Sayfa 17/58 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
Arama sonucu : 460 madde; 129 - 136 arası.

Konu: AKSUE - Aksu Enerji

1. Aksu'nun mücadelesi sonucu denetçi atanması oldukça ciddi ve önemi bir konu. Bu linkte bahsedilenler buz dağının görünen yüzü. Yatırımcı haklarını gasp etmeye o kadar alıştı ki bu aile artık aleniyete dökmeye başlamışlardı ve bilançoda bazı noktaları gizleme gereği bile duymuyorlardı. Bu denetçileri satın alamazlarsa çok başları ağrıyacak. Demirel yönetimi için oldukça sıkıntılı bir süreç başlıyor.

Demirel şirketlerine yatırım yapmış herkesin yatıp kalkıp Aksu yönetimine dua etmesi lazım. Yoksa yatırımcı haklarının gasbı aynen devam eder, bilgiye ulaşamayan yatırımcının haberi bile olmazdı belki de.

2. Borsa tarihinde bir ilke imza atan yatırımcılar Aksu Enerji’de imtiyazlara kısıtlama getirdi, hesap sorulması için Göltaş Enerji’ye denetçi atanmasını sağladı
    BORSAGUNDEM.COM
    Aksu Enerji’de Demirel Ailesi’nin hakimiyetini sonlandıran yatırımcılar, şirketin menfaatlerini koruyan önemli adımlar atıyor. Borsadan topladıkları hisselerle çoğunluğu ele geçiren yatırımcılar, şirketin yönetimine girip öncelikle imtiyazlara kısıtlama getirerek borsa tarihinde bir ilke imza attılar. Artık Aksu Enerji’de 5 yönetim kurulu üyesinin üçünü yatırımcılar belirliyor. İki bağımsız üye ise SPK’nın onayından sonra genel kurul onayıyla atanıyor.
    Şirketin yönetiminde çoğunluğu sağlayan yatırımcılar öncelikle Göltaş Enerji'nin çok yüksek maliyetlerle, hesap vermez ve denetlenmez şekilde yönetilmesi nedeniyle ‘özel denetçi’ atanması talebiyle dava açıyor. Mahkeme bu isteği kabul ederek denetçi atanmasına karar veriyor.
    MAHKEME KARARIYLA ATANAN DENETÇİLER GERÇEKLERİ ORTAYA ÇIKARACAK
    İstanbul 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2017/675 E. sayılı dosya ile açılan "özel denetçi tayini talepli" dava 09.11.2017 tarihinde kesin olarak kabul ediliyor.
    Mahkemenin kesin hükmüne göre;
    1. Orma A.Ş. ve grup şirketlerine yapılan elektrik satışının piyasa şartlarına uygunluğu, teminata bağlanıp bağlanmadığı, alacak miktarı ve gecikme zammı tutarları,
    2. Akbank'tan yatırım döneminde alınan 40.000.000,00 Euro tutarlı kredinin ödeme planı, yapılan ödemeler, harcandığı yerler,
    3. Ortak Göltaş Çimento A.Ş.'ne, bağlı şirketlere veya 3. Şahıslar lehine verilen kefaletler,
    4. Yönetim Kurulu ve üst düzey yöneticilere yapılan ücret ödemeleri,
    5. Grup şirketlerinden yansıtılan giderler, satılan malların maliyeti, pazarlama ve satış giderleri ile genel yönetim giderlerinin tespiti,
    6. İhtiyaç üzerindeki personel istihdamı konularının, özel denetçiler tarafından incelenmesine karar veriliyor.
    YAZIŞMALAR DAHİL HER ŞEY DİDİK DİDİK İNCELENECEK
    Bu incelemede, yeminli mali müşavir, mühendis, işletmeci sıfatını taşıyan 3 kişilik uzman heyetin özel denetçi olarak görevlendirilmesine ve derhal göreve başlamasına karar veriliyor. Gerektiğinde kurucular, organlar, vekiller, çalışanlar, kayyumlar ve tasfiye memurlarının önemli olgular konusunda özel denetçilere bilgi vermekle yükümlü olduklarına hükmediliyor. Yönetim Kurulu tarafından, şirketin defterlerinin, yazışmaları dahil tüm yazılarının, kasa, kıymetli evrak ve mallar başta olmak üzere tüm varlıklarının özel denetçilerinin incelemesine sunulmasına karar veriliyor.
    ŞİRKETİN YÜZDE 80’İ HALKA AÇIK
    Bu arada, Aksu Enerji’nin yüzde 80’i halka açık, Demirel Ailesi’nin sahibi olduğu yine halka açık Göltaş Çimento’nun şirkette yüzde 6.62 oranında payı bulunuyor. Küçük ortak yani Demirel Ailesi’nin sahibi olduğu Göl Yatırım Holding ise Göltaş Enerji’nin yüzde 67.69 sahibi. Yüzde 25.5’i de halka açık Aksu Enerji içerisinde bulunuyor. Ailenin şirketle ilgili kararları ise hem Aksu Enerji yönetiminin hem de yatırımcıların tepkisine neden oluyor.
    Şirketin iştiraklerinin çok yüksek maliyetlerle, hesap vermez ve denetlenmez şekilde yönetilmesine son vermeye kararlı olan yeni yönetimden, Aksu Enerji’nin ve yatırımcıların lehine yeni adımlar atması bekleniyor.
    http://www.borsagundem.com/haber/aks...-bozdu/1254346

3.  Alıntı Originally Posted by ZXC Yazıyı Oku
    önceki yazılarımı boşverin, herşey teknik değil, (şirket yönetimi çok b.kt.n, milletin önceki yazılardan anlaşılan bu....) :28:
    kafanız karışık sanırım sayın zxc...
    not: burada yazılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. şahsi fikirlerimi dile getiriyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by trivela Yazıyı Oku
    kafanız karışık sanırım sayın zxc...
    Karışık... şirketin adı geçen aile ile ilişkili olduğunu bilmiyordum. hiç sevmem kendilerini. "binaenaleyh" yatırımcı golü atmış...
    kapanış...

5. Bu Vedat Akyol Kim acaba alış yapmış :notr:
    Attached Images Attached Images

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,247
     Alıntı Originally Posted by Blackhawk48 Yazıyı Oku
    Bu Vedat Akyol Kim acaba alış yapmış :notr:
    yönetim kurulu üyesi!

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1438847

YILLIK HİSSE YARIŞMAMIZ
    kurallara uygun 3 hisse seçin bir yıl yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 17/58 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •