Sayfa 344/611 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    halka açık kısımda olup da MKK ya kaydettirilmemiş hisseler takas analizinde görünür mü ?

Görünmez...Mesela 3 ayrı günde 3 ayrı rakam görmekteyiz, halbuki şirketin halka açıklık oranında bir değişiklik yok. Asunim'in hisseleri bloke edildiğinde takasta görülen rakamlar o kadar miktar (54 milyon lot) düşmüştü, sonra yaptıkları müracaatlarla borsada işlem görmeye haiz olan hisselerle birlikte rakam tekrar arttı. Bu gidişle artmaya da devam edecek. Çünkü yasal olmayan bir şey yok bütün bunlarda.

Asıl soru şudur: bu adamlar bu kadar kısa sürede 42 milyon lot borsada işlem görmeyen nitelikteki hisseyi nereden buldu da MKK'ya başvurdu ? Hakikaten çok tuhaf bir durum. Sorduk bakalım SPK'daki efendilere, gelecek cevabı yazarız üstadım.

2.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Görünmez...Mesela 3 ayrı günde 3 ayrı rakam görmekteyiz, halbuki şirketin halka açıklık oranında bir değişiklik yok. Asunim'in hisseleri bloke edildiğinde takasta görülen rakamlar o kadar miktar (54 milyon lot) düşmüştü, sonra yaptıkları müracaatlarla borsada işlem görmeye haiz olan hisselerle birlikte rakam tekrar arttı. Bu gidişle artmaya da devam edecek. Çünkü yasal olmayan bir şey yok bütün bunlarda.

Asıl soru şudur: bu adamlar bu kadar kısa sürede 42 milyon lot borsada işlem görmeyen nitelikteki hisseyi nereden buldu da MKK'ya başvurdu ? Hakikaten çok tuhaf bir durum. Sorduk bakalım SPK'daki efendilere, gelecek cevabı yazarız üstadım.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...41#post3468841

yukarıdaki link benim devamlı yazdığım topik aynı resmi burada da bir kaç gün önce paylaştım:
    bakın ÖZEL şirketler hisseleri BLOKELİ olsa dahi sözleşmeli olarak pay piyasası haricinde BORÇ verebilir.

yani ahmet amcanın hesabına bloke koyuldu hisse satamaz..
    ancak ABC a.ş. der ki " benim ticari borcum var karşılığında pay piyasası dışında hisselerimi devir ediyorum" ticaret kanununda der ki "özel şirketler /aş lim koll.vss/ borçları karşılığı üstlerinde haciz varsa maddi varlıklarını haciz ile yoksa kendi rızaları ile verecektir."
    unutmayın ki
    BORÇLAR kanunu
    SPK düzenlemelerinin üzerindedir.

yani :
    ÖZEL şirketsen hertürlü pisliği yaparsın millete GAZI verirsin uçacak kaçacak..
    sonra malı basarsın...

bakın daha bunu 1 mayıs civarı yazdım hatta açığa satanlar BORÇ malı nereden YÜZDE kaç faiz ile buldu onları dahi yazdım..

belli ki mesajlarımı bu forumda kaçırmışsınız..

kendi forumumda ise grafiklerdeki yazıların içinde mevcut..

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Geriye iki seçenek kalıyor:

1- Halkbank tarafından geri alınmış 63.186.301 lot paydan ödünç veya satın alma. Böyle bir durumda bu payların oranı % 7,36 olduğundan kanuni süre içerisinde bildirilmesi gerekir. ( Halk GYO'nun geri almış olduğu 24.188.878 lot takasta yatırım ortakları hesabında kımıldamadan duruyor. )

2- Yasaklanan paylar ile ilgili mahkeme yolu ile yürütmeyi durdurma almışlarsa tekrar kendi mallarını kote ettiriyor olabilirler. Çünkü Asunim'in hlgyo dışında gentaş hissesi de yasaklanmıştı. Onun da bir miktarı Ak Yatırım takasına geri gelmiş.

4. yani ahmet amcanın hesabına bloke koyuldu hisse satamaz..
    ancak ABC a.ş. der ki " benim ticari borcum var karşılığında pay piyasası dışında hisselerimi devir ediyorum" ticaret kanununda der ki "özel şirketler /aş lim koll.vss/ borçları karşılığı üstlerinde haciz varsa maddi varlıklarını haciz ile yoksa kendi rızaları ile verecektir." unutmayın ki BORÇLAR kanunu SPK düzenlemelerinin üzerindedir.
    Böyle bir şey varsa alan şirket oran % 5'i geçtiği için KAP'a bildirimde bulunması gerekir. Neticede bloke olan miktar % 6 dan fazla ve bugüne kadar bu yönde bir açıklama olmadı. Kaldıki an itibariyle HLGYO'nun sermaye ile ilgili KAP kısmında Asunim'in % 6.29 luk payı gözükmeye devam ediyor. Açın bakın; bu ihtimal sıfır. Bunu daha önce de yazdım, hisseye sahip olmak başka bir şey, sahip olduğunuz hisselerin borsada işlem görebilme durumu ise başka. İkisi ayrı şeyler.

2- Yasaklanan paylar ile ilgili mahkeme yolu ile yürütmeyi durdurma almışlarsa tekrar kendi mallarını kote ettiriyor olabilirler.
    Şayet bloke olan 54 milyon lot üzerindeki yasaklama yürütmeyi durdurma yoluyla kalkmış olsa direkmen takaslarda görünürdü. Yok böyle bir şey. Diğer husus, son 42 milyon lot hissenin borsada işlem gören tipe dönüştürülmesi için MKK'ya başvuran da bizatihi Asunim'in kendisi. Burada dikkat çeken diğer konu değişik tarihlerde değişik miktarlarda parça parça yapılan müracaatlar. Bu da bana halka açık kısımda borsada işlem görmeyen nitelikteki hisselerin birilerinden bir şekilde temin edildiğini gösteriyor. Bu şekilde ne kadar hisse, kimde vardır bunu bilmek -bizim açımızdan- mümkün değil. 10 Mayıs'ta MKK'ya yapılan müracaattaki 19 milyon lot 17 Mayısta takaslara girdi ancak Asunim'in sermayedeki payında bir değişiklik olmadı. Çünkü 16 Mayıs'taki Deniz ve 17 Mayıs'taki Ak başta olmak üzere diğer kurumlarca yapılan açığa satışlarla bu lotlar eritildi. Bunu neden virman değil de borsada satış yoluyla yaptılar bunu da anlamak mümkün değil. Ha, bu süreçte maksat aynı zamanda hisse fiyatını düşürmektiyse (biraz mal kaptırdılar ancak) bunu da başardılar.

*

Son tahlilde, bu adamlar bu işin piri ve mevzuattaki açıkları, dolambaçlı yolları hepimizden iyi bilirler; çünkü adamların işi bu. Onlarla aşık atacak halimiz yok. Sıradan insanlar olarak ne olup bittiği konusunda SPK'dan bilgi talebinde bulunduk aferdesiniz el mecbur cevap verecekler bu talebe. Bekliyoruz.

5. Şunu biliyorum ama, İFM denen proje sadece basit 1-2 bina dikme projesi değil. Arka planda Brexit sonrasında dağılması beklenen Londra sermayesinin İstanbul'a kanalize edilmesine kadar dayanan girift bağlantılara sahip bir proje. Ataşehir başta olmak üzere genel anlamda İstanbul'a yapılan büyük çaplı yatırımlar (köprü, tünel, otoyol, hava alanı vs) dan da bunu anlamak mümkün. Bugüne kadar engellemek için her türlü gayreti gösterdiler, göstermeye de devam edecekler. Şayet projeyi bizzat destekleyen hükümette bu yönde bir şüphe oluşursa kimsenin gözünün yaşına bakmazlar valla; burası Türkiye ve bizzat damat efendi bu projenin acilen bitirilmesi gerektiğini söyledi. Bu sebeple tahtada dönen şeylerden sadece bizim haberimiz yok; bir plan var ve bu uygulanıyor. Ya bu adamlar hakkaten tufaya getirildiler ya da bu malları teslim etmeleri konusunda baskı görüyorlar. Bunun gibi daha bir çok şey yazılabilir komplo teorisi olarak.Gecenin köründe benden bu kadar abiler...

6. yaa arkadaş derdin nedir verip duruyorsun şu kağıda.Bela oldu başımıza herif yaa.Kağıdın ölü balık gibi yattığı zamanları daha çok sevmeye başladım.

7.  Alıntı Originally Posted by buffett Yazıyı Oku
    yaa arkadaş derdin nedir verip duruyorsun şu kağıda.Bela oldu başımıza herif yaa.Kağıdın ölü balık gibi yattığı zamanları daha çok sevmeye başladım.
    Uzun bir süre yatacak gibi duruyor yine, başladığı yere getirdiler. Ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Uzun bir süre yatacak gibi duruyor yine, başladığı yere getirdiler. Ytd.
    Başladığı yere geldi gelmesinede.daha aşağısına ne kadar sarkacak onu görücez.sürekli satış yazıyor.

Sayfa 344/611 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •