Sayfa 262/395 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1. Merhabalar,

TOASO 2020/9 bilançosuna göre çıkardığım tablo ve grafikleri aşağıdaki linkte paylaşıyorum. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by borsakumbara Yazıyı Oku
    Merhabalar,

TOASO 2020/9 bilançosuna göre çıkardığım tablo ve grafikleri aşağıdaki linkte paylaşıyorum. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Teşekkürler, faydalı bir yazı olmuş.

3. Kâr az gelmis gibi ya...Simdi dusununce yerli piyasa kapatmis farki...
    Sadece avrupa pazarinin yanina diger pazarlari da arttirsa guzel olcak...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Kâr az gelmis gibi ya...Simdi dusununce yerli piyasa kapatmis farki...
    Sadece avrupa pazarinin yanina diger pazarlari da arttirsa guzel olcak...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Hiçte az değil, ben başarılı buldum. Geçen yılki bilançoyla karşılaştırırsanız az gibi gelebilir ancak çeyreksel bazda gayet güzel rakamlar. Finansal borçlara kıyasla nakit oranı artmış.

5.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Hiçte az değil, ben başarılı buldum. Geçen yılki bilançoyla karşılaştırırsanız az gibi gelebilir ancak çeyreksel bazda gayet güzel rakamlar. Finansal borçlara kıyasla nakit oranı artmış.
    Daha iyilerini bekliyordum.Haklisiniz kotu degil bilanco...
    Gelecek vaad eden bir sirket...Beklentilerim büyük;)
    Ytd

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

6. Ford yine 4 kat fark yaptı. Helal olsun, başka bişey demiyorjm.

ZTE Blade S6 Flex cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatırım tavsiyesi değildir.

7. Merhaba ortaklar, bilançoda bir konu kafama takıldı. Belki aranızda bilen vardır diye soruyorum.
    "Diğer kapsamlı gelir tablosu"nda "Nakit akış riskinden korunmaya ilişkin diğer kapsamlı gelir / (gider)" başlığı altında ciddi bir zarar var ve "Toplam kapsamlı gelir"in yarısından çoğunu götürmüş görünüyor.

Sorum şu: Bu gerçek bir zarar mıdır, yoksa UFRS bilançoyu denkleştirebilmek vs amacıyla kullanılan sanal bir zarar mıdır?
    Eğer gerçek bir zarar ise gelecek yıl için temettü beklentilerimi düşüreceğim de, onun için soruyorum. Teşekkürler.

ToasoKapsamliGelir.jpg

NOT: Bu sorunun benzerini FROTO başlığında da sordum. Henüz cevap veren olmadı.

8.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Merhaba ortaklar, bilançoda bir konu kafama takıldı. Belki aranızda bilen vardır diye soruyorum.
    "Diğer kapsamlı gelir tablosu"nda "Nakit akış riskinden korunmaya ilişkin diğer kapsamlı gelir / (gider)" başlığı altında ciddi bir zarar var ve "Toplam kapsamlı gelir"in yarısından çoğunu götürmüş görünüyor.

Sorum şu: Bu gerçek bir zarar mıdır, yoksa UFRS bilançoyu denkleştirebilmek vs amacıyla kullanılan sanal bir zarar mıdır?
    Eğer gerçek bir zarar ise gelecek yıl için temettü beklentilerimi düşüreceğim de, onun için soruyorum. Teşekkürler.

ToasoKapsamliGelir.jpg

NOT: Bu sorunun benzerini FROTO başlığında da sordum. Henüz cevap veren olmadı.
    Sirkete sorsaniz daha saglam bilgi olur ben de merak ettim....
    Bir soralim...
    Ytd

Sayfa 262/395 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •