Sayfa 248/399 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon
Arama sonucu : 3185 madde; 1,977 - 1,984 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Kralll;)
    Hem ic hem dış satim en sevdigim;)
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2. https://twitter.com/erolsahin_ebs/st...693978626?s=19

Borsada fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme

3. https://twitter.com/erolsahin_ebs/st...454589442?s=19

Borsada fırsatlar bitmez sen yeterki parayı bitirme

4. Kademeli alıma devam.

Kasım hatta aralık aylarına sarkan siparişler, emeklilerin fabrikaya geri çağrılması, artan otomobil ihtiyacı ancak halkın azalan ekonomik gücü.. motive eden kalemler..
    Faizlerin artması ve tekrar korona kapsamıyla üretimin durma ihtimali de riskler bana göre..

5.  Alıntı Originally Posted by sysdate Yazıyı Oku
    Kademeli alıma devam.

Kasım hatta aralık aylarına sarkan siparişler, emeklilerin fabrikaya geri çağrılması, artan otomobil ihtiyacı ancak halkın azalan ekonomik gücü.. motive eden kalemler..
    Faizlerin artması ve tekrar korona kapsamıyla üretimin durma ihtimali de riskler bana göre..
    İhracattan olan kaybi al ya da ode kismiyle karsilansa smda ic pazardaki artisi da dikkate deger....
    İstedigimiz fiyatlamayi yapmayabilir ama her seye ragmen...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

6.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    İhracattan olan kaybi al ya da ode kismiyle karsilansa smda ic pazardaki artisi da dikkate deger....
    İstedigimiz fiyatlamayi yapmayabilir ama her seye ragmen...
    Ytd

Ben önümüzdeki dönem ihracatın artacağını da düşünüyorum, en azından darbe almayacaktır al yada öde den bağımsız. Çünkü bizim gibi geri kalmış 3.dünya ülkelerinde de durum aynı gibi. Bir de OV ci olduğum için uzun zamandır işlem yapmıyordum tofaş'ta , tahtası biraz gıcıkmış. Lot hesabı yapılıyor gibi.. Ama tahtada çok KY olduğunu düşünmüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by sysdate Yazıyı Oku
    Ben önümüzdeki dönem ihracatın artacağını da düşünüyorum, en azından darbe almayacaktır al yada öde den bağımsız. Çünkü bizim gibi geri kalmış 3.dünya ülkelerinde de durum aynı gibi. Bir de OV ci olduğum için uzun zamandır işlem yapmıyordum tofaş'ta , tahtası biraz gıcıkmış. Lot hesabı yapılıyor gibi.. Ama tahtada çok KY olduğunu düşünmüyorum.
    Aynen ford tofas ta ky az...
    Valla benim bir senaryom var ona gore yatirim yapmaya devam ediyorum tutmazsa senaryom yapcak bir sey yok.
    İyi sektor iyi sirket alimlarina devam ediyorum....
    Ama riskler fazlaca ve azalmiyor riskler....

8. Tofaş Fabrika (TOASO.IS) Tofaş Fabrika için 2020 yılı için 102 bin (Tofaş : 102 bin) adet iç pazar satış ve 120 bin (Tofaş : 110 –
    140 bin) adet ihracat hacim beklentimiz 2Y20’de pandemi etkisiyle ihracattaki yıllık bazda gerilemeye rağmen (ilk yarıya nazaran
    iyileşme) güçlü iç satış performansı beklentisiyle 2Y19’a benzer toplam satış adetlerine işaret ediyor. 2020 tüm yıl içinse toplam satış
    hacminde %18 düşüş öngörüyoruz. Yerli üretici olmanın verdiği avantajla Tofaşâ€™ın binek araç satışlarının %80’si ÖTV oranlarındaki
    değişikliğin %3-%6 düşüşe neden olan alt segmentte yer alıyor. Bunun sağladığı fiyat avantajıyla Tofaşâ€™ın iç satış adet tahminlerimizde
    yukarı yönlü potansiyel risk olabileceğini düşünüyoruz. TL’nin € karşısındaki değer kaybının 2Y20’de ihracat satış gelirlerinde ve
    marjlarında olumlu etkilemesi beklenirken, ihracat kontratlarındaki al veya öde gelirleri marjları destelemeye devam edecek. Şirket
    €50mn’u 1Y20’da harcamış olmakla birlikte 2020 yılı için €150mn yatırım harcaması bütçeliyor. Tofaşâ€™ın yeni model yatırımları takvimi
    ise şu şekilde özetlenebilir; 1) Aegea ailesi facelift yatırımı : €150mn 2020’de, €50mn 2021’de olmak üzere toplamda €200mn yatırım
    harcaması ile ilk etap modellerin (2 dizel ,1 benzinli) önümüzdeki Ekim ayında lansmanı yapılacak, ancak tüm ürün gamı 2021’de
    tamamlanacak. 2) Fiorino hafif ticari aracının ürün döngüsünün süre uzatımı : Aracın ürün döngü süresinin 2022’den 2024’de
    uzatılmasıyla 2021’de Fiorino için yatırım harcaması öngörülüyor. 3) Yeni nesil Doblo yatırımı : FCA’nın likiditeyi koruma önceliği, FCA
    ile PSA’nın devam eden birleşme süreci ve pandeminin olumsuz etkilediği Avrupa otomotiv talebi neticesinde yeni nesil Doblo’nun
    lansmanı 2022 başından 2023’e ertelenecek gibi duruyor. Mevcut Doblo’nun ürün döngüsü ve ihracat anlaşması 2021’de bitiyor. Yeni
    nesil Doblo yatırımının öteleniyor olması mevcut Doblo’nun ürün döngüsünün ve ihracat anlaşmasının 2022’e uzatılmasını gerektiriyor.
    TOASO için 28 Temmuz tarihli 2Ç20 kar analizi raporumuzla revize ettiğimiz hisse başına 34.50 TL hedef fiyatımızı koruyoruz. Cazip
    değerlemesi, iç pazardaki rekabet üstünlüğü ve al veya öde ihracat anlaşmaları sayesindeki defansif iş modeli ile AL tavsiyemizi
    yineliyoruz. Hisse 2021T 4.1x Firma Değ./FAVÖK ve 5.5x F/K çarpanları ile 7.6x ve 11.8x global benzer şirket çarpan medyanına
    kıyasla iskontolu işlem görmektedir.

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20200908173308429_1.pdf

İş Yatırım Sunumu 36. sayfa

Sayfa 248/399 İlkİlk ... 148198238246247248249250258298348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •