Sayfa 203/397 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 3176 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

2. ANALİZ-Tofaş Bilanço Gerçekleşmeleri(GCM Yatırım)

* * GCM Yatırım (
    https://www.gcmforex.com/
    ) Ekonomisti Enver Erkan Tarafından Hazırlanan Analiz:

* * "Tofaş'tan 2Ç19 döneminde olumlu kar performansı

* * Şirketin 2Ç19 döneminde ihracat hacmi geçen yıla göre %17* daralırken, iç pazarda ise yurtiçi perakende satışları 2Ç19'da %20'lik* gerileme göstermiştir. Otomobil segmentinde değişen tüketici* tercihleri ve ana ihraç pazarlarındaki zayıf seyreden binek araç* talebi ihracattaki daralmanın ana nedenleri olarak öne çıkmaktadır. 2Ç19 döneminde uygulanan teşvikler sebebiyle binek oto fiyat olarak* cazip hale gelirken, Fiat'ın binek araç pazar payı yaklaşık olarak 2* katına çıkmış, Egea modeli ise yerli üretim olmasının getirdiği artan* rekabetçi avantajı ile pazardaki liderliğini güçlendirmiştir. Tofaş* yurtiçi perakende satışları 2Ç19 döneminde iç pazar %45 daralmasına* rağmen sadece %21 gerileyerek 31 bin adet olarak gerçekleşmiştir.

* * Şirket 2Ç19 gerçekleşmelerine bağlı olarak 2019 yılı* beklentilerini de güncellemiştir. Toplam yurtiçi perakende hafif araç* pazarı beklentisi 430 bin - 450 bin adet aralığından 380 - 400 bin* adete revize edilirken, yurtiçi satış adedi beklentisi 60 - 65 bin* olarak korunmuştur. Üretim beklentisi 250 - 275 bin, ihracat* beklentisi ise 200 - 220 bin adet olarak kalmıştır. Yatırım* harcamaları beklentisi de 140 milyon EUR'dan aşağı yönlü 120 milyon EUR olarak revize edilmiştir.

* * Vergi teşvikleri uzatılmamış olsa da, faizlerde yaşanmakta olan* düşüş ve sene sonuna kadar devam edecek olan hurda teşvikleri toplam* pazar talebi açısından olumlu gelişmeler olarak değerlendirilebilir. Şirketin net karı 2Ç19 döneminde geçen yıl göre %11 artarak 409 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir. Şirketin dönem karı, 381 milyon TL* olan piyasa beklentisinin ve 370 milyon TL olan bizim beklentimizin* üzerinde gerçekleşmiştir."

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,010
    Ya ford çok pahalı yada bu çok ucuz.. neyse Yavaş yavaş alalım pozumuzu..

4.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Ya ford çok pahalı yada bu çok ucuz.. neyse Yavaş yavaş alalım pozumuzu..
    ford ne ucuz ne pahalı.
    tofaş çok çok ucuz.

ytd.
    sadece sesli düşündüm.

15 TL'nin altına sarkarsa haber verin. Portföye bir temettü hissesi daha eklemek istiyorum düşecek demiyorum yanlış anlaşılmasın. Bugün Twitter'da bir gönderiyi RT yaptım. Aynen şöyle;

Tarih: 17.01.2012 "Toaso Bursa fabrikasında Fiat ile yerli oto üreteceği haberleri var. Hem Fiat hem Toaso yükselişte. Toaso 7,3 TL direncini geçerse 8 TL olabilir"

Şimdi o tarihten sonra Toaso önce 30 TL olmuş ardından buralara kadar düşmüş. Peki gerçek yatırımcısını üzmüş mü? 2012 yılı dahil her yıl (8 defa) temettü vermiş. Hisse başı toplam brüt temettü 7,87 TL. Yani maliyet sıfırlandı. Şimdi o tarihten bu yana elinde bu hisseyi tutan biri Trump konuşmuş, dünya resesyona giriyormuş, kriz kapıdaymış vs takar mı? Saygılar...
    Borsa, gelecekle rakamları birleştirme sanatıdır. Twitter: @finansalteori

6. *credit suisse, tofaş için hedef fiyatını 24,7 tl'den 25,0 tl'ye yükseltti
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

"Hisse senetlerinin ucuz olduğu zaman genellikle ekonomik belirsizlik vardır. Yatırımcıların ileriye dönük getiri beklentileri düşüktür. Resesyon söylentileri, yüksek faizler ve savaş tehditleri hüküm sürer. Şanslıyız ki bunlar istisnadır ve geçip giderler."

C. Browne 2006
    Borsa, gelecekle rakamları birleştirme sanatıdır. Twitter: @finansalteori

8.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    ford ne ucuz ne pahalı.
    tofaş çok çok ucuz.

ytd.
    sadece sesli düşündüm.
    Piyasa değerleri ve karlılık durumlarına baktığımızda Toaso gerçekten Froto'nun yanında çok ucuz kalıyor.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

Sayfa 203/397 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •