Sayfa 244/398 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 3182 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Al ya da öde anlaşması var arkadaşlar. Yani illa ki o ürünün parası alınır. Ancak öyle bi zamandan geçiyoruz ki bazı parçalar gelmiyor. Çalışılmıyor. Kapalı. Sevkiyat olmuyor vs. illa ki düzene girecek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    2 hafta fabrika bakımdaydı zaten, bu hafta bitiyor bakım, hala üretim kapasitesinde tedarik kaynaklı sıkıntılar mı var?

Bir de tedarik ve sevkiyat sıkıntısı toasoya özel mi? Diğer firmalarda da yok mu?

2. Son faaliyet raporunda yurtiçi ticari ve binek satışlarını yukarı yönde revize ettiler, yurtdışı satışlarında değişikliğe gitmediler.

Buna rağmen 2019 sonu fiyatının altında işlem görüyor.

Diğer şirketler pandemi sonrası 2020 hedeflerini aşağı yönlü revize ettiler, toaso aksine yukarı yönlü revize etti ama hala fiyatlarda göremedik bunu...

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Fordla tofaş arasındaki olay fordu piyasanın pahalı fiyatlamasından ibaret. Ford karının 16 katına tofaş 8 katına fiyatlanıyor

4. Benim genel izlenimim borsada bi şirketin fiyatı yükseliyorsa bizim küçük yatırımcı için o şirket süperdir düşüyorsa da kötü şirkettir algısı var. Bu yüzden küçük yatırımcı yükselişte maliyetlenir ve fiyat bi süre sonra düşmeye başlar ve zarar eder. Fiyatı düşerken maliyetlenilen şirketteyse bi süre sonra yükseliş başlar. Bu yüzden en büyük zararlar boğa piyasasında edilir. Tüpraşın fiyatı bir yıldır düşüyor petrol devrinin bittiğini yazıp tüpraşı yerden yere vuranlar var oysa bu ülkenin en büyük sanayi kuruluşu. Sadece kötü bir dönemden geçiyor ve bu geçici bir durum. Temmuzda araç satışları rekor kırdı tofaşta bildiğim kadarıyla zirvede. Ederini bulacağını düşünüyorum. Kısa vadede hersey mümkün. Yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak almayın. Ben uzun süredir koç grubundaki 7 şirkete yatırım yapıyorum. Sadece portfoydeki karlılık durumuna göre ağırlığı değişiyor şirketlerin.

5.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Benim genel izlenimim borsada bi şirketin fiyatı yükseliyorsa bizim küçük yatırımcı için o şirket süperdir düşüyorsa da kötü şirkettir algısı var. Bu yüzden küçük yatırımcı yükselişte maliyetlenir ve fiyat bi süre sonra düşmeye başlar ve zarar eder. Fiyatı düşerken maliyetlenilen şirketteyse bi süre sonra yükseliş başlar. Bu yüzden en büyük zararlar boğa piyasasında edilir. Tüpraşın fiyatı bir yıldır düşüyor petrol devrinin bittiğini yazıp tüpraşı yerden yere vuranlar var oysa bu ülkenin en büyük sanayi kuruluşu. Sadece kötü bir dönemden geçiyor ve bu geçici bir durum. Temmuzda araç satışları rekor kırdı tofaşta bildiğim kadarıyla zirvede. Ederini bulacağını düşünüyorum. Kısa vadede hersey mümkün. Yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak almayın. Ben uzun süredir koç grubundaki 7 şirkete yatırım yapıyorum. Sadece portfoydeki karlılık durumuna göre ağırlığı değişiyor şirketlerin.
    Katiliyorum....dusus yukselis fark etmez ama degerleme yapmak zor bizim yatirimci da yuksekten fiyata biniyor.
    Kisa yoldan vur kac yapmaya calisiyorlar.
    Cimentoda 3.5 kata yaklaşan kar yakaladim dususlerde ekleme yaptim vs arkadas nasil yakaladin diyor yakalamadim ki sektor sirket var inceledim aldim ortagim diyorum;) inanmiyorlar;)
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

6. Dün kademeli almaya başladık göçtü. Pandemiyi kapsayan yıllandırılmış FK 8. Fabrika kapalı iken olan bu. Son çeyrekler de kötü gitse bile 10 FK lara geliyor ki tarihi ortamalarının çok altında kalır böyle bir ortamda.. Nakit akışı düzelirse 20 lerden ve altından heryerden alıma devam ederim. Euro bazlı grafiği eklemeye gerek bile yok.

7. saatlik pozitif uyumsuzluk mevcut.şimdiki fiyat neredeyse 98,000 endeks fiyatı.koçun otomotivleri dönem dönem sert düşer ama zamanla da toparlamasını bilir.bugün aldık hayırlısı ile.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...97a287a7dc.png

8. göstergeler 24 gördüğü zamanki seviyelere ulaştı.fiyat ise 22.yaklaşık %10 geriden geliyor fiyat.yarın faizlerde bir yukarı karar alınmazsa toaso bundan olumlu etkilenir ve 24 ilk etapta hedef olur.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...777126dd0f.png

Sayfa 244/398 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •