Sayfa 389/611 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 4888 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. https://i.hizliresim.com/jqzv3G.png

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    https://i.hizliresim.com/jqzv3G.png

Tekrar paylaşabilir misiniz?

3. https://i.hizliresim.com/2OvYGv.png

4. Umarım gönderdiğiniz linkteki haber gibi 2022 başında açılır.Asunimle ilgili durumu şöyle açıklayayım.Şimdi 4 kurumdan çalıştığını düşünün.2 kurum tüm kredili malları sattı.Ama bu 2 kurumda kredisiz mallarıda var.Dolayısıyla kredili mallar satılınca açığa çıkan kredisiz malları diğer iki kuruma virmanladı.Senet virmanı gelince diğer kurumlardaki kredi marjları rahatlamıştır.Onların elinde de yetki vardır ama hesap marj konusunda sıkıntıya girmediği takdirde aralarındaki ilişki düzgünse satmayabilirler.Fiyat yukarı gittikçe bir problem olmaz marj açısından.Yeterki çok aşağılara gelmesin.Fiyat 0,65 veya altına indiğinde nakit getirmiyorsa diğer kurumlarda yetkilerini kullanıp satabilirler.0,84 -0,85 seviyesine kadar oluşabilecek tepkiler normal karşılanır.Bu seviyenin üzerine 30-40 milyon işlem hacmiyle atar yerleşirse oraya o zaman farklı fiyatlamalar görülebilir.Onun dışında 0,85 e kadar oluşabilecek düşük hacimli yükselişler sadece tepki yükselişleri olur.Saygılar

Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    https://m.haberturk.com/istanbul-fin...476840-ekonomi
    Böyle haberler var 2022 başı dedi açıklamada. Bence de bir süre yatay kalacaktır belki bir sene gibi belki ufak daha küçük bir tepe yapabilir bu arada ( Ytd ).

Bu aracı kurumlar kaydettirdigi payları ne için ettirdi satmayacaksa?
    Yabancı hiç girmedi bence bu hisseye zaten ne dersiniz?

Benim anlamadığım şey bu asunim neden göz göre göre asunim şirketi üzerinden topladı bu paylari, bu kadar tecrübesiz, bile bile lades olabilirler mi? Bana tuhaf geldi. Ya da mesela farklı isimlerle topladılar ancak asunimle bağlantısı mı bulundu? Sizin düşünceniz nedir?

5.  Alıntı Originally Posted by Dewquarts Yazıyı Oku
    Umarım gönderdiğiniz linkteki haber gibi 2022 başında açılır.Asunimle ilgili durumu şöyle açıklayayım.Şimdi 4 kurumdan çalıştığını düşünün.2 kurum tüm kredili malları sattı.Ama bu 2 kurumda kredisiz mallarıda var.Dolayısıyla kredili mallar satılınca açığa çıkan kredisiz malları diğer iki kuruma virmanladı.Senet virmanı gelince diğer kurumlardaki kredi marjları rahatlamıştır.Onların elinde de yetki vardır ama hesap marj konusunda sıkıntıya girmediği takdirde aralarındaki ilişki düzgünse satmayabilirler.Fiyat yukarı gittikçe bir problem olmaz marj açısından.Yeterki çok aşağılara gelmesin.Fiyat 0,65 veya altına indiğinde nakit getirmiyorsa diğer kurumlarda yetkilerini kullanıp satabilirler.0,84 -0,85 seviyesine kadar oluşabilecek tepkiler normal karşılanır.Bu seviyenin üzerine 30-40 milyon işlem hacmiyle atar yerleşirse oraya o zaman farklı fiyatlamalar görülebilir.Onun dışında 0,85 e kadar oluşabilecek düşük hacimli yükselişler sadece tepki yükselişleri olur.Saygılar
    Yani söylenen o, gecikebilir tabi.
    Şunu anlamıyorum fiyat 0.65 altına gelince neden satıyorlar? Yani bir getirisi olmaz ki aracı kuruma. Yani aracı kurum sadece bu şirkete mı kredi vermiş?

Bu son sorduğum soruda, asunim açık açık almış mı bunu bilebilir miyiz? Yoksa spk araştırma yapıp, işlemleri inceleyip farklı hesaplarda ki işlemlerin de asunime bağlı yapıldığını düşünüp ceza verebilir mi?

6. Kredi marjları ile ilgili bir mail göndermiştim.Nasıl hesaplandığına dair.0,65 örnek .Belki kredi marjı adamın 0,65 e gelince 0,50 de kalıyordur.0,62 kuruşa kapıt geldiğinde 0,45 e düşüyordur .Tekrar marjı 0,50 ye çıkarmak için kurum adamın mallarını satar.Sadece olay teknik bir durum ve zorunluluk.Ben fiyatları örneklendirmek için veriyorum.Siz şunu şöyle bilin fiyatın çok aşağı gelmesi adamın hesabının kredi marjını bozar ve mecbur kurum satış yapar.Bunu aracı kuruma bir getirisi var götürüsü var diye değerlendirmeyin.Sadece teknik ve kanuni sebeplere dayanan bir durum.
    Ceza bireyseldir .Eğer diğer hesaplarla ilgili bir sıkıntı görseydi onlarada yasak getirirdi.Örneğin amcasının oğlunun adına hesap açmış kurum internet şifresini vermiş.Ama işlemleri aynı kişi yapmış.Spk o hesapla ilgili benzer şeyler yaşanırsa yasak verir.Vermediğine göre varsa yan hesaplar onlarla ilgili bir problem yoktur.Yani her hesap kendi içinde değerlendirilir.Bağımsız olarak.Syg

Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Yani söylenen o, gecikebilir tabi.
    Şunu anlamıyorum fiyat 0.65 altına gelince neden satıyorlar? Yani bir getirisi olmaz ki aracı kuruma. Yani aracı kurum sadece bu şirkete mı kredi vermiş?

Bu son sorduğum soruda, asunim açık açık almış mı bunu bile ülke miyiz? Yoksa spk araştırma yapıp, işlemleri inceleyip farklı hesaplarda ki işlemlerin de asunime bağlı yapıldığını düşünüp ceza verebilir mi?

7. 375000 lot açığa satış yapılmış

Sayfa 389/611 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •