Anket Sonuçlarını Gör: USDTRY ve XU100 Year:2022 tahminleriniz

Oylayan
137. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • USDTRY 17 try yi KIRAR BORSA 90binde kalır?

20 14.60%
  • USDTRY 17try KIRAMAZ BORSA 80binlerde 3.dip yapar?

14 10.22%
  • USDTRY 25try olur BORSA da DOLAR grafikleri diplere iner?

26 18.98%
  • DOLAR 20try yi KIRAMAZ BORSAdöviz BAZLI dip olur?

11 8.03%
  • EN AKILLI YATIRIM gelecek 5-10 YIL için ALTINDIR?

57 41.61%
  • NE altını benim gönlüm ZENgin

21 15.33%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 36/77 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 281 - 288 arası.

Konu: USDTRY 2025 YILI hedefi ve Xu100 year:2025 hedefi? krize nakit ve ALTIN mı şart?

sorular

Ersoy hocam size 3 sorum var, cevaplarsanız sevinirim. Sadece sataşanlara cevap veriyorsunuz sizi severek takip eden bizlerin sorularımızıda es geçmeyin lütfen
    1. Fiziki altını aldık diyelim, altın fiyatları bu kadar fırladığında bunları nasıl satıcaz? Kuyumcuların almama ihtimali çok yüksek.
    2. Altın yükseldiğinde faiz oranları yüzde 45lere çıktığında altınlarımızı satıp faize mi koymalımıyız? Yoksa altın da devam mı etmeliyiz?
    3. Bankalar battığı zaman kiraladığımız kasalarada mı ulaşamayız? Banka Dükkanı kapatıp kasalarımızdakini alıp gitmez heralde?

ister özel banka ister devlet bankası olsun farketmez 100 000 TL' ye kadar olan tutar devletin güvencesi altındadır. diyelim ki bankada 500 000 tl paran var. banka battı iflas etti . 100 000 tl sini alırsın ama 400 000 tl sini alamazsın.
    diyelim ki 500 000 tl parayı 5 farklı bankaya yatırdın 100 000 tl den o zaman hepsini devletten alırsın . neden mi bankalar farklı.
    diyelim ki parayı aynı bankanın 5 farklı şubesine yatırdın. o zaman alamazsın. neden mi şubeler aynı olsa da banka aynı .

ister fiziki altın olsun ister gram altın hesabın olsun farketmez altın fiyatlarında volatilite yani çok yoğun olacağından alış satış arasındaki fark çok olacaktır. örnek mi ağustos 2018 tarihinde olduğu gibi. bunun için en iyisi altın fonları . altın fonlarının tek dezavantajı kar ettiğin zaman senden vergi alması .

faize koyma meselesine gelince altınları hangi fiyattan satıp satmama olayı sana kalmış . diyelim ki 220 tl den aldın . 350 tl den sattın . faizler yüzde 45 lere geldi dediğin gibi yatırdın faize . her ne kadar karına satmış olsan da belki de yanlış zamanda sattın . bir bakmışsın gram altın fiyatı 500 tl ye çıkmış . bu sefer de tl bazında daha zarar edeceksin . GEORGE SOROS ' un dediği gibi önemli olan doğru karar vermek değil önemli olan mümkün olan en doğru kararı verebilmek . sen 350 tl den satarsın sevinir durursun arkadaşın ise 500 tl den satar aynı şey mi ?

2. Aynı şey değil, haklısınız. Bilgileriniz içinde çok teşekkür ederim. Tek aklıma takılan banka battı diyelim, bankadan kiraladığımız kasalara erişimimizde bir sıkıntı olur mu? Yani komple fizikiye geçip bankadan kasa kiralayıp koymak mantıklı mı?

3.  Alıntı Originally Posted by Küçük esnaf Yazıyı Oku
    Aynı şey değil, haklısınız. Bilgileriniz içinde çok teşekkür ederim. Tek aklıma takılan banka battı diyelim, bankadan kiraladığımız kasalara erişimimizde bir sıkıntı olur mu? Yani komple fizikiye geçip bankadan kasa kiralayıp koymak mantıklı mı?
    MAL açığa sattık SHORT Yaptık USDTRY long yaptık tatile çıktık piyasaya attığım grafiklerden bir bakın dolar bazında hisseler
    EKİM 2018den bu zamana %100 e yakın getirmiş mi?

herkes shortta iken alırlar demedim mi? kasım 2018 den bugüne yazdıklarımı attığım grafikleri ve videoları TEKRAR bir göz gezdirin..anlayıp inceleyin..

işte bundan Birilerine hisse satmak isterken televizyondaki aylık minimum 50bin dolar maaşlı ekonomist geçinenler..
    ben kafalarına vurmayı seçtim mal ağır geldi bir çok hissede ki kaldırp kaldırp mal satmak için ÇABALADILAR..

yurtdışı hesaplar ile usdtry longladım demedim mi?
    doların teknik dip yapma ihtimalini sıfırladılar demedim mi?

http://hisse.net/haber/?p=3403

bugün doların gERÇEK değeri hep söylediğim gibi tekrar ediyorum 20 lirayı bulşdu...
    FAİZ kararı sonrası gERÇEKLERİ umarım gördünüz..

%25 te faiz sabit..
    gelecek 2 yılda %45 leri görecek

HALEN konut krizi yok diye konut projeleri REKLAMLARI yapıyorlar.
    gülüyorum ÜNLÜ emlak ilanı sitesine girin bir bakın 1000 lerce AVM boş komple satılık veya kiralık..

siz halen konutunuzun emlakçının verdiği fiyat ile satacağınızı düşünüyor musunz?
    AYNI fiyat aldığınız emlakçıya bu şekilde gidin bakalım " ağbi borcum var acil satmam gerekli haciz gelecek=?"
    bakalım size YİNE YALAN ile girecek mi yoksa GERÇEKLERİ görecek misniz?

ben faizler ilk aşamada %25-30 derken 2 YIL önceydi...

EN UFAK anlattıklarımda SÜMULASYON sistemimde YANİ pc algoritmamda HATA var mı?

hisse bazında ,yanıldığım ilk aşamada olsa dahi, devamında siz SATINCA hepsi uçmadı mı?

ITTFH daha kaç liraydı ben yazdığımda AVGYO kaç liraydı BERA yani KOMHL kaç liraydı?COMDO yani dOKTA kaç liraydı.

ama hep uyarmadım mı GENEL yükseliş YALAN demedim mi?

ALABİLDİĞİNİZ KADAR BENZİN ALIN...
    SEÇİM sonrası DÖVİZ ile birlikte "BENZİN litresi aynı italya gibi 10 lirayı geçebilir"

zaten zamanla geçer rahat olun..

kriz yok diyenler..e gelsin bu yazım..SORULAR için bekletecem..ama cevap yazacam..
    kiralık kasa neden ? evinizde saklayın..

boşa bankaları zengin etmeyin..

neyse dediğim gibi KASIM 2018den bugüne PAYLAŞM grafik video hepsini bi inceleyin..ben belli bir süre yokum kazandıklarımı yemem gerekli.Brezilya ve venezuela da yatırım yapmaya gidiyorum..
    kriz olan YERE PARA akar unutmayın..DAHA tr krize girmedi..
    NE zaman ki DOLAR gerçek değerine Yaklaşır o zaman gelirim TR YE..

kaldı ki TR nin butün zengin iş adamları 2017 başlarında ülkeden para kaçırırken ben bunları YAZMADIM MI?
    bedava krediler yurtdışına akıyor demedim mi?

şimdide %1,20 ile kredi veriyor belli bankalar TAHMİN edin hangileri?
    2019 bilançoları BATIK çıkacak şimdiden belli.faiz zararı yazacaklar..
    işte bundan dolayı bu belli bankalarda SHORT yani açığa sattım kendi hesabımda dahil tüm çevrem aynısını yaptı
    geçen hafta sinyal veya ŞUBAT ortasında Yazdığım SİNYAL üretti yazımdan sonra kaarar verdik.

bir süre YAVAŞ kaybedeceksiniz..devamında ŞELALE düşüşünün Hayali bile beni şimdiden heyecanlandırdı..

televizyonlardaki elemanların mimiklerini okuyun YALAN nasıl belli oluyor anlarsınız..
    her anlattıkları YALAN ..
    "DOLAR 20 lere yaklaşmadan gelmem"
    veya
    "medya krizdeyiz battık bitttik demeden gelmem"

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    MAL açığa sattık SHORT Yaptık USDTRY long yaptık tatile çıktık piyasaya attığım grafiklerden bir bakın dolar bazında hisseler
    EKİM 2018den bu zamana %100 e yakın getirmiş mi?

herkes shortta iken alırlar demedim mi? kasım 2018 den bugüne yazdıklarımı attığım grafikleri ve videoları TEKRAR bir göz gezdirin..anlayıp inceleyin..

işte bundan Birilerine hisse satmak isterken televizyondaki aylık minimum 50bin dolar maaşlı ekonomist geçinenler..
    ben kafalarına vurmayı seçtim mal ağır geldi bir çok hissede ki kaldırp kaldırp mal satmak için ÇABALADILAR..

yurtdışı hesaplar ile usdtry longladım demedim mi?
    doların teknik dip yapma ihtimalini sıfırladılar demedim mi?

http://hisse.net/haber/?p=3403

bugün doların gERÇEK değeri hep söylediğim gibi tekrar ediyorum 20 lirayı bulşdu...
    FAİZ kararı sonrası gERÇEKLERİ umarım gördünüz..

%25 te faiz sabit..
    gelecek 2 yılda %45 leri görecek

HALEN konut krizi yok diye konut projeleri REKLAMLARI yapıyorlar.
    gülüyorum ÜNLÜ emlak ilanı sitesine girin bir bakın 1000 lerce AVM boş komple satılık veya kiralık..

siz halen konutunuzun emlakçının verdiği fiyat ile satacağınızı düşünüyor musunz?
    AYNI fiyat aldığınız emlakçıya bu şekilde gidin bakalım " ağbi borcum var acil satmam gerekli haciz gelecek=?"
    bakalım size YİNE YALAN ile girecek mi yoksa GERÇEKLERİ görecek misniz?

ben faizler ilk aşamada %25-30 derken 2 YIL önceydi...

EN UFAK anlattıklarımda SÜMULASYON sistemimde YANİ pc algoritmamda HATA var mı?

hisse bazında ,yanıldığım ilk aşamada olsa dahi, devamında siz SATINCA hepsi uçmadı mı?

ITTFH daha kaç liraydı ben yazdığımda AVGYO kaç liraydı BERA yani KOMHL kaç liraydı?COMDO yani dOKTA kaç liraydı.

ama hep uyarmadım mı GENEL yükseliş YALAN demedim mi?

ALABİLDİĞİNİZ KADAR BENZİN ALIN...
    SEÇİM sonrası DÖVİZ ile birlikte "BENZİN litresi aynı italya gibi 10 lirayı geçebilir"

zaten zamanla geçer rahat olun..

kriz yok diyenler..e gelsin bu yazım..SORULAR için bekletecem..ama cevap yazacam..
    kiralık kasa neden ? evinizde saklayın..

boşa bankaları zengin etmeyin..

neyse dediğim gibi KASIM 2018den bugüne PAYLAŞM grafik video hepsini bi inceleyin..ben belli bir süre yokum kazandıklarımı yemem gerekli.Brezilya ve venezuela da yatırım yapmaya gidiyorum..
    kriz olan YERE PARA akar unutmayın..DAHA tr krize girmedi..
    NE zaman ki DOLAR gerçek değerine Yaklaşır o zaman gelirim TR YE..

kaldı ki TR nin butün zengin iş adamları 2017 başlarında ülkeden para kaçırırken ben bunları YAZMADIM MI?
    bedava krediler yurtdışına akıyor demedim mi?

şimdide %1,20 ile kredi veriyor belli bankalar TAHMİN edin hangileri?
    2019 bilançoları BATIK çıkacak şimdiden belli.faiz zararı yazacaklar..
    işte bundan dolayı bu belli bankalarda SHORT yani açığa sattım kendi hesabımda dahil tüm çevrem aynısını yaptı
    geçen hafta sinyal veya ŞUBAT ortasında Yazdığım SİNYAL üretti yazımdan sonra kaarar verdik.

bir süre YAVAŞ kaybedeceksiniz..devamında ŞELALE düşüşünün Hayali bile beni şimdiden heyecanlandırdı..

televizyonlardaki elemanların mimiklerini okuyun YALAN nasıl belli oluyor anlarsınız..
    her anlattıkları YALAN ..
    "DOLAR 20 lere yaklaşmadan gelmem"
    veya
    "medya krizdeyiz battık bitttik demeden gelmem"
    Kazandıklarını yerkende yazmaya devam et Ersoy bey .

5. BU mesaj içindeki linkleri okumadan forumu okumaya devam etmeyin:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...68#post2913168

#########################################3

BU forumu zahmet edip baştan sonra okuyun en çok 1 saatte birşeyler kaparsınız

##########################################

bugün gelen veriler .okçok çok kötü...yani kısacası USDTRY buna tepki vermiyorsa SIÇRAMA yaparak bunun tek
    açıklması var SONSUZ dolar basımı USDTRY paritesini LONG dan koruyor..isterseler bir GECEDE usdtry 50 lira dahi olur..isterseler 5 lira..ama doların REEL değeri şuan 20 lira ve üzeri iken birileri IBAN sisteminden BAĞIMSIZ gizli kasalarsa DOLAR saklamaya devam edecek..dolar burada kalamaz..
    2019 bitmeden en kötü 11 lira görülmeli..diyelim ki baskıladılar..9 liradan döndü..en kötü nereye DÜŞER??
    7,50 lere düşer..ancak HER GEÇEN gün TRY için faiz %12 üzerinde kaldıkça..DOLAR yükselmeye mahkumdur..
    şuan FAİZ %24 bugün dolar 20 lira diyelim 2020 ocakta 24 LLİRA olması gerekli..
    yani FAİZ= kur ARTIŞIDIR..
    bunu yazın...

ve %25 faiz demek Hissede F/K = 3 ile yatırım yapmaktır..
    yani 3 YIL sonunda 100 liranız yaklaşık 200 lira olur..
    F/K = 3 ile yatıım ile de 3 yılda yatırdığınız kadar kazanmanız gereklidir..derseniz AYNI hesaptır..
    bu yüzden BORSA DÜŞMEYE SERT başlayacak..ben SHORTLARI hazır ettim her gün minik minik SHORTLARI arttırıp devam ediyorum..
    piyasada HİSSE bazlı yükselişler SADECE birilerinin TAHTA sahibine MAL boşaltması ile ilgili bunu 2 YILDIR anlatıyorum..
    yani BİR ISCTR veya ISGSY ralli yapıyorsa birileri MALI tahta sahibine BOŞALTTIĞI içindir..yoksa ALICI olsa böyle hareketler olmaz..
    PRKME halen takibimde DOKTA yani COMDO halen takibimde..OTOMOTİV sektörü dövize bağlı unutmayın..DOKTA için gelecek 5 yıl için DOLAR bazlı fiyat tahminim yaklaşık 10 dolar...
    yani dolar 10 lira olursa 100 lira olur..unutmayın bben bunu söylediğimde hisse 3 liraydı..
    Aynı şekilde ŞİŞİRİLMİŞ GYO sektöründe PATLAMALAR yani hisselerin Batması söz konusu olabilir..
    KISACASI bir GYO nun PD/DD oranı =0,25 ise bu normaldir..çünkü ben bir konutun halen 1 milyon TRY olarak değerlendirilip ÖZsermayye yazılmasını şişirilmiş olarak görüyorum bunun ederi olsun olsun 400bin olsun..anlık satmak için 250 bin olsun...
    Ekonomi daralacak..faizler %50 lere vuracak bu KEZ GYO şirketleri TEK TEK patlar..
    yani BİR GYO hissesi taşıyorsanız Örnek OZKGY yu defalarca verdim
    BORCU kaç milyyon DOLAR?
    %90 a yakın borcu artmış..borç kaynak oranı %50civarında..yani DOLAR 9 lira olunca hissenin BORCU 100milyon dolara yakın dersek..
    açıp NET bakın Bilançoya..
    hissenin Batması gündeme gelecektir..unutmayın 3-4 YIL pazarlanan hisseler ÇAKILIR...3-4 YIL kakalanan hisseler UÇAR..

peki HLGYO ya bakalım?
    hisse teknikte tekrar mutlaka 0,66*68 TL görmeli ..peki ben alırmıyım? 0,66 -67ya gelirse ve aşağısından alım yapmaya ACELE etmeden başlarım..
    çünkü STOKları eritmiş..nakite geçmiş.
    aynı şekilde
    çok umut bağladığınız hisseler in bilançolarını iyi inceleyyin..
    PEKİ halkb alırmıyım ..??ASLA almam en kötü banka bilançosunu açıkladı..
    ve FK olarak faize GÖRE PAHALI..
    yani teknikte tekrar bi 5-6 liralara gidecektir..işte ben 5 E yaklaşırsa alırım..aCELE etmem..çünkü AÇIK pozisyonlarım ve
    BELLİ endeks hisselrinde AÇIK satşlarım çok fazla..
    ARCLK
    KCHOL bunlar da çok miktarda short açtım..
    HALKB ta shortlarım var
    aynı şekilde AKBNK
    GRAFİKLER E dolar BAZLI bakın önce?
    DOLAR bazında tüm bunlar neredeyse 6 ayda %100 getirmişler.
    birileri SİZİ fena öpecek..
    http://hisse.net/haber/?p=3410
    http://hisse.net/haber/?p=3418
    http://hisse.net/haber/?p=3420
    Daha Resesyonun SATIŞI gelmedi..ben tahmin etmedim mi? piyasayı iyi şişirdiler satamadıkları için düşüremiyorlar demedim mi?
    üst kademelere SATIŞ giriyorum her gün endeks hisselerinde UFAK ufak SHORTLAR bunlar..
    Haziran mayıs gibi %15-25 düşüş bekliyorum
    VIOP üzerinden DOLAR long ladım..
    ancak VIOPta vatndaşı öpmek için bekliyor..en iyisi FOREX üzerinden DOLAR longlamak..ingiltere hesaplarımdan longlamıştım zaten
    şuan venezueladayım..gerçekten buradaki HALK bizdeki kadar cahil kral gibisiniz burada..
    konutlar bedava..
    YATlar katlar arsalar bedava..
    manyak mıyım ben istanbulda konut alacam?
    amerikda müstakil evler dolu 40bin *50 bin dolarlara..
    venezuela ise bedava 10bin dolara kral gibi konut alıyorsunuz..
    aynı bizim 2001 yazındaki halimiz gibi..

unutmayın CAHİL halk olursa iyi dom..altırsınız..

bunu bize 20 yıl yaptılar DOLARI ucuz tutup bize çaktılar..otoyollar yaptırdılar..santraller köprüler yaptırdılar..
    borçlandırdılar..şuan
    hazinemiz para bulamıyor bakın her yerden CEZA kesin diye talimatlar var ki kenarda köşede trafik cezaları geliyor..
    maaş artışları en az %50 olmalıydı...
    ama ne oldu asgari ücrete %26 geldi..kimi şirket Türkiyede 2018 de personeline %60 a yakın zam yaptı..
    örnek leri mevcut arkadaşlar var ..
    bu elemanlar dahi TR den nakit çıkartmak istiyorlar..veenezuala gelip 50 bin dolar ile 5 tane konut alıyorlar..

yat alıyorlar burada 2.el 10 bin dolar..

TR de ise halen bir otomobil 50bin dolar.normal standartta..

vergi primi devlet ödüyor tr de ama FAİZ %12 üstünde kaldığı müddetçe ticaret olmaz ki?

bunu anlayan yok..Battık ülkece halen farkına varamadık..
    2020 DIŞ borç ödemesi KAÇ milyar dolar?

bir bakın ona göre sizde benim gibi AÇAbildiğiniz KADAR short açıp açığa mal basacaksınız..

6. Önceki mesajımda RESESYON dün akşam ki SON DAKİKA haberinde Türkiyenin Avrupa birliği üyeliği parlementoca askıya alındı haberi..
    Bu hafta en iyi ihtimalle BORSA %10 düşer..
    kötüsünü düşünemiyorum...
    ŞELALE başlasa iyi ce aÇIKLARIMIZI kar ile kapatsak..
    TOMBUL parmak hareketleri BOŞ tahtaları yukarı aldıklarına kanmayın..
    adam bakıyor tahtada %5 üsttlere KADAR satıcı yok tek emir ile KALDIRIYOR..aldıklarını zaten ortalamasının aynı seviyesinden verse ZARARLARI olmuyor ..işte bu yüzden ANLATIYORUM kapanış fiyatlarının kendisinden ve 1 kademe üstünden itibaren %10 yükseliş potansiyellerine kadar LİSTE emir gönderiyorum her gün 50-60 farklı hisseye.
    SON haber ile birlikte Sanırım iyi kar ile çıkarım bu hafta içinde..
    yukarıda OZKGY yazdım aynı gün haber çıkarttılar..geri alım yapacaz diye..?peki sizce bunlar tesadüf mü?
    yine aynı hareketler mevcuttu tahtada Yani tombul parmak hareketi..yani Sahte çiziyor belli bir kademeye kadar..
    sonra gelene gidene çakıyor..adamlar enayi arıyor..BORÇ %80 civarı artmış..açıp bakın..DOların hedefi 2019 için 14 liralar..bunun anlamı şu..elindekileri satamıyor Stoklar artmış..BOrç kaynak oranı % olarak GYO şirketleri arasında risk olarak çok riskli.
    halen vatandaşa çakma peşindeler..PRKME ise aynı gün %5 düştü..ancak hep anlattığım gibi mal toplarken olur böyle hareketler..
    mantık olarak birileri satıyorsa vatandaş özellikle satıyorsar kimse satmasın diye yukarı tombul parmak hareketleri yapılır..eğer mal toplanmak isteniyorsa aşağı sürülmeliydi..yani OZKGY satılmak için uğraşılıyor PRKME ise toplanmak için uğraşılıyor Kİmi kandırıyorsunuz?
    Tr de herkes SOYLU maşaallah ..süt inekleri bulamıyormuşuz?
    çünkü kimse uğraşmıyor herkes Elinde 10bin liralık cep telefonu altında 500 bin liralık araçla gezme peşinde..
    PİYASADAki ekonomist geçinenler GERÇEKLERİ size neden anlatmıyor..italyan bankaları Deutsche bank vs.. hepsi KAğıt üstünde DEVAM MI ediyor?
    yoksa BATIK banka olayı TR ye sıörayınca kim NASIL bi PANIK ile mal satmaya çalışacak?

kimse satamayacak şuan satamıyorsunuz..

ben AKBNK Garan açığa basıyorum adamlar yükseltiyor çünkü Kimin nasıl işlemleri olduğunu ARACI kurumlar ellerinde olduğu için biliyorlar..
    elinde gerçek hisse taşıyanlar ise %1 yükseliş görünce PSİKLOJİSİ rahatladığı için satmıyor..
    aynı psikoloji ise DİPLERDE görülüyor..küt mal boşaltıyor vatandaş..
    bunları ve içindeki linkleri okumadıysanız Battınız:

7.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Önceki mesajımda RESESYON dün akşam ki SON DAKİKA haberinde Türkiyenin Avrupa birliği üyeliği parlementoca askıya alındı haberi..
    Bu hafta en iyi ihtimalle BORSA %10 düşer..
    kötüsünü düşünemiyorum...
    ŞELALE başlasa iyi ce aÇIKLARIMIZI kar ile kapatsak..
    TOMBUL parmak hareketleri BOŞ tahtaları yukarı aldıklarına kanmayın..
    adam bakıyor tahtada %5 üsttlere KADAR satıcı yok tek emir ile KALDIRIYOR..aldıklarını zaten ortalamasının aynı seviyesinden verse ZARARLARI olmuyor ..işte bu yüzden ANLATIYORUM kapanış fiyatlarının kendisinden ve 1 kademe üstünden itibaren %10 yükseliş potansiyellerine kadar LİSTE emir gönderiyorum her gün 50-60 farklı hisseye.
    SON haber ile birlikte Sanırım iyi kar ile çıkarım bu hafta içinde..
    yukarıda OZKGY yazdım aynı gün haber çıkarttılar..geri alım yapacaz diye..?peki sizce bunlar tesadüf mü?
    yine aynı hareketler mevcuttu tahtada Yani tombul parmak hareketi..yani Sahte çiziyor belli bir kademeye kadar..
    sonra gelene gidene çakıyor..adamlar enayi arıyor..BORÇ %80 civarı artmış..açıp bakın..DOların hedefi 2019 için 14 liralar..bunun anlamı şu..elindekileri satamıyor Stoklar artmış..BOrç kaynak oranı % olarak GYO şirketleri arasında risk olarak çok riskli.
    halen vatandaşa çakma peşindeler..PRKME ise aynı gün %5 düştü..ancak hep anlattığım gibi mal toplarken olur böyle hareketler..
    mantık olarak birileri satıyorsa vatandaş özellikle satıyorsar kimse satmasın diye yukarı tombul parmak hareketleri yapılır..eğer mal toplanmak isteniyorsa aşağı sürülmeliydi..yani OZKGY satılmak için uğraşılıyor PRKME ise toplanmak için uğraşılıyor Kİmi kandırıyorsunuz?
    Tr de herkes SOYLU maşaallah ..süt inekleri bulamıyormuşuz?
    çünkü kimse uğraşmıyor herkes Elinde 10bin liralık cep telefonu altında 500 bin liralık araçla gezme peşinde..
    PİYASADAki ekonomist geçinenler GERÇEKLERİ size neden anlatmıyor..italyan bankaları Deutsche bank vs.. hepsi KAğıt üstünde DEVAM MI ediyor?
    yoksa BATIK banka olayı TR ye sıörayınca kim NASIL bi PANIK ile mal satmaya çalışacak?

kimse satamayacak şuan satamıyorsunuz..

ben AKBNK Garan açığa basıyorum adamlar yükseltiyor çünkü Kimin nasıl işlemleri olduğunu ARACI kurumlar ellerinde olduğu için biliyorlar..
    elinde gerçek hisse taşıyanlar ise %1 yükseliş görünce PSİKLOJİSİ rahatladığı için satmıyor..
    aynı psikoloji ise DİPLERDE görülüyor..küt mal boşaltıyor vatandaş..
    bunları ve içindeki linkleri okumadıysanız Battınız:
    Yine yanildin sn delta borsa 2 günde %1 + yapti😁
    AP kararları ile AB kararlarını karıştırma piyasalara etkileri farklıdır.ytd

8. Bu ersoy deltanin yazılarını bilim kurgu romanı olarak okuyorum ya buna inanmayın türkiyede oldugundanda şüpheliyim

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 36/77 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •