Sayfa 418/611 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Dün BAGFS'larımı satıp bundan almıştım, her geldiğimde ayağım uğurlu geliyorum yine de yaranamıyorum sn. buffett'e.
    Hayırlısı diyelim, daha yolumuz var..

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bugüne kadarki genel konjonktür genel derken daha ziyade global anlamda, İstanbul'da bu türden bir finans merkezi oluşturulmasıyla ilgili çeşitli soru işaretleri barındırmaktaydı. Projenin uygulama safhasında yaşanan bir çok sıkıntı da (fetöyle iltisaklı şirketler vs. bu detaya girmiyorum) buna tuz biber oldu ki elinde HLGYO hissesi bulunan ve hisseyle ilgili orta vade beklentileri olan herkes neler yaşandığını 3 aşağı 5 yukarı biliyor. Bu konuda kimseye ders verecek halim yok, nitekim her şey herkesin gözü önünde yaşandı.

Ancak gelinen noktada, global sermaye açısından bu türden bir projenin hayata geçirilmesinin giderek zaruri hale geldiğini değerlendirmekteyim. Ki bunun nedenlerini gerideki mesajlarda detaylı bir şekilde yazmıştım. Şahsi değerlendirmem; yaşanan aksilikler yanında hükümetin projenin zamanlamasıyla ilgili olarak muhtemelen bilerek bekleme yoluna gittiği yönündedir. Yukarıdaki fotoğraf ama seçim öncesi bla bla ama ciddi hiç farketmez bugüne kadar işbu projeyle ilgili en kapsamlı ve en net mesajlar içeren bir fotoğraf.

Bütün bunlardan ayrı olarak, ekonominin içerisinde bulunduğu açmazın da bu konuda hızlı adımlar atılmasını gerektiren bir düzeyde olması nedeniyle bu foto ve açıklamalara bu kadar değer veriyorum.Yoksa bir çok arkadaş gibi benim de zerre itimadım yok. Ama bu defa farklı, ki burada uygulanacak stratejiyle IMF'den direkt para almadan bu projede verecekleri imtiyazlarla bir kaynak yaratılacağını tahmin ediyorum.

Sonuçta bütün bunlar kişisel değerlendirmelerdir, herkesin düşüncesine de incitici, hakaret içermediği sürece saygı duyarım. Başım üstüne...
    Hatırlatma bab'ından. Türkiye Varlık Fonunun projeye dahil olması demek yukarıda bahsettiğim imtiyazlar için bir kılıf. Detayları daha sonra yazacağım.

3. Tahminim odur ki, Eczacıbaşı grubunun da aralarında olduğu bazı şirketlere ait arsaları bünyesinde barındıran Kartal Merkez planı yukarıdaki stratejiye uygun olacak şekilde yapıldı/yapılacak. Planın içeriğine hakim değilim ama lokasyon ve ulaşım aksı yönünden görebildiğim kadarıyla bu bölgeye kuvvetle muhtemel City of London tarzı yarı özerk bir konsept dizayn edilecek. Bunları her zamanki gibi ilk defa duymaktasınız. Çünkü ben gelecekten gelmiş adamım.

4. Finans Merkezini sadece 3-5 banka ve finans kurumunun olduğu bir yer gibi algılamayın arkadaşlar. Burası -çok yakın bir gelecekte- sadece belirli kişilerin (belkide çiplerle) girip çıkabileceği, her türlü sosyal donatıya sahip; kara, hava, deniz, demiryolu her türlü ulaşım ağını bünyesinde barındıran devasa bir kompleks olacak. Bunu da yazın bir kenara.

5.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Finans Merkezini sadece 3-5 banka ve finans kurumunun olduğu bir yer gibi algılamayın arkadaşlar. Burası -çok yakın bir gelecekte- sadece belirli kişilerin (belkide çiplerle) girip çıkabileceği, her türlü sosyal donatıya sahip; kara, hava, deniz, demiryolu her türlü ulaşım ağını bünyesinde barındıran devasa bir kompleks olacak. Bunu da yazın bir kenara.
    Biraz abartmissin, yaklasik 10 yildir finans merkezine yakin yerde calisiyorum finans merkezi olarak secilmis yer cok yanlis bolge sebebi ise avm ler yuksek katli binalar, ofisler yogun bir bolge aracini park edecek sokak bile bulamiyorsun is cikisi kargasa.finans merkezide acilirsa artik orda yasamak eziyete donusecektir.

Dogru olan ise yeni finans merkezi 3. Havalimani yakinlarina kurulmaliydi. istanbulun sonu ic kesimlerine yapilan buyuk projeler ile gelecek.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yahu ne parkı ? Işınlanmanın arefesine gelmiş bir teknolojide. Hey allam...İstanbul'da yaşıyor olmak hatta o binayı yapıyor olmanın ötesinde şeyler yazıyorum buraya.

7. Bana yaransan ne olur yaranmazan ne olur elimde 10bin lot mal kaldi.
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Dün BAGFS'larımı satıp bundan almıştım, her geldiğimde ayağım uğurlu geliyorum yine de yaranamıyorum sn. buffett'e.
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Piyasa oyuncuları Türkiye Varlık Fonu'nun bu işe müdahil olmasının ne anlama geldiğini henüz anlamamış gibi duruyor. Esaslı bir hareket beklentim vardı ama dur bakalım.

Sayfa 418/611 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •