Special Days Image
Sayfa 576/611 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 2,07 takip ediyorum. Ordan dondu dondu donmezse zaten boka sarar bu is alirmiyim ordan sanmiyorum.2,60 ustunde alirim kafam rahat olur en azindan gidecegini bilirim.
     Alıntı Originally Posted by Alayli09 Yazıyı Oku
    üstat 218 kapanışa ne diyorsun artık yolumuz nereye gider?
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sn buffett,
    Size gore finans merkezi ve evoranin bitisi/bitimine yakin hissenin lot basi degeri ne olmalidir?

3. [QUOTE=Mrmorpheus;5496902]Sn buffett,
    Size gore finans merkezi ve evoranin bitisi/bitimine yakin hissenin lot basi degeri ne olmalidir?[/QUOTE
    Finans merkezi bittiği zaman beklenen değerlemenin 5milyar TL olması gerekiyor. Bunu nereden attın diyenler olacaktır şimdi. Ziraat gyo halka arz edilirken finans merkezi için şuan 1.7milyar gözüken değerine 4.5 milyar 2021 sonu değeri diye hesaplatıp bu fiyattan halka arz ettiler.(Bu arada böyle bir şeyde ilk defa gördüm. Benim şirketim gelecekte bu kadar olacak deyip milletten o tutarda para toplanıyor. Ancak devlet yapar heralde. özel şirket yapsa höst derler) Bu hesapla hlgyo binası ondan büyük olduğuna göre 2021 sonu 5 milyar oradan göreceğiz. Evora 2024 de biter ordan da 2 milyar koy bunların payına düşen.Finans merkezi 2024 de 6,5-7 milyar arası olur Diğer mülkleride ekle 2024 de hepsi 12 milyar TL üstünde olur. Ziraat gyo kira beklenti raporda finans merkezi 2021 için 220tl m2 başına. (mantıken aynı yerde halkbankın bundan düşük olamaz) Borçları düşersek aktif özsermaye 10 milyar TL olur. Fiyatta 8-9 TL arası olur pd/dd. Bu arada geçen yazdım sildim sonra yatırımcı ilişkilerine sordum. Cevap vermediler. Caddebostan binasının 1.katı değerleme raporunda 3.8 milyon. 2. katı sahibi satılığa çıkarmış 12,75 milyon.Nasıl bu kadar fark olabiliyor. Olabiliyor demek. Bu yüzden ben kendi beklentimi yazdım. 2024 'te şirket değeri hakkında takdir değerleme raporunu çıkartan ve çıkarttıranlarda.
    https://www.remax.com.tr/gayrimenkul...0+0/1630241509

4. Benden başka kimse yok galiba

5. Merhabalar, olasi faiz indirimleri bu hisseyi nasil etkileyecektir ?

6.  Alıntı Originally Posted by Mrmorpheus Yazıyı Oku
    Merhabalar, olasi faiz indirimleri bu hisseyi nasil etkileyecektir ?
    Olası faiz indiriminin bu şirkete hiç bir etkisi olmaz.İsterseniz faiz sıfır olsun.Elinde satabileceği tek konut yok. Gidin ekgyo alın o zaman elinde stok dolu.Bu şirket sahip olduğu diğer mülkleri satmıyorki beklentisi olsun kira alıyor onlardan.tek etkisi olur ifm inşaatı için sürekli borçlanıyorlar borçlanma maliyeti düşer o kadar.İzmir projesi için beklentim vardı.Adamlar %40 ını projeden sattılar.Yapım maliyeti 2 ye katladı.Yapmadığın şeyi düşük fiyattan satmış oldular.Geri kalanını kaça satacakta o maliyeti çıkaracaklar çok merak ediyorum.

7. Halkgyo, Vakıf gyo, zziraat gyo birleştirilip tek şirket galine getirilmeli. Devletin elindeki bütün bankalarda birleştirilip bir 2 banka haline getirilmeli. Bu yapılanma Büyük tasaruf ve daha etkin güç ve artı değer oluşturan faliyetlere ulaşma demek.

8.  Alıntı Originally Posted by icruy Yazıyı Oku
    Eger Halkbank Hlgyo korelasyonuna hlgyo’nun arzindan itibaren bakarsak durum hlgyo acisindan pek parlak degil.

Ya hlgyo %20 daha dusmeli ya da Halkbank %20 cikmali ki arz tarihindeki aralarindaki orana ulasilsin.

Bir ay falan evveldi yanlis hatirlamiyorsam , Atilla Yesilada’ya biri sayfa alti yorumlarda hlgyo’yu sormustu. Adam “Onun aga babasi halkbank. Eger cikisa oynuyorsan daha cok deger kaybettigi icin daha cok artacak halkbank dururken bununla ne isin olur ?!” diye cevaplamisti.

Velhasil nerden baksan cöp durumu devam ediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    İcury zengin oldu mu gören var mı. Kağıt 70 kurustu Halkbank 7-8 lira idi..

%500 artti bu mesajları yazidgi 2018 den sonra GYO.

Banka %50 hemen hemen düştü..

Bu yazidgi mesajı unutamıyorum Google a yazdım çıktı..

...

Sayfa 576/611 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •