Sayfa 142/399 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon
Arama sonucu : 3192 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    Biliyorsunuz, bu karar bu haliyle TOFAŞ'ı hiçbir şekilde etkilemez.

Bir; Türkiye AB üyesi değil, TR'den giden mallar da bu kapsamda değil. Ancak, bu kapsam tek bir lafla Türkiye'yi yi çinie alabilir.
    İkinicisi ve daha önemli olanı da ek vergi otomobiller için geçerli, ticari araçları kapsamıyor. TOFAŞ'ın ABD'ye ihraç ettiği araçlar Dobloların bir versiyonu RAM Promaster City.
    Birinci saptama: Tofaş yıllık 300 ila 400 küsür bin araç üretir, bununda sadece 15 ila 20 bini RAM promaster city denen araçtır. Yani şirketin üretmekte olduğu tüm modeller dikkate alındığında RAM promaster city ne ciddi bir üretim hacmi, ne de öyle ciddi bir ciro etkisi olan bir model değil. (Ancak Tofaşa ABDye otomobil satışı yapıyor olma payesini sağlaması sebebiyle prestijli bir model olduğu açık)

İkinci saptama: Son dönemde şirket karlı durumda ama bilançoda karlılığın doğrudan üretime bağlı operasyonel faaliyetlerden gelen kısmı yüzde olarak istenen seviyede değil. (Operasyonel faaliyet gelirlerinden ziyade, satış sonrası hizmetler ve finansal gelirlerin oransal yüksekliği, ana faaliyeti otomobil üretmek olan bir şirket için pek de sevimli bir durum olmasa da bu durum RAM modelinde yaşanabilecek olası bir üretim kaybı halinde bunun bilançoya olan etkisini sınırlandıracaktır)

Varılan sonuç: Bu şartlarda Trumpın dengesizce alacağı bir karara bağlı olarak bu RAM modelinin üretim hacmindeki olası bir daralmanın şirket bilançosuna etkisinin çok sınırlı olmasını beklerim.

2.  Alıntı Originally Posted by Eng16 Yazıyı Oku
    Birinci saptama: Tofaş yıllık 300 ila 400 küsür bin araç üretir, bununda sadece 15 ila 20 bini RAM promaster city denen araçtır. Yani şirketin üretmekte olduğu tüm modeller dikkate alındığında RAM promaster city ne ciddi bir üretim hacmi, ne de öyle ciddi bir ciro etkisi olan bir model değil. (Ancak Tofaşa ABDye otomobil satışı yapıyor olma payesini sağlaması sebebiyle prestijli bir model olduğu açık)

İkinci saptama: Son dönemde şirket karlı durumda ama bilançoda karlılığın doğrudan üretime bağlı operasyonel faaliyetlerden gelen kısmı yüzde olarak istenen seviyede değil. (Operasyonel faaliyet gelirlerinden ziyade, satış sonrası hizmetler ve finansal gelirlerin oransal yüksekliği, ana faaliyeti otomobil üretmek olan bir şirket için pek de sevimli bir durum olmasa da bu durum RAM modelinde yaşanabilecek olası bir üretim kaybı halinde bunun bilançoya olan etkisini sınırlandıracaktır)

Varılan sonuç: Bu şartlarda Trumpın dengesizce alacağı bir karara bağlı olarak bu RAM modelinin üretim hacmindeki olası bir daralmanın şirket bilançosuna etkisinin çok sınırlı olmasını beklerim.
    Biraz daha inceledim de ikinci saptamam biraz fazla abartılı olmuş. Operasyonel kar durumu fena görünmüyor. (Lütfen bu yönde değerlendiriniz)

YTD

Bence en önemli sıkıntı ford courier’ın doblodan başarılı olması

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Yavaş yavaş dikkat çekmeye başlar, buralar da kalabalıklaşır biraz. Çok tenhaydı bu kahve uzun süredir, laflarız biraz.

Şaka bir yana, dipten dönüş sinyalleri yavaş yavaş daa da güçleniyor. Zaten son aylarda ağırlıklı Deutche ve kısmen Citi'nin alımları da göze çarpıyor.

TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    Yavaş yavaş dikkat çekmeye başlar, buralar da kalabalıklaşır biraz. Çok tenhaydı bu kahve uzun süredir, laflarız biraz.

Şaka bir yana, dipten dönüş sinyalleri yavaş yavaş daa da güçleniyor. Zaten son aylarda ağırlıklı Deutche ve kısmen Citi'nin alımları da göze çarpıyor.
    Teorik olarak ucuza şirket alıyorlar ama bence

iç piyasadaki daralmanın nasıl aşılacağı
    Fiatta Yeni ceo’nun nasıl görev yapacağı
    Avrupada dizelin geleceği
    Ana ihraç pazarları olan ülkelerin ekonomik anlamda riskli durumu

Önemli

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Egeli; 29-08-2018 saat: 11:47.
    O egeli ben değilim

6. Ford 54 e kadar düştükten sonra yine hızla toparladı. 61 e çıktı.
    Bu Tofaş da ne varsa, bi ileri, 2 geri
    Halbuki Butün analistler ağızbirliği etmiş gibi, Toas'ı çok başarılı buluyor. 35 lira fiyat biçiyorlar. Ama toaş inat etmiş.
    22 de 22, gram yukarı çıkmam diye ayak diretiyor.
    Ama 3. Çeyrek geldiğinde değişecek.
    Çünkü Avrupaya sevkettiği yüzbinlerce arabanın bedelini euro bazında alıyor.
    Karı ise tl bazlı yansıyacak.
    O zaman değerlemeler değişir.

SM-T350 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

7. Pardon eksik söylemişim bugun Froto yüzde 5 daha yaptı 64 e çıktı.
    Toas ise hala eksi de. Şakamısın .

SM-T350 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

8. ford ta ne var böyle?

23.40 üstü kapanış ford taki hareketi getirir...

Sayfa 142/399 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •