Sayfa 4/611 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 25 - 32 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. mobilya dediğiniz kapı banyo ve mutfaktır..doğtaşın imalatı hangisi bilmiyoruz..kaç daire var..
    ayrıca önemli açıklama gelmedi hala..sancaktepe projesi 1100 daire ile ilgili Hükümetimizin açıkladığı malzemelerdeki vergisel düşümler nasıl yansıyacak..ayrıca finans merkezi ile ilgili 750 milyon+kdv uçuk bir para ne kadarı bu vergisel malzeme avantajından yararlanacak açıklama gerlmedi oradanda..
    varlık fonu herhalde açıklama yaptırır..
    ayrıca sancaktepede neden kendi satış ofisini kurmuyor .kirada masraflı bir yerdeler.**yönetim giderlerine ve pazarlama giderlerine konsolide gelince göreceğiz.****

2. bu arada hisseye bulaşan çetenin çeteliği devam ediyor..çete en büyük biziz diyor.**varlık fonundan bile çekinmiyorlar**nasıl iş bu..
    vakıf ve halkın gyo su hissesel rezaleti devam ediyor.*kamu bankaları iştirakı..**nasıl iş denetleyen kim bu bürokratları ..başka bir bürokrat ....

3. http://www.milliyet.com.tr/-torba-ka...onomi-2401926/
    Torba yasa Meclis'ten geçti! Vergi indirimi ve KDV istisnası yasalaştı
    TBMM Genel Kurulunda,mükelleflere vergi indirimi ve yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnasını da içeren "torba kanun teklifi" kabul edilerek yasalaştı.

4.  Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    bu arada hisseye bulaşan çetenin çeteliği devam ediyor..çete en büyük biziz diyor.**varlık fonundan bile çekinmiyorlar**nasıl iş bu..
    vakıf ve halkın gyo su hissesel rezaleti devam ediyor.*kamu bankaları iştirakı..**nasıl iş denetleyen kim bu bürokratları ..başka bir bürokrat ....
    Kardesim varlik fonunu iki de bir hedef gostermeyin. Varlik fonu Turk ekonomi piyasalarinin fuze savunma sistemidir, muhafiz orusudur, ve adeta bir milattir. Emin olunuz ki bu tahtaya el attigi zaman ne o cakallar kalir ne de 1 liraya HLGYO. Su anda beklemedeyiz, izleyip gorecegiz hanyayi konyayi veya kenyayi ;)

5. Varlık fonu ile ilgili ideolojik ön yargılardan bağımsız birkaç düşüncem...
    Öncelikle 2 ayrı yol var..
    1-) gerzekçe ve kötü niyetle işletilen bir mekanizmaya dönüşmesi
    2-) rasyonel vizyonel ve akılcı yatırımlar yapan büyüyen bir fon olması
    1. ihtimalde Türkiye'yi batırmış olursun.Tıpkı bireysel bir yatırımcı gibi düşünmeliyiz
    2. ihtimale gelirsek...orası birazcık daha uzunca..

i-) Bir örnekle ve soru ile başlayalım..2001 yılında 1 dolardan Apple hissesi almış, Türkiye'de yaşayan bir Türk vatandaşının, bu coğrafyadaki hanesine dair refah artışının kaynağı;
    Türkiye'nin büyümesi mi?
    ABD'nin büyümesi mi?
    Yoksa Apple'ın büyümesi mi?..
    2001 de Apple 1 dolar bugünlerde 130 dolarlarda..Yani bizim Türk vatandaşımız 50 000 dolarlık Apple almış olsa 17 yıl sonra parası 6,5 milyon dolar...
    Yani Mesela Ziraat Bankasının %25'ini halka arz edip, bu para ile TESLA'ya yatırım yapmış olsak..Apple benzeri bir hikayenin gerçekleşmesi durumunda dörtte bir ziraat bankası parası ile yaptığın yatırım. 17 yıl sonra 32 tam ziraat bankası değerinde olur..
    tabik ki tersi de mümkün ama şimdi biz 2. maddeyi konuşuyoruz..
    ii-) Türkiye'nin insan kaynakları ve özel sermaye birikimi ile yaratmakta zorlanacağı küresel dev şirketlerin ortağı ve/veya sahibi olabilme fırsatı yaratılabilir..Sahibi nasıl olursun..Mesela drone teknolojileri üzerine çalışan parlak beyinlerin kurucusu olduğu bir şirkete hakim sermayedar olarak ortak olursun..İşler yolunda gider ve tutarsa geleceği teknoloji devinin hakim ortağı olma imkanın doğar..Bu yolla gelişmiş ülkelerin gelişmiş insan kaynakları, gelişmiş hukuk, teşvik, teknolojik imkanlarını kullanmış olursun...
    iii-) Türkiye'deki parlak iş fikirlerinin şirketleşmesi (doğması) aşamasında bu şirketlere pay karşılığı sermaye koyarsın..Bu Türk şirketleri büyüyüp serpilip yürümeye başladığında kendi paylarını halka arz edersin veya blok satarsın fona gelir elde edersin..Türkiye' özel sektörünün katma değeri yüksek ürün üretme, ölçek ekonomisinden faydalanma gibi sorunlarına da katkın olur
    iv-) Geleceğin robotik verimli ama işsiz gelir dağılımı bozuk dünyasında adil dağılmamış gelişmiş dünya refahından alacağın payı arttırmak imkanın doğar..Mesela; Türkiye, Varlık fonundaki küresel şirketlerden gelecek temettüleri, sosyal güvenlik harcamalarına plase etse ne olmuş olur..Hemen söyliiiiiiim: Mesela Türk işsizinin, işsizlik maaaşını bu küresel şirketler ödemiş olur...Bakın burası çok önemli..Tüm dünyada bu fonların artagelmesinde ve yaygınlaşmasındaki temel sebebin bu olduğunu düşünüyorum..Artık küresel dev şirketler hiyerarşik sırada yavaş yavaş devletlerin ve hükümetlerin üstüne çıkmaya başladı...Bu bizi neostokratik high tech devletçi bir sisteme doğru götürmekte..(bu terim bana aittir bu arada)..Daha başka bir deyişle demokrasilerde dağdaki Çobanla, Aysun Kayacı'ının oyu aynı iken, küresel şirketler dünyasının hakim olacağı NEOSTOKRATİK ROBOTİK yakın gelecekte, Dağdaki çoban yeterince akıllı, katma değeri yüksek, biriyse yatırımları sebebiyle dünya hissesindeki payı ve söz hakkı AYSUN KAYACI'dan yüksek olacaktır... Bu bireysel bazda da ülke bazında da böyle olacaktır...

Özetle; "Heeyyyy dostummmm...milyar milyar dolarlık sermayenin, avuç içindeki nanosaniyelerde bir kıtadan bir kıtaya seyahat ettiği,
    30 katlı bir binanın iç dış tamamen 15 günde yapılabildiği, robot manitaların 3-5 seneye satışa sunulacağı bir dünyanın içindeyizzzzz

1 maddeyi unutmuş değilim..O ihtimal sapppına kadar mümkün bir ihtimaldir Uzattım sanırım..Ama bu 2012 den beri yazageldiğim bir konu olduğu için sahiplenmemi, ve bir gereklilik olarak algılamamı mazur görünüz)
    Son düzenleme : flamenco72; 27-02-2017 saat: 10:00.

Şahsi fikrim varlık fonu petrol üreten ülkeler gibi buradan elde edilen gelir ile kurulan bir fon olsaydı o zaman apple gibi yurtdışında bulunan şirketlere yatırım yapsın ancak bizdeki varlık fonu mevcut varlıkların belli bir fona aktarılması ile oluşturuldu bu nedenle yurtdışındaki bir şirkete yatırım yapmasını da doğru bulmuyorum ... aynı zamanda güvenli de değil bence , düşünün abd ile bir sıkıntı yaşamanız halinde elinizdeki apple hisselerine ( apple örnek verildiği için ) bir anda el kondu ... ne yapacaksınız ???

Ancak varlık fonu ile ulkemizin stratejik önemli firmalarının desteklenmesi , önünün açılmasını sağlamak , gerekirse yurtdışında darekabet edebilecek güce ulaşmasında kaynak yaratmak noktasında önemli bir misyon izlenebilir ...

Varlık fonunun ana amacı tekrar her alanda kendi kendine yetebilen bir türkiye ortaya çıkartmak olmalıdır diye düşünüyorum

7.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    Şahsi fikrim varlık fonu petrol üreten ülkeler gibi buradan elde edilen gelir ile kurulan bir fon olsaydı o zaman apple gibi yurtdışında bulunan şirketlere yatırım yapsın ancak bizdeki varlık fonu mevcut varlıkların belli bir fona aktarılması ile oluşturuldu bu nedenle yurtdışındaki bir şirkete yatırım yapmasını da doğru bulmuyorum ... aynı zamanda güvenli de değil bence , düşünün abd ile bir sıkıntı yaşamanız halinde elinizdeki apple hisselerine ( apple örnek verildiği için ) bir anda el kondu ... ne yapacaksınız ???

Ancak varlık fonu ile ulkemizin stratejik önemli firmalarının desteklenmesi , önünün açılmasını sağlamak , gerekirse yurtdışında darekabet edebilecek güce ulaşmasında kaynak yaratmak noktasında önemli bir misyon izlenebilir ...

Varlık fonunun ana amacı tekrar her alanda kendi kendine yetebilen bir türkiye ortaya çıkartmak olmalıdır diye düşünüyorum
    Bir bireysel yatırımcının riske maruz kaldığı kadar bu fon da maruzdur pek tabiiki..zaten 2 ihtimalin de olasılık dahilinde olduğunun altını çizdim... ancak hadi biraz cürekkarlık gösterip çıtayı bir üst çentiğe koyayım..O çıtaya dair düşüncem de şimdilik çılgınca gözüküyor ama bu işler belli olmaz
    -facebook profilimden alıntı-
    Birleşik Ülke Varlık fonlarına dayalı özel dijital para sistemleri ve birbirinin içine geçmiş yeni ekonomik iş birliği alanları doğacağını düşünüyorum..ÖRN; TC-Rus Ortak Varlık fonuna dayalı para ile ticaret..Mesela toplam defter değeri 100 000 birim olan varlık fonunun 20 'si TC 80'i Rusya desek, Yaratılacak para tabanının 20 000 si TC hesaplarında 80 000 Rusya hesaplarında olur, Tıpkı brettonwoods gibi..Altın rezervi yerine varlıklar...Ben rusyadan S 400 alıcam.AL sana 10 birim hamiline fon sertifikası , Rusya benden Thorium alıcak ver bana 1 birim...Para neydi...Zamanında benim bankaya koyduğum altın için bankanın bana verdiği, kağıt hamiline borç senedi değil miydi????Dolar mı...Onu bazı alanlarda by pass ettik gitti..Özel para sistemi olur muymuş? diyorsanız buyrun aşağıda bu konuda yapılmış bir çalışma linki..Konuyu her ne kadar TC Rusya üzerinden yazdıysamda, bu konu, geleceğin dünyasında tüm ticari işbirlikleri açısından ilginç olabilir..Ne aldığımızı, verdiğimizi biliriz hiç olmadı..2008 türev enstruman krizinden sonra, ne Euro'nun Euro olup olmadığını, ne de doların dolar olup olmadığını bilmiyoruz..Herifler, parasal genişleme diye basıp duruyorlar...Portföyümde ne tek cent döviz ne tek kuruş para var..

http://www3.tcmb.gov.tr/kutuphane/TU...seneltabak.pdf
    Son düzenleme : flamenco72; 27-02-2017 saat: 13:17.

8. varlık fonunu hedef filan gösterdiğimiz yok..varlık fonu yönetiminede tek yazan bizizdir**..bu halk gyo vakıf gyo da neler dönüyor pis işler dönüyor el atın diyoruz...**bu saatten sonra pisliklere müsamaha olmamalı diyoruz..halk ve vakıf gyo da kamudaki bürokrasi**eliykle neler döndüğünü bilmeyen yok artık.varlık fonu acil el atmalı..uyku modu artık kaldıracak durum değil.**bu ayrıca spk ve masağın acil borsa şirketlerine el tma zamanının geldiğinide kapı açar..şirket yönetimi ele geçiren çeteler muAZZAM SOYGUN İÇİNDELER..HEM DEVLETİ HEM KÜÇÜK YATIIRMCIYI SOYMAYA DEVAM EDİYORLAR ..CEREMESİNİDE HİÇ GÜNAHI OLMAYAN İYİ NİYETLİ SİYASETÇİLERİMİZ ÇEKİYOR....
    halk gyo başlangıçtır..halka 1.3 da verediler..sonra baskı koydular 0,85 lerden 80 milyon lot civarı beleşe geri aldılar..nasıl bir tezgah bu...şirketin son açıklanan vergi indirimlerinden ne ölçüde fayda sağladığı hala**belli değil..incelenmeli acil***

Sayfa 4/611 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •