Sayfa 382/399 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon
Arama sonucu : 3186 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: TOASO - Tofaş Oto Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    hocam kurumlar tüm beklentilerini enflasyon muhasebesine göre yapmadı. hepsi hariç tuttu. kurumlar bile olaya aslında tam hakim değil... ortalama beklentileri 5.9 idi. gelen ise 7.7 raporlarda okuyabilirsiniz.
    Dedikleriniz doğru gibi görünüyor. Enflasyon muhasebesi dışarıda bırakılarak bakıldığında hasılat 34 milyar olmuş ki beklenti 35 falandı. Normal gözüküyor. Net kâr da dediğiniz gibi 7.8 milyar civarı. Muhasebe işinden dolayı son çeyrek 59 milyar hasılat 2.6 milyar kâr gibi bir durum oluşmuş. Etki göz ardı edilebilecek boyutun çok üzerinde. Piyasa nasıl algılayacak bakalım bu durumu. İlk bakışta şaşırmıştım ama şimdi taşlar yerine oturdu. Diğer bilançolar da böyle ilk etapta sürprize düşürebilir.

2. 15 milyar kar var orta yerde...
    sermaye 500 milyon,
    hbk tam 30
    bunun ne kadarı temettü olur?

3. Borsamızda güvendiğim gruplardan biri Koç grubudur. Dolayısıyla bilançonun da kötü olmadığını, bu tarz geçiş dönemlerinde algı konusunda zaman ve buna bağlı olarak fırsat maliyetleri oluşabileceğini de göz önünde tutarak diyorum ki tahta, söz gelimi bir hafta olumlu/olumsuz tepki verse ne olur ki diyorum kendi adıma.

Şahsi düşüncem, enflasyon muhasebesine geçişte kötü olmayan bilançodur. Herkese saygılar.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

4. Bu durumda F/K 15 falan mı oldu yani ..

5.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    bu durumda f/k 15 falan mı oldu yani ..
    8 oldu ...

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    8 oldu ...
    Şimdi anladım neden sattılar hisseyi . Piyasa 2 F/K sever hissede ..

7.  Alıntı Originally Posted by gazeteci Yazıyı Oku
    Bu durumda F/K 15 falan mı oldu yani ..
    Halihazırda hissede F/K 8,36
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 382/399 İlkİlk ... 282332372380381382383384392 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •