Sayfa 345/400 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395 ... SonSon
Arama sonucu : 3200 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Üretim devam etmeyecek mi?
    Üstüne satış hakları da almış.
    Ben mi yanlış anladım.
    Çok iyi bir anlaşma.
    Modeller bantlardan inince piyasa fiyatlamaya başlar.
    Fabrikayı satma hikayesi mi olur hiç?Bu adamlar bunu düşünmemiş bile.
    Tofas yatırımcısı değilim eski yatırımcısıyım.
    Syg
    İyi bir anlaşma. Eskiden sadece Fiat grubu için araba üretiyordu (istisnalar dışında).
    Artık 3 marka (Fiat, Pejo, Citröen) için yapılan ortak platformlardan da pay alacak.
    K0 dedikleri proje bu şekilde 3 markaya araba çıkacak. Araba aynı logolar farklı olacak.
    Tofaş, Fiat'ın en uygun maliyete en kaliteli üretimi yapan fabrikasıydı. Ortak platformda maliyet daha da düşecek.
    Uzun vadede fabrikanın üretim adetini yükselteceklerdir.

İkinci konu Satış hakları işinde ciddi kazançlar var. Stelantis grubunun çoğu markasının Türkiye'de az çok pazarı var.
    Pazarın ciddi bir kısmı Tofaş'ın eline geçecek. Buradan da ciddi bir ciro ve kar gelir.

Tofaş'ın geleceği güzel görünüyor. Fakat fiyatı şuan hem USD hemde TL olarak zirvesinde.
    Fiyat olarak bana cazip gelmiyor. Onun dışında herşey güzel.

2.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    İyi bir anlaşma. Eskiden sadece Fiat grubu için araba üretiyordu (istisnalar dışında).
    Artık 3 marka (Fiat, Pejo, Citröen) için yapılan ortak platformlardan da pay alacak.
    K0 dedikleri proje bu şekilde 3 markaya araba çıkacak. Araba aynı logolar farklı olacak.
    Tofaş, Fiat'ın en uygun maliyete en kaliteli üretimi yapan fabrikasıydı. Ortak platformda maliyet daha da düşecek.

İkinci konu Satış hakları işinde ciddi kazançlar var. Stelantis grubunun çoğu markasının Türkiye'de az çok pazarı var.
    Pazarın ciddi bir kısmı Tofaş'ın eline geçecek. Buradan da ciddi bir ciro ve kar gelir.

Tofaş'ın geleceği güzel görünüyor. Fakat fiyatı şuan hem USD hemde TL olarak zirvesinde.
    Tesekkür ederim.

3.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku

İyi mal ucuza olmaz. Ki bence pahalı da değil bugünün 11 yıllık karına satılıyor şirket ki hikaye yeni başlıyor gibi.. Zart zurt şirketleri 50 yıllık 100 yıllık karına satılıyor. Ytd… froto kalp tofaşk

4. Bilançoya anlaşmanın sonucu ne zaman yansımaya başlar bilgisi olan ?

5. Bence şu anda ki fiyatın içinde bir çok kişinin kaçırmış olduğu Ocak Şubat satışları yok diye düşünüyorum (2 Mart tarihinde açıklandı)

Sayın Barış Yılmaz'ın yaptığı çalışma gayet güzel (Tweet in orjinalinin linkini bırakıyorum aşağıda)
    https://twitter.com/brs_ylmz/status/1631348480953180174

Aylık satışlarına model model ulaşabileceğiniz bir site var, bende Barış YILMAZ sayesinde öğrenmiş bulundum. (https://www.odmd.org.tr/web_2837_1/index.aspx) Kendisinin Tweetinden alınmış Ocak 2023 ve Şubat 2023 satışları azımsanmayacak bir artışı gösteriyor TOFAS özelinde

Adetsel anlamda incelediğinde tablo aşağıda ki gibi, (Yılmaz Bey tüm Stellantis grubu markalarını aylık ve yıllık bazda üşenmeden çıkarmış ve bize bir projeksyon sağlamış)

6. Hemen yanımızda bir DOAS örneğii var.Üretim yapmayıp sadece yedek parça ve araç satışından muhteşem bilançolar getiriyor.Elde ettiği karlar ortada. Tofaşta bu anlaşmadan çok karlı çıkacaktır...

7. Yolu açık tofaşkımın
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8. Diğer sayfalara da bakıyorum, buraya da bakıyorum. Buraya Ölü toprağı serpmişler gibi.

O kadar güzel yatırım yaptı şirket, söz edilmedi neredeyse.

Elime beklemediğim bir yerden gelen para geçti, ortaklığı artırıyorum.

Önünün açık olacağına inanıyorum.

Sayfa 345/400 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •