıl olabilir ki?

2. Olabilir. Gayet mümkün; en basitinden başka hesaplarda duruyordur, cezadan sonra Asunim'e virmanlanmıştır. Cezaya rağmen hisse miktarında değişimler yaşanması böyle bir ihtimalin varlığını düşündürüyor. Bilemeyiz tabi, dediğim gibi bu cezanın içeriği, uygulanma şekli konusunda bende de kafa karışıklığı var. Düz mantık, işlem yapamama cezası ile birlikte bu miktarda hiç bir oynama olmaması gerektiğini söylüyor ama öyle olmuyor. Adamların lotu neredeyse her gün değişiyor. Yasal bir boşluk mu var yoksa genel prosedür mü böyle hiç bir bilgim yok.

* SPK'dan doyurucu bir açıklama gelirse bilgim dahilinde burada paylaşmaya çalışırım.
    Son düzenleme : Maydonozcu Kamil; 24-05-2019 saat: 13:10. Sebep: İlave bilgi.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Olabilir. Gayet mümkün; en basitinden başka hesaplarda duruyordur, cezadan sonra Asunim'e virmanlanmıştır. Cezaya rağmen hisse miktarında değişimler yaşanması böyle bir ihtimalin varlığını düşündürüyor. Bilemeyiz tabi, dediğim gibi bu cezanın içeriği, uygulanma şekli konusunda bende de kafa karışıklığı var. Düz mantık, işlem yapamama cezası ile birlikte bu miktarda hiç bir oynama olmaması gerektiğini söylüyor ama öyle olmuyor. Adamların lotu neredeyse her gün değişiyor. Yasal bir boşluk mu var yoksa genel prosedür mü böyle hiç bir bilgim yok.

* SPK'dan doyurucu bir açıklama gelirse bilgim dahilinde burada paylaşmaya çalışırım.
    19 milyon dolaşım dışında şu an. Takastan çekilen 54 milyon asunimin herhalde bu 19 milyon asunimde olması lazım ama söylediğin gibi tuhaf işler oluyor, anlamak imkansız açıklama olmadan. Bakalım bugün eklenecek mı son parti 7 milyon, gün içinde eklenebilir mı başvurulan saate göre? Belki öyledir.

Ben açıklama filan geleceğini sanmıyorum, ugrasmazlar.

4. Açıklama yapmak zorundalar, olmazsa CİMER'e şikayet ederim. O da olmazsa bizzat sayın C.Başkanlığına felan. Pis huyluyumdur, taktımmı takarım. Şu bir gerçek ki Berat beyin toplantı yapacağını ve bu toplantıda neler konuşacağını bilen birileri yaptı bu operasyonu. Konuşma metnini kim hazırladıysa bütün bu olanlardan onlar sorumlu, bu net...

Hisseye olan KY ilgisinin kesilmesine yol açtı bu spekülasyon. Borsa genelinde de düşüş yaşandı tamam ama burada rakamsal bazda dönen şeylere bugüne kadar hiç bir hissede rastlamadım. Dediğiniz gibi oldukça tuhaf...

5. Geride örneğini verdim. IHLGM'de de buna benzer bazı dümenler çevirdiler, tam 6 kez CİMER ve SPK'ya şikayetim oldu ve en sonunda benim savunduğum çizgiye geldiler ve KAP'a açıklama yapmak zorunda kaldılar. Buradaki sıkıntı farklı, bu ceza ile madem işlem yapma yasağı getirdin o zaman bu olanlar ne ? Bu durum karşısında bilgi ve tecrübem off vaziyette.

Demekki öğrenecek daha çok şey varmış bu piyasada...

6. Boyle mal toplama olurmu soruyorum.doldurmus alisi asagi.kademe kalmaya yakin giriyor satisi.ne halt yedikleri belli degil.bu fiyattan malmi satilir

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    Boyle mal toplama olurmu soruyorum.doldurmus alisi asagi.kademe kalmaya yakin giriyor satisi.ne halt yedikleri belli degil.bu fiyattan malmi satilir

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Iki gündür yatırım finansman satıyor ama zararına galiba yukardan almıştı tuhaf şeyler oluyor. Yapacak bir şey yok.

8.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Iki gündür yatırım finansman satıyor ama zararına galiba yukardan almıştı tuhaf şeyler oluyor. Yapacak bir şey yok.
    onun yaptığı işler citibank yabancının takasından işliyor.

Sayfa 377/611 İlkİlk ... 277327367375376377378379387427477 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •