Sayfa 607/611 İlkİlk ... 107507557597605606607608609 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 4,849 - 4,856 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Bilanco iyi gelecek gibi.
    4,50 geçilse

2. 8 sene oldu neden bu kağıdı seçtiğimi unuttum.

Bu hafta bedelli gelebilir

Bedelli onayı çok uzun sürdü

Selamlar herkese,

HLGYO tarafından paylaşılan değerleme raporlarında, taşınmaz değerlerinin bir önceki değerlemelere göre (yaklaşık geçen sene bu zamanlar) yaklaşık 2 kat civarında artış olduğu görülmekte. İnceleyen diğer arkadaşların da dikkatini çekmiştir muhtemelen.

Ancak şirketin hisse değeri bir yıl öncesi rapor dönemlerine kıyasla yaklaşık aynı rakamları (ısrarla aynı rakamları...) fiyatlamakta.

Pandemi öncesine göre taşınmaz fiyatları yaklaşık 10x artmasına rağmen şirketin hisselerinin borsadaki değeri piyasa gerçeklerini pek yansıtmıyor diye düşünüyorum.

Şirket bir gyo şirketi olmasından mütevellit sahip olduğu taşınmaz ve kira gelirlerinin değer artışından etkilenmesini beklemek heralde çok absürt bir durum olmasa gerek.

Şahsen kendim inş. mühendisiyim, finansçı gözüyle yorumlamıyorum. Bilmiyorum yanlış düşünüyor da olabilirim belki.

Farklı görüşleri veya aynı konuda yorumları olan arkadaşlar var ise başka bir bakış açısı dinlemeyi çok isterim, teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Selamlar herkese,

HLGYO tarafından paylaşılan değerleme raporlarında, taşınmaz değerlerinin bir önceki değerlemelere göre (yaklaşık geçen sene bu zamanlar) yaklaşık 2 kat civarında artış olduğu görülmekte. İnceleyen diğer arkadaşların da dikkatini çekmiştir muhtemelen.

Ancak şirketin hisse değeri bir yıl öncesi rapor dönemlerine kıyasla yaklaşık aynı rakamları (ısrarla aynı rakamları...) fiyatlamakta.

Pandemi öncesine göre taşınmaz fiyatları yaklaşık 10x artmasına rağmen şirketin hisselerinin borsadaki değeri piyasa gerçeklerini pek yansıtmıyor diye düşünüyorum.

Şirket bir gyo şirketi olmasından mütevellit sahip olduğu taşınmaz ve kira gelirlerinin değer artışından etkilenmesini beklemek heralde çok absürt bir durum olmasa gerek.

Şahsen kendim inş. mühendisiyim, finansçı gözüyle yorumlamıyorum. Bilmiyorum yanlış düşünüyor da olabilirim belki.

Farklı görüşleri veya aynı konuda yorumları olan arkadaşlar var ise başka bir bakış açısı dinlemeyi çok isterim, teşekkürler.
    Bu tahta normal bir tahta değil akbabalar ne istiyorsa o oluyor. Şirketi halka arzdan alan dolar bazında zararda diyeyim gerisini sen hesapla .

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 03.10.2023 tarihli bedelli sermaye artırımı kararı dahilinde, Şirketimizce yapılan 24.11.2023 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı'nda;

- Şirketimizin halka arzı esnasında, Pay Tebliği Madde 11 "Fiyat İstikrarını Sağlayıcı İşlemler" kapsamında alınan ve öz kaynaklar altında izlenen toplam 34.744.351,955 TL-adet HLGYO payı için Şirketimizce yeni pay alma haklarının kullanılmasına,

- Geri Alım Tebliği ve Kurul'un konu hakkında yayınladığı İlke Kararları hükümlerine göre 07.02.2023 tarihinde başlatılan "geri alım programı" kapsamında piyasadan alınmış olan ve öz kaynaklar altında izlenen (elde edilen bedelsiz payları dahil) toplam 4.646.368,510 TL-adet HLGYO payı için, aynı Tebliğ'in Madde 18-2 hükmü kapsamında, yeni pay alma haklarının ilgili pazarda süresi içerisinde Şirketimiz tarafından satılmasına ve

- gerekli görüş ve onayları almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Şirketimizin, 7.500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 1.645.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakit karşılığı olmak üzere 3.145.000.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin alınan kararı çerçevesinde, "Bedelli Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanımına İlişkin Rapor" un revize edilmiş hali ektedir.

Sayfa 607/611 İlkİlk ... 107507557597605606607608609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •