Sayfa 388/611 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by zaycek Yazıyı Oku
    AVOD.E, DGGYO.E, HLGYO.E payları 28 Mayıs seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.
    BIST'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
    "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite
    Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVOD.E, DGGYO.E, HLGYO.E payları 14/05/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 28/05/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.
    Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz."
    Teşekkürler

2. Yarın Allahın belasındaki VBTS midir ne b.ksa sona erecek.
    Perşembe itibariylede Asunim’in kredili satışları bitecek.
    Bitaraflarından uydurdukları; açıkçılarla iş birliği içinde işlettikleri kural bitince herhalde hareket eder biraz.

3. Ne oldu herkes sustu

4. https://i.hizliresim.com/JVdLb5.jpg

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Asunim yasağının kalkmasına beş ay gibi bir zaman var.Kağıdın fiyatında dramatik bir düşüş olmaması halinde ekstra bir kredili satış gelmeyecek gibi görünüyor.Eğer bu grup tekrar senetle ilgilenecek ise satılan malların tekrar toplanması gerekir.Yeni bir kişi yada grup tahtaya gelmediği müddetçe önümüzdeki dört aylık zamanda maximum 0,84-85 aralığını göreceğini sanıyorum daha üst rakamlar biraz zor.Bakanın ve diğer bürokratların açıklamalarından anlaşılan İstanbul Finans Merkezinin en erken 2022 Aralık olarak açılması planlanıyor.Bu durumda 2,5 yıl var.Genelde 1-1,5 yıl öncesinde hareket başlar bu tür haberler gerçeğe dönüşmeden önce.Dediğim gibi yeni bir grup tahtaya gelmezse yada mevcut grubun yasak kalkmasına rağmen gücü yoksa uzunca bir dönem bekletebilir.Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by Dewquarts Yazıyı Oku
    Asunim yasağının kalkmasına beş ay gibi bir zaman var.Kağıdın fiyatında dramatik bir düşüş olmaması halinde ekstra bir kredili satış gelmeyecek gibi görünüyor.Eğer bu grup tekrar senetle ilgilenecek ise satılan malların tekrar toplanması gerekir.Yeni bir kişi yada grup tahtaya gelmediği müddetçe önümüzdeki dört aylık zamanda maximum 0,84-85 aralığını göreceğini sanıyorum daha üst rakamlar biraz zor.Bakanın ve diğer bürokratların açıklamalarından anlaşılan İstanbul Finans Merkezinin en erken 2022 Aralık olarak açılması planlanıyor.Bu durumda 2,5 yıl var.Genelde 1-1,5 yıl öncesinde hareket başlar bu tür haberler gerçeğe dönüşmeden önce.Dediğim gibi yeni bir grup tahtaya gelmezse yada mevcut grubun yasak kalkmasına rağmen gücü yoksa uzunca bir dönem bekletebilir.Saygılar
    Asunimin tekrar kote olan paylarınin aracı kurumlar tarafından satıldığını soylemistiniz, o zaman asunimin elinde pek bir şey kalmamış olması lazim?

2022 aralığa 3,5 sene var. Proje bitimi için 2022 başı diye söylendi yanlış hatırlamıyorsam.

7. İki kurumdan satış gerçekleşti.Çalıştığı diğer kurumları ismen bilmiyorum.Ak ve Deniz Yatırımdan gelen satışlar bitti.Ama kote edilen miktar kadar satış gerçekleşmedi.Buda diğer kurumlardaki kredi tutarının yasal sınırlar içinde olduğu anlamına gelir.Ancak hisse fiyatı 0,65 veya altına gelirse marj bozulup diğer kurumlarda satışa geçebilirler.Hesapları hakkında ve parasal durumu hakkında bilgimiz olmadığı için gelişmelerden hareket ederek bir yorum yapabiliyorum.Finans Merkezi 2022 Aralık olarak okudum.Buda en erken süre.Şu anda bu hisseyi bu projeden bağımsız olarak düşünmek gerek.Daha çok ama çok uzun zaman var.Ben bu hacimle bu tahtaya hiçbir yabancının gelmeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.Yabancı yatırımcı likit olmayan hisseye girmez.Nedenini açıklayım :asunime ait 25 milyon mal verildi tahta 1,34 den 0,68 kuruşa geldi.Garanti,yapı kredi gibi tahtalarda 25 milyon tl tutarındaki bir malı üç-beş basamakta yedirirsiniz.Dolayısıyla ifm projesi yaklaşmadan bu tahtada yabancı görme şansı çok az.Alıyorlarsa da bilinki bir hikayesi vardır.Şu anda bu hikaye ertelenmiş durumda.Yine yaparsa türk spekülatörlerden birisi yapar.Görünürde en olası olan yasak yiyen grubun nakit yaratıp tahtayla yeniden ilgilenmesi ama oda varsa gücü satılan mallarını gidip 1 lira üzerinden toplamak istemez.Küçük yatırımcıyı bıktırıp kusturmaya çalışırlar.Eğer güçleride yoksa ve yeni birileri ilgilenmezse ifm projesinde bazı şeyler şekillenene kadar geçmiş 6,5 yılda olduğu gibi kağıtta uzun süreli bir bekleme süresi olabilir.Saygılar

Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Asunimin tekrar kote olan paylarınin aracı kurumlar tarafından satıldığını soylemistiniz, o zaman asunimin elinde pek bir şey kalmamış olması lazim?

2022 aralığa 3,5 sene var. Proje bitimi için 2022 başı diye söylendi yanlış hatırlamıyorsam.

8.  Alıntı Originally Posted by Dewquarts Yazıyı Oku
    İki kurumdan satış gerçekleşti.Çalıştığı diğer kurumları ismen bilmiyorum.Ak ve Deniz Yatırımdan gelen satışlar bitti.Ama kote edilen miktar kadar satış gerçekleşmedi.Buda diğer kurumlardaki kredi tutarının yasal sınırlar içinde olduğu anlamına gelir.Ancak hisse fiyatı 0,65 veya altına gelirse marj bozulup diğer kurumlarda satışa geçebilirler.Hesapları hakkında ve parasal durumu hakkında bilgimiz olmadığı için gelişmelerden hareket ederek bir yorum yapabiliyorum.Finans Merkezi 2022 Aralık olarak okudum.Buda en erken süre.Şu anda bu hisseyi bu projeden bağımsız olarak düşünmek gerek.Daha çok ama çok uzun zaman var.Ben bu hacimle bu tahtaya hiçbir yabancının gelmeyeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.Yabancı yatırımcı likit olmayan hisseye girmez.Nedenini açıklayım :asunime ait 25 milyon mal verildi tahta 1,34 den 0,68 kuruşa geldi.Garanti,yapı kredi gibi tahtalarda 25 milyon tl tutarındaki bir malı üç-beş basamakta yedirirsiniz.Dolayısıyla ifm projesi yaklaşmadan bu tahtada yabancı görme şansı çok az.Alıyorlarsa da bilinki bir hikayesi vardır.Şu anda bu hikaye ertelenmiş durumda.Yine yaparsa türk spekülatörlerden birisi yapar.Görünürde en olası olan yasak yiyen grubun nakit yaratıp tahtayla yeniden ilgilenmesi ama oda varsa gücü satılan mallarını gidip 1 lira üzerinden toplamak istemez.Küçük yatırımcıyı bıktırıp kusturmaya çalışırlar.Eğer güçleride yoksa ve yeni birileri ilgilenmezse ifm projesinde bazı şeyler şekillenene kadar geçmiş 6,5 yılda olduğu gibi kağıtta uzun süreli bir bekleme süresi olabilir.Saygılar
    https://m.haberturk.com/istanbul-fin...476840-ekonomi
    Böyle haberler var 2022 başı dedi açıklamada. Bence de bir süre yatay kalacaktır belki bir sene gibi belki ufak daha küçük bir tepe yapabilir bu arada ( Ytd ).

Bu aracı kurumlar kaydettirdigi payları ne için ettirdi satmayacaksa?
    Yabancı hiç girmedi bence bu hisseye zaten ne dersiniz?

Benim anlamadığım şey bu asunim neden göz göre göre asunim şirketi üzerinden topladı bu paylari, bu kadar tecrübesiz, bile bile lades olabilirler mi? Bana tuhaf geldi. Ya da mesela farklı isimlerle topladılar ancak asunimle bağlantısı mı bulundu? Sizin düşünceniz nedir?

Sayfa 388/611 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •