Sayfa 172/399 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 3189 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Satışların %75'i yurtdışına ihracat ... üstelik al ya da öde ile garantili satışlar...

ötv'si olsun düşen satışlar olsun ... kalan %25 satış üzerinden kopuyor bu yaygara tofaş özelinde bakılacaksa...

De ki sıfıra düştü, bundan sonra Türkiye'de araç satmayacak tofaş (ki bu son zamlarla artık 2019 sonunda 100 bin liranın altında yerli üretim tofaştan başka da pek bir araç kalmaz memlekette, halkın çok büyük çoğunluğunun alabileceği modeller çok kısıtlı artık ama her neyse)...

Yine de bu fiyata düşmemesi lazımdı... İç piyasadaki daralma, bu seneki yerel pazar ne olursa olsun, çok abartı şekilde fiyatlandı bu hissede... Cironun %25'i yarıya inse etkisi 12.5 olur, hisse düşmüş zirvesinden %50... Bunun hesap kitap yapacak bir tarafı yok şu noktada...
    Yurtdışı hakkında ne düşünüyorsunuz, euro da faiz artışları gelince ne olur sizce?

ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Satışların %75'i yurtdışına ihracat ... üstelik al ya da öde ile garantili satışlar...

ötv'si olsun düşen satışlar olsun ... kalan %25 satış üzerinden kopuyor bu yaygara tofaş özelinde bakılacaksa...

De ki sıfıra düştü, bundan sonra Türkiye'de araç satmayacak tofaş (ki bu son zamlarla artık 2019 sonunda 100 bin liranın altında yerli üretim tofaştan başka da pek bir araç kalmaz memlekette, halkın çok büyük çoğunluğunun alabileceği modeller çok kısıtlı artık ama her neyse)...

Yine de bu fiyata düşmemesi lazımdı... İç piyasadaki daralma, bu seneki yerel pazar ne olursa olsun, çok abartı şekilde fiyatlandı bu hissede... Cironun %25'i yarıya inse etkisi 12.5 olur, hisse düşmüş zirvesinden %50... Bunun hesap kitap yapacak bir tarafı yok şu noktada...
    Ben her yerde söylüyorum bunu. Bu fiyatlamalar ileride yaşayacağımız ve bilmediğimiz ciddi olumsuz olayların şimdiden fiyatlaması. Dediğiniz gibi sanki toaso tüm malı yurtiçine veriyor. Fakat şu da var dünyadaki otomotiv hisseleri de pek iç açıcı değil. Hadi fed faiz arttırınca bizlere sıkıntı yaratıyorda bol para basan Avrupa’ya ne oluyor? Çözemediğimiz bir denklem var..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Yurtdışı hakkında ne düşünüyorsunuz, euro da faiz artışları gelince ne olur sizce?

ytd
    2023'e kadar satışlar (veya ödemeler) garantili, adı üstünde AL ya da Öde.. yeni bir model üretimine başlandığı zaman zaten uzun vadeli anlaşmalar yapılıyor Fiat ile...

http://www.gazetevatan.com/turkiye-y...34290-ekonomi/

Sonrası için yeni anlaşma da zamanı gelince olur elbet.. Kaç yılda bir yenileniyor bu anlaşma onu bilmiyorum açıkçası... 2023'e kadar kim öle kim kala, millet bu seneki satışını dert ederken 2023 sonrası olası faizleri ve tofaşın 2023 sonrasındaki satışlarını tahmin etmek falcılık olur...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    Ne diyeyim, inşallah stoklar biraz tükenmiştir de devamı gelmez bunların...

şurada yazanlardan biri misiniz acaba?

https://eksisozluk.com/tofasin-ureti...--5796952?p=14
    Benim oğlum Tofaş'da çalışıyor. Ondan aldığım bilgiler.

5. Fiat Egea Sedan, 3 yıldır üst üste Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobil modeli oldu. - Basın Açıklaması

Kuruluştan konuya ilişkin yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

2018 yılında toplam satış rakamı 33 bin 650 adede ulaşan Fiat Egea Sedan, bu satış başarısıyla 3 yıldır üst üste Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobil modeli oldu. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, satışa sunulduğu ilk günden bu yana 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaşan Fiat Egea Sedan'ın başarısı ile ilgili olarak, "Egea Sedan'ın 2018 yılında da yine ülkemizin en çok tercih edilen otomobili olmasından ötürü gurur duyuyoruz. Dünyanın pek çok ülkesinde satışa sunulan ve geniş kitlelerin beğenisini kazanan Fiat Egea'nın ülkemizdeki liderliğine katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

2018 yılında ulusal pazarda 68 bin 911 adetlik toplam satışa ulaşan Fiat markasının bu sonucu elde etmesinde önemli bir paya sahip olan Fiat Egea Sedan, yine Türkiye'de yılın en çok satan otomobili oldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından düzenlenen Gladyatör Ödülleri kapsamında, 2018 yılı pazar sonuçlarına göre 'Türkiye'nin En Çok Satan Otomobili' unvanıyla başarısı taçlandırılan ve böylece son 3 yılın en çok satan otomobili olan Fiat Egea Sedan, 33 bin 650 adetlik satış ile yine zirvedeki yerini aldı. Fiat Egea model ailesinin 2018 yılı toplam satışı 36 bin 169 adede ulaşırken, model ailesinin yollarla buluştuğu ilk günden bu yana Türkiye'deki toplam satış adedi 127 bin adedi aştı.
    Fiat Egea'nın 3. satış şampiyonluğu ile ilgili görüşlerini dile getiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, "Tofaş'ta geliştirilip üretilen ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın yaklaşık 50 ülkesine ihraç edilen Fiat Egea Sedan 2018 yılında ülkemizde 33 bin 650 adet satılarak müşterilerin birinci tercihi olduğunu tekrar kanıtladı. Pazara sunulduğu 2015 Kasım ayından bu yana iç pazarda toplamda 116 bin 559 adetlik satış rakamına ulaşan Fiat Egea Sedan, son 3 yılın en çok satan modeli unvanına hak kazandı. Fiat Egea modelimizin üülkemizdeki satış şampiyonluğuna katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederim. Lansmanından bu yana bağlanırlık teknolojisi, yeni ürün özellikleri ve versiyonları ile yenilenmeye devam eden Fiat Egea model ailesinin 2019 yılında da başarısını sürdüreceğine inanıyoruz." diye konuştu.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sedan satarken hatchback ne yapıyor ?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Tofaşı aylardır ilk kez +%4 görüyorum, bakalım bu sefer kimlerin eline verecekler.

8.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    1000 kişi işten çıkarılmıştı sanırım 3. çeyrekte...

son çeyrekte devamı geldi mi o işten çıkarmaların, haberiniz var mı...
    Benim kayınbiraderim birkaç hafta önce işten çıktı isteğe bağlı dedi de zaten cikaracaklarmis.

Lenovo K33a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 172/399 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •