Anket Sonuçlarını Gör: USDTRY ve XU100 Year:2022 tahminleriniz

Oylayan
137. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • USDTRY 17 try yi KIRAR BORSA 90binde kalır?

20 14.60%
  • USDTRY 17try KIRAMAZ BORSA 80binlerde 3.dip yapar?

14 10.22%
  • USDTRY 25try olur BORSA da DOLAR grafikleri diplere iner?

26 18.98%
  • DOLAR 20try yi KIRAMAZ BORSAdöviz BAZLI dip olur?

11 8.03%
  • EN AKILLI YATIRIM gelecek 5-10 YIL için ALTINDIR?

57 41.61%
  • NE altını benim gönlüm ZENgin

21 15.33%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 25/77 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 193 - 200 arası.

Konu: USDTRY 2025 YILI hedefi ve Xu100 year:2025 hedefi? krize nakit ve ALTIN mı şart?

1.  Alıntı Originally Posted by beyazcocuk Yazıyı Oku
    ersoy bey. yazılarınızı okudum. hep dolar ve altın öneriyorsunuz. ben ise parite nin düşük olmasından dolayı birikimlerimi euro üzerine yapıyorum. deutche bank iflası, italyan bankaları ve bankacılık krizi de yazılarınız arasında. Euro ile ilgili düşünceleriniz nedir?

ersoy bey konuyla ilgili fikrinizi göremedim. gözden kaçırmış olabilirmisiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ÖNCELİKLE: beni buradan BUGÜNE ve içindeki TÜM linklerdeki YAZILAR İLE okumadan YARGILAMAYIN KARAR ALMAYIN:
    link:http://www.hisse.net/topluluk/showth...68#post2913168

BU mesajımdan SONRA Çok tartışmışsınız BEN size EKRAN görüntülerini ALMIŞTIM sayfanın BAŞINDA resim olarakta ekledim hiç TARTIŞMAYA gerek yok ORADAKİ linki koysaydınız 2003-2017 arası FAİZLER olarak okuyanlar ANLARDI: buyrun link hatta ekran resimleri:
    USA_JAP_TUR:JAPONYA TÜRKİYE VE AMERİKA ARASINDAKİ
    FAİZ ve dini OLARAK GÜNAH İLİŞKİSİ:GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DİNSİZ ATEiST JAPONYADA
    FAİZ SADECE %0,7 bizde ise ÇOK dindarız belki ondan dolayı %28
    ({DOWNLOAD ETTİKTEN SONRA SOSYAL MEDYA HESABINIZDA PAYLAŞINIZ TEKRAR BULAMAZSINIZ]}
    https://www.directupload.net/file/d/...j9s79l_jpg.htm
    https://s15.directupload.net/images/181206/ooj9s79l.jpg

https://i.postimg.cc/PrPv0FTx/jp-vert.jpg

upload temporary image
    https://b.piclect.com/o181206_15778.jpg

#

#
    Şimdi GELELİM asıl konumuza:
    1,30 TRY kabul ettiğim KUR seviyesini NASIL üstüne 14 yıllık faizi ekleyip 6,50 TRY buldunuz anlamadım..

Bakınız HESAP makineleri FAİZ hesaplamasında hata YAPAR ama bankalar AFFETMEZ..
    TELEFON ile HESAP yaptıydsanız BAŞTAN kaybettiniz onu söylüyim..
    ben diyorum ki 2018de KURUN sadece FAİZE dayalı olarak 14-17 try arası OLMASI gerekli..

bakın yukarda faizler varbunlarda en yüksek ve en düşük var ben ortalama kabul ettim..
    2018 yılındaki ORtalama Faiz ise Mayıs sonrası %24-28 arası devam ettiğine göre sizce KAÇTIR..
    onu bu 14-17 TRY nin üstüne EKLEYİN.. 2019 ocakta olması GEREKEN yeri BULURSUNUZ...

DR.. yani DOKTORA yapmanız aslında amerika veya canada gibi ülkelerde İŞ başvurusu esnasında DEZavantajdır..
    çünkü onlar da diploma geçmez sizi TEST ederler..oralarda 19 yaşında GENÇLERe "amazon google gibi şirketler boşuna aylık 12bin DOLAR maaş vermiyor..veya 30bin dOLAR..

bende YILLARCa Ne doktora YAPMIŞ kişileri BOZUP attım kenara GERÇEK yaşamda olsun internet ortamında olsun..DEFALARCA..
    unutmayın siz SADECE "size verilen verilen olgulardan SINAV olup onların istediği gibi bir insan olduğunuz için ÇOCUK KANDIRIR gibi SİZE bir TITLE veriyorlar sizde KARTVİZİT yapıp vatandaşa dağıtıyorsunuz...TIP doktorlarından belli bir KISIM konudan BAĞımsız tabii..eğerki SİSTEMİ anlayıp AÇIKLARINI kullanırsanız..
    BENİM gibi..HEM ÇOK kazanırsınız ...HEM rahat bir YAŞANTINIZ olur..
    bakın bizdeki ZEHİR gibi bir BİLİM adamı şuan AMERİKDA avrupada en zengin adamlar listesine giriyor PAYLAŞTIĞIM videoları izliyorsunuz..veya yazılarımı TAKİP ediyorsunuz umarım...ancak DOLAR ın sadece FAİZ ile ilişkisini Paylaştığım verilerden dahi 6,50 trl BULUYORSANIZ kusura BAKMAYIN benim hiç bi şeyimi OKUMADIĞINIZ anlaşılıyor...BELKİ sistemin ajanlarısınız..MİLLETİN aklını bulandırmak için tuttuğu..

neyse USDTRY sadece faiz ile ilişkilendirilemez...İSTERSE bir GECEDE 40 lira isterse 100 lira OLABLİR kur..
    unutmayın PARİTENİN ipleri SATANİSTLERİN elinde..
    BORSASI onlarda...

VEEEEEEEE
    en önemlisi...:=== iyi okuyun bakın burayı SORARIM sonra=
    TERAZİNİN HER İKİ KEFESİ SADECE DOLAR KABUL ediyor..

ANLADINIZ defalarca anlattım çünkü...

SON uzun uzun YAZDIĞIM yazıdaki
    "
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...93#post3068193
    "

ve sonraki uzun MESAJ..
    VİDEODAKİ hani şu 53 dakikalık video GAZETECİYİ SNIPER ile İNDİRMESİNLER 1 haftaya bende ERSOYDELTA değilim..İYİ izleyin SON görüşünüz

HALKB TEKNİK ANALİZ:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...85#post3077185
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post3077414
    Ersoy hocam bakış açımız çok basit 2004 yılını referans alarak hareket ediyoruz. 100 TL parayı hazine kağıdına yatırsaydık senelik 2018 yılının sonunda 649 TL ye ulaşıyor bu 649 Tl ile 5,35 TL/$ kurundan dolar almak istediğimizde 649/5,35= 121$ alabiliyoruz.Eğer 2004 yılı başında 1,4TL/$ kurundan 100TL mizi $ a çevirseydik 71$ alabiliyorduk şimdi bu 71$a her yıl %2 faiz koyduğumuzda 2018 in sonunda 96$ elde ediyoruz. TL tarafında olsaydık 121$ olacaktı 121$ -96$ =25$ fazladan kazanmış oluyoruz eğer kur 6,7TL/$ olsaydı 649TL ile 96$ alacaktık , Yani kabaca 6,7TL denge noktası oluyor y ekonomist değilim mak yük müh bu analizde yanlış varsa düzeltmenizi rica ederim 13TL/$ a siz nasıl ulaşıyorsunuz matematiksel kanıtlmanız gerekir siz hangi faizleri baz alıyorsunuzAdsız.jpg

3. Borsa 20 bine düşecekti diyordu Ersoy hoca ve avaresi cevdet 069
    Sizi dinleyip yatırım yapanın vay haline

4.  Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Borsa 20 bine düşecekti diyordu Ersoy hoca ve avaresi cevdet 069
    bu Ersoy dediğiniz hoca mı ..ne hocası acaba bilen var mı..sallayan sallayana..

5. Buralar ve Twitter hocadan geçilmiyor, ula bir biz hoca olamadık, nasıl etsekte olsak bilemedim

6.  Alıntı Originally Posted by Bayrak Yazıyı Oku
    Ersoy hocam bakış açımız çok basit 2004 yılını referans alarak hareket ediyoruz. 100 TL parayı hazine kağıdına yatırsaydık senelik 2018 yılının sonunda 649 TL ye ulaşıyor bu 649 Tl ile 5,35 TL/$ kurundan dolar almak istediğimizde 649/5,35= 121$ alabiliyoruz.Eğer 2004 yılı başında 1,4TL/$ kurundan 100TL mizi $ a çevirseydik 71$ alabiliyorduk şimdi bu 71$a her yıl %2 faiz koyduğumuzda 2018 in sonunda 96$ elde ediyoruz. TL tarafında olsaydık 121$ olacaktı 121$ -96$ =25$ fazladan kazanmış oluyoruz eğer kur 6,7TL/$ olsaydı 649TL ile 96$ alacaktık , Yani kabaca 6,7TL denge noktası oluyor y ekonomist değilim mak yük müh bu analizde yanlış varsa düzeltmenizi rica ederim 13TL/$ a siz nasıl ulaşıyorsunuz matematiksel kanıtlmanız gerekir siz hangi faizleri baz alıyorsunuzAdsız.jpg
    200 liralık banknote ARTIK 1200 try lik BANKNOT ile AYNI değerde..YIL 2008 aralık..200try nin aldıklarına BAKIN..
    aynısını şimdi 1400 try alıyor..ancak ülkedeki Faiz düşüşleri Manipülatif oldu biraz 2012 sonrası onlar DÜŞERKEN nedense KREDİ faizleri düşmedi..BENİM referansım yukarıdaki Resim içinde Tcmb üzerinden alınmış EKRAN görüntüleridir.
    ÖRnek bileşik Faiz alırken bazen HOCA lar dahi net hesaplama yapamıyor..sadece son 10 yılın "misli Değeri 6x " yani
    oraya kadar getirdiğiniz Hesabı bile 6 ile çarpmanız KATSAYI bulmanız mantıklıdır..

######
     Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Borsa 20 bine düşecekti diyordu Ersoy hoca ve avaresi cevdet 069
    sadece aralık ayının sonlarından bugüne BORSA yı dolar bazında en az %10-15 alacaklar KAldıracaklar TEPKİ yani TURN point noktasına GELDİK demedim mi?
    TAKİP etmiyorsunuz .okumuyorsunuz ondan sonra MAnüpulatif yazılar yazıyorsunuz.

########################
    Şubat hatta mart ortasına kadar böyle gideriz belki temmuza kadar KALKIK tutarlar KAZIĞI demedim mi?
    ########################
    RİSK alacaksanız şubattaki veya marttaki ZİRVEde SHORT yapmak mantıklıdır.. ama Hisseleri boşaltmak en akıllıcası çünkü TAŞIMA maliyetlerini arttırıyorsunuz adamların
    ########################

Neyse gelelim Şu hesabıma
    DOLAR sadece faize DAYALI olarak ne demiştim 2018 haziranda bugün doların GERÇEK REEL değeri 17 LİRA demedim mi?

işte BU Dünyayı yönetenlerin TÜRK halkına GERÇEK ekonomik SALDIRISI aslında DOLARI ucuz TUT HARCAT..

SONRA faizi çek EMRİ verip merkeze..faizi %30 yap..kredi borcuna SOK..
    DOLARI biraz REEL değerine GETİR..AMA ASLA ASLA ASLA REEL değerinin ÜSTÜNE ATMA..
    amaç HEP elinin ALTINDA tutçç,,

"GÜÇLÜ lider NE YAPMALI =)? : DOLARI devlet eli ile 30 lira YAPACAZ diye KKONUŞMALI televizyonda gazetelerde..
    faizi ise %5 yapacaz..demeli"
    SİZCE bu kadar CESARETİ var mı? yoksa HALK cahil mi?
    veya BAŞKA bir BAKIŞ açısı ile DIŞ güçler BUNA izin verir mi?

unutmayın 1 TON demiri 1200 try ye SATMAK var birde 1 ton demiri 3000 try ye satmak var ..
    TÜRKİYE asla REFAHA ulaşmamalı..
    SADECE BORÇ içinde YÜZMELİ..

############################################

ARALIK ayı sonunda BORSNN neden YÜkselmesi GEREKTİĞİni DEFALARCA yazdım..açın okuyun..

###############################################
    GLOBAL ekonomik NASIL mı çıkacak?
    işte böyle
    http://hisse.net/haber/?p=3376
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-46411511

########################
    ben 5 tane SARI yelek Hazırladım evde ARaçta her yerde tutuyorum..
    HALK dünyada her yeri YIKACAK..
    GLOBAL devrim olacak PARASAL sistembitecek..

ZATEN SANAL bir sistem di ARTIK sonu gelmeliydi..

unutmayın paylaştığım onlarca videoya bakın anlarsınız..

HATIRLAYIN 1920ler almanyası Alman markı ndakienflasyon ...
    SONUÇ: kağıt paralar ile SADECE hitlerin KÖMÜRLERİ tutuşturuldu..
    hitler neden ALMAN halkına BEDAVA radyo dağıttı ?
    bilen var mı?

parasal sistemin SONUALTIN çağının başlangıcına HAZIR olun devletlere dahi güven YOK artık..

2021 de ÇAKMA 3.dünya savaşını çıkartırlar..

2023e kadar bitirirler..sonuç parasal sistemi biraz daha ayakta tutarlar..

BENİM vergim neden SAVAŞ oyuncaklarına GİTSİN ?

benim Vergim veya amerikadaki halkın vergisi kimin kontrolünde?

bunları anlamadan gelip burada konuşan onlarca PAZARLAMACI var..çnükü artık KÖMÜR bitti cephane bitti..
    BORSALARın zirveleri TÜM dünyada GRAFİKLRDEN belli..TR borsası ise DOLARA bağlı KAÇ kez grafik paylaştım..
    ZAHMET edip BAŞTAN sona okuyun FOrumlarımı her defasında YAZMAK ve grafik eklemek yerine siz BAKIN..
    şuan BORSA ucuz değil aksine DAHA da ucuzlatacaklar ..unutmayın..Faizleri kontrol eden BİR güç BORSAYI nasıl kontrol etmez..

7. sayın Ersoy hocam sizi yaklaşık 2017 yılından beri takip ediyorum, size minnettarım ekonomik okuryazarlığı size borçluyum, benim yaşım genç olduğu için belki bazı şeyleri öngörerek krdmd hissesini yakından takip ettim, çelik sekörünü araştırıp abd ve çin haberlerinden doğan olumsuzluklar hasebiyle hissenin grafikle uyumlu dip yapabileceğini düşündüğüm için elimde bir miktar nakit ile dip yakalamayı başardım, bariz şekilde dibin dibi vardır diyebilirsiniz, ancak şu an ki fiyatlama için aklımda ki yegane düşünce ipek yolunda kullanılacak rayların kardemir tarafından yapılailecek olması, neden olmasın diye düşünmeden edemiyorum, ki ipekyolunun ortadoğuya açılacak penceresi biziz, çin artık batıya doydu, sizinde dediğiniz gibi yıllarca kendi parasını neden ucuz tuttu. abd sürecini atlatmaya müteakip yeni pazarlar arayışına bizim ülkemizden gidebilir diye düşünüyorum. sizin öngörünüz nedir sayın Ersoy hocam, beni değerli bilgilerinizle aydınlatırsanız krdmd ile alakalı çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim...

8.  Alıntı Originally Posted by murados Yazıyı Oku
    sayın Ersoy hocam sizi yaklaşık 2017 yılından beri takip ediyorum, size minnettarım ekonomik okuryazarlığı size borçluyum, benim yaşım genç olduğu için belki bazı şeyleri öngörerek krdmd hissesini yakından takip ettim, çelik sekörünü araştırıp abd ve çin haberlerinden doğan olumsuzluklar hasebiyle hissenin grafikle uyumlu dip yapabileceğini düşündüğüm için elimde bir miktar nakit ile dip yakalamayı başardım, bariz şekilde dibin dibi vardır diyebilirsiniz, ancak şu an ki fiyatlama için aklımda ki yegane düşünce ipek yolunda kullanılacak rayların kardemir tarafından yapılailecek olması, neden olmasın diye düşünmeden edemiyorum, ki ipekyolunun ortadoğuya açılacak penceresi biziz, çin artık batıya doydu, sizinde dediğiniz gibi yıllarca kendi parasını neden ucuz tuttu. abd sürecini atlatmaya müteakip yeni pazarlar arayışına bizim ülkemizden gidebilir diye düşünüyorum. sizin öngörünüz nedir sayın Ersoy hocam, beni değerli bilgilerinizle aydınlatırsanız krdmd ile alakalı çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim...
    internetten silinen Haberlerde belki Bulursanız Araştırın
    "Kardemir ve Ereğli Toplayan Emekli öğretmenden Haber alınamıyor"
    Diğer ismi " Kardemir ve Ereğli Amca "olması Gerekli
    Arkadaşım Ben 1988 den Beri Borsanın Ekonominin içindeyim...ve Hayatımda insanoğlunun Bu kadar insanlıktan çıktığı Gözünü Kan bürüdüğü Ve artık yönetenleri Koltuklarından indirmek istediği sistemi kökünden değiştirmek istediği bir Zaman görmedim..
    Artık insanlar bilinçli bu bilinci NASIL yok edebilirler?
    Çok basit 3.DÜNYA savaşını çıkart insanlar korksun..
    kimin için Savaşacaksın ? NE için Savaşacaksın?
    seni SAVAŞA gönderenler Suriyeye veya başka YERE kimin için gönderiyor..?kimden emir alıyor?
    teknoloji O kadar gelişti ki? istesek kimseyi yollamadan Haritadan silebilirler SUriyeyi ancak Yapılmaz amaç orayı köle etmek..
    Ve Asıl soru şu olmalı önceki mesajımda ki uzun 53 dAKİKALIK videoyu izlediysseniz tabii..
    Neden BİZ neden SURİYE?? AMAÇ 1990yılında sN.Erbakan hocanın dediği gibi IRAN*TURKİYE savaşını mı çıkartmak..
    Bakın bunu yukarıdaki Videolarda Araştırmacı YAZARLARDA söylüyor..ben de SIrf bu yüzden ..
    NE IBan sisteminde Nakit tutarım..NE Türkiyeden Gayrimenkul Alırım ..Ne de Alışveriş Yaparım..
    Şuan biliyorsunuz Dünya sömürü altında...Kapitalist sistem ve uşakları maalsef ki basılmış PARANIN = Tuvalet kağıdından Başka bir şey olmadığını Anlamıyor anlamak istemiyor..Bende sistemin içindeydim..çok kazandım..milyonlar kazandım..ancak ..elinizdeki miktar arttıktan sonra Birileri SİZİ izliyor..ve siz büyük balık oluyorsunuz..
    BUGÜN borsada dahi 1 lot veya 1 TL lik Alım yapsanız kimde ne VAR ne kadar VAR biliniyor..
    ve sizi ZARAR ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar..
    her yıl hesap devri için ELEMAN bulmak benim açımdan da zor..
    ben kendi adıma Paramı bile SON 10 yıldır güvnip Hesap açamıyorum..
    her yıl 50 kişi lik adam bulup devir ediyordum hesapları..sürekli belli sözleşmelerle..
    bu BENİM izlenmememi SAĞLIYORDU..

Aynı şekilde bakın Geçen gün ARACI kurum Başlığına ne yazdım adamlar Yani osmanlı menkıl hemen sistemlerini Kapattı..
    ücretsiz ALgoritma sunan Tek kurumdu artık Komple kapattılar..
    çünkü sistemlerini kullananlar En zirveden TAHTALARI yönetenlerinin Eline MAL yapıştıyorlardı..
    BUnun SONUCUNDA acayip TAVAN TAVAN tavan gidişler oluyordu..

bana zaten gereksiz bir şey çünkü BİR takımım VAR ..40 -50 kişi her gün piyasa izliyor..

FİYAT alarmları dahi kurmuyoruz izlenmemek Adına..

UNUTMAYIN "Kurduğunuz alarmlar dahi sistemde SİNYAL üretiyor ve birinin O fiyattan satacağın gösteriyor.."
    YA hiç FİYAT alarmı kurmayın...Veya 1 TRY olan hisse için HER fiyat ADIMINA 10 liraya kadar ALARMLAR kurun..

ŞAŞIRTMA mantığı dır bu..
    SAĞ göster SOL vur..

bunu uygulayan kişiler Hep çok kazanır..

ve izlemediğiniz hisseler yani portfoyunuzda olmayan en az 10 hisse SEÇİN...

ekranınızda mutlaka KALSIN ve dediğim gibi 10 katına KADAR fiyatın her kademeye fiyat alarmları kurun...

BU ise SAğ gösterip SOL vurmaktan ÇOK daha mantıklıdır..

unutmayın ELİNİZDEKİ portfoy YÜKSEK ise SADECE " AV " olursunuz.
    ################################################## ##

ben bunları 2 YILDIR söylüyorum çünkü Piyasanın içindeyim
    https://www.youtube.com/watch?v=Tg9PjnIido0

VErilerin HEPSİ YALAN..

Konutunu satmak isteyen şuan 500 bin TRY olan dairesini 250 bin e BIRAKIP gidiyor.

BAKIN tekrar ediyorum ...konutta FİYAT DÜŞÜŞÜ YARI YARIYA..

bunu zaten söylüyordum 1000 kez yazdım...RESİM paylaştım..
    KANITLARI ile YAZDIM...

TEK ÇÖZÜM vAR..DOLARI devlet eli ile 30 LİRA YAPMAK...

Yanlış anlamayın ben 1993teki krizde o zaman ki yönetenlere TAM 20 yıl
    sövmüş biriyim..ama ANLADIM ki TEK çözüm o zamanlarda ki GİBİ DOLARI %400
    arttırmakmış..

DOLARI arttır FAİZİ %5 YAP...ÜLKDE 3 AYDA kriz KALMAZ...

AMA doları baskılayıp FAİZİ %40 ı geçirtecekler maalsef..

bu KEZ 2001 den DAHA derin bir KRİZ ile uğraşacaz..
    2001 deki ile 2021 deki KRİZ bir OLAAMAZ:..
    o krizin EN az 50 misli büyük bir krize HAZIR olun..

Bakın Tam 12den vuruyorum NEDENSE 2 yıldır...HEP nokta ATIŞI yapıyorum..
    ne dediysem gecikmelide OLSA çıkıyor çünkü PİYASAyı belirleyenler
    sizin SABIR seviyenizi ZORLUYOR..
    adamlar 6 ay borsayı 100bin üstünde dahi tutabilir ..
    ben 103-105 bekliyordum..bakarsınız sürpriz olur 110 olur..BUNU yazmadım mı?
    neden KALDIRACAKLAR KAZIĞI iyice SİVRİLEŞTİRİP anlatmadım mı?
    100 kez anlattım AÇIN okuyun...

#
    #
    https://www.youtube.com/watch?v=_wJObxA7TmU
    https://www.youtube.com/watch?v=2QHad-8XvTo
    https://www.youtube.com/watch?v=qdnx_M1k3xg

EN önemli bulduğun KAYNAK:
    https://www.youtube.com/watch?v=3ocXpdWIX_Y

medya kimin elinde diyorum defalarca anlatamıyordum.

bakın ne yazdım başka bir forumda:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...623#post495623

Sayfa 25/77 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •