Sayfa 157/398 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon
Arama sonucu : 3183 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,346
     Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    33 liralardan buraya, fundemantalların çok daha gerecek bir sebep olmadan düşen bir hisse.. Güle oynaya, tamamen fiktif işlemlerle, stopları patlatarak, dibine doğru kanırtarak yürüyen bir hisse. 20 küsür maliyetlenenler üzülmesin, eğer 1 yıl vadedeki benchamrkları vadeli mevduat hesabı getirisizyse, TOASO , onu geçecektir.

Korkusundan buralarda girmeyi düşünenler ise... Gün itibarıyle fk6.19, Pd/dd 3.. İşte bu, bizlere 2008 den beri beklediğimiz fırsatlardan biri..

Almayın bu fiyatlardan, ama izleme listenizie ekleyin. BORSADA

BİTMEYECEĞİNE DAİR bir örnek, canlı bir örnek olsu elinizin altında diye..

Bırakın seneyi, Mart sonu seçimine kadar olan süre içindeki potansiyilenie bakıp da ''vayy be'' diyebilmek için..
    böyle diye diye hisseyi ky ye yıkmış olmasınlar ?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Zamanında ford 23 lerden 18 lere gelmişti. Temettü vermeyecegiz dediğinden. Geçti gitti o günler. Darısı tofaşa. 5-10 lardan sert geldi ama sağlam düzeltti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. 2 yılda yabancı payı 86 dan 83 e gerilemiş.
    3 yıl önce 90 mış.

Yabancı top çeviriyor. Takaslar doğruluyor bunu.

4. Bi yandan otomotiv sektorunu daralmasi ve sirketin durumu, bi yandan gittikce kotulesen ulke ekonomisi.. Zor gunler bekliyor tofasi.. 10 lira altina gelir mi?

https://twitter.com/1982ersin/status...543373824?s=21

"Toaso için daha beklenmeli daha en kötüsü gelmedi yan sanayilerine yılbaşından sonra 1 ay duruş olacak denilmiş şu an itibariyle 4 gün çalıyor 3 gün yatıyor fabrika egea tutulmadı doblo ve fiorino lara piyasa doydu bursada sekterun içinden biriyim 15 ı bekliyorum almak için"

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Zamanında ford 23 lerden 18 lere gelmişti. Temettü vermeyecegiz dediğinden. Geçti gitti o günler. Darısı tofaşa. 5-10 lardan sert geldi ama sağlam düzeltti

32'den 18'e geldi küçük düzeltme yapayım. Her gün düşmüştü dün gibi aklımda. 18,65'den aldığımı 22 den sattığımı hatırlarım ve 1 haftada 26 olmuştu çok üzülmüştüm. Sattığım gün Ereğli almıştım 2,8 idi. 2 hafta hareket ettirmedi namussuzlar Froto uçtu. Ne günlerdi. Sonra 70 lere gitti temettülerle neredeyse 10 lira maliyetleri vardır.
    Toaso bu düşüşü hiç haketmiyor. ÖTV indirimi geldiğinde 19-22 hareketini 2 günde yaptı ve oralarda bayağı atlayan olmuş çok hızlı geri gedi. Öyle bir algoritmik emir girmişler ki aldığın anda düşmeye başlıyor ve domino gibi daha da düşerek gidiyor. Sattığın anda hızlıca 20-30 kademe yukarı gidiyor.
    Geçen hafta 3 işlem yaptım ve hiç zorlamadan az zararla 3'ünde kar edemedim. Daha perşembe günü 19,45 gibi aldım. 19,30 sattım. Endeks 1000 puan düştü 19,47 kapattı. Yani çok düştü deyip atlamamak lazım. Dönüşü çok hızlı yakalamak lazım çünkü çok hızlı çıkacaktır.

6. yeni bir dunya krizi geldi. Avrupa borsalar felaket, hemen hemen butun büyük hisseler yüzde 2~3 aşağıda, Amerika aynı duşüsler devam ediyor.
    Bugun Ereğli bile 4,6 % düştu. Bilanço, kara falan bakmıyorlar.

M1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Bi yandan otomotiv sektorunu daralmasi ve sirketin durumu, bi yandan gittikce kotulesen ulke ekonomisi..
    tofaşın ülke ekonomisiyle alakası satışların sadece %25'i için geçerli... ürettiğinin %75'ini ihraç ediyor, o ihracat da uzun vadeli al ya da öde anlaşmalarıyla garantili... yurt içi satışların nerdeyse sıfıra indiği 3. çeyrekte bile kar geçen seneden yuksek...

Ha, ben 2008 krizinde 1 f/k'ya düşen hisse de gördüm, sonraki 2 senede 5-6 kattan fazla çıktı o kağıtlar... bugun de akbnk, garan, vakbn gibi bankalar 3-4 f/k'lara kadar indiler... tofaş da şu halde 6 f/k'ya inebiliyor bu piyasa koşullarında...

belki fiyat daha da düşer belki de bugunku fıyat dip kalır, onu bilemem, kimse de bilemez... ama bildiğim şu ki 2018 karı 2017 karından yuksek olur... 2019 karı da bu seneden yuksek olur... bu da er geç doğru dürüst fiyatlanır...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

8. kusura bakmayın evet 32. 23 yazmışım.
    aynı dönemden geçiyoruz.
    şimdi ford nasıl 55 lerde. bu da oralara gelecektir.
    fordu sattık mı hayır bunu da satmayız önemli olan kar payı ile ortaklık payımızı artırmak.
    buyursun 10 liraya düşürsün. sorun yok.

Sayfa 157/398 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •