Sayfa 217/398 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon
Arama sonucu : 3182 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Sektöre ÖTV indirimi gelmesi durumunda otomotiv şirketleri için en az % 10 fiyat güncellemesi yapılacağı gibi % 15 satış artışı sağlayacaktır.

Son zamanlarda ÖTV indirimi konuşuluyor. Yurt içi satışları olumlu etkiler tabi. Ama ben daha çok FCA-PSA evliliğinden Tofaş'a doğacak misyona odaklanmış durumdayım
    Borsa, gelecekle rakamları birleştirme sanatıdır. Twitter: @finansalteori

3. Tofaş'ın FCA-PSA birleşmesi Tofaş için ciddi katalizör etkisi yaratacaktır. Ancak bu birleşmeden en az 2-3 araç modeli Bursa fabrikasında üretim işini vermiş olmaları durumunda dahi yıllık asgari 50.0000 araç üretimi Tofaş için büyük katma değer yaratacaktır. Özellikle Egea yeni kasa serisi 2020 son çeyrekte banttan inmeye başlamasıyla satışlar hızlanacaktır. Benim asıl beklentim FCA - PSA elektrikli araç üretimini öne çekip üretimin nerede yapılacağı kararlaştırılmadı. Hibrit araçların üretimi Bursa fabrikası için gayet uygun. ancak FCA ve PSA firmalarının Avrupa'da elektrikli araç üretecek kapasitesi olan bir fabrikası bulunmuyor. Her iki şirketin kapasite bakımından en büyük üretim bandı Bursa fabrikası olarak görünmektedir. Bakalım bekleyip göreceğiz.

4. FCA-PSA birleşmesi Tofaş için ciddi beklenti oluşturmaktadır. Borsada beklenti her zaman önceden satın alınır. Ancak tofaşda yabancı yatırımcı son 2 aydır % 80 olan oranını % 73'e kadar indirdi. Tofaş'ın sadece Fransız şirket ile birleşmesinden dolayı 35'li fiyatları görmesi gerekirdir. Karda çok iyi geldi. Temettü beklentisi de yüksek. Ancak yabancı satışı son 2 aydır kağıdı baskıladı. Ben kağıdı kim satmış kim almış bakmamak gerekir. Kağıdın genel durumuna bakmak gerekir. Şuan itibari ile yabancı satışı durmuş gibi görünüyor. şimdi Tofaş için yeni bit yükseliş ivmesi görebiliriz.

aylık takas

8. Korona virisü ile ilgili birçok ülkeyi olumsuz etkileyecekken Sadece Türkiye için olumlu etkilenecek raporu yazılmış. Çinde özellikle otomotiv ve tekstil sektörünün sekteye uğrayacağını Avrupalı müşterilerin ise Otomotiv ve tekstil sektöründe talebin Türkiye'den karşılayacaklarını yazıyorlar. Bu bizim ülkemizde tekstil sektörüne ve özellikle ihracat yapan Ford ve Tofaş'a yarayacaktır.

Sayfa 217/398 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •