Sayın ERSOYDELTA , öncelikle bütün yazılarınızı başından sonuna okumuş olduğumu belirtmek isterim. Mart 2018 den bu yana takip ediyorum bu forumu.

Söylediklerinize çoğu zaman hak vermekle birlikte , bir çok olay , yazı , sunum ve görsel medya paylaşımlarıyla ilgili paranoid reaksiyon verdiğinizi de düşünüyorum. İfadelerde tutarsızlıklar ve matematiksel olduğu iddia edilen hesaplamalarda da abartılar da cabası.

Bununla birlikte dövizle ilgili yapmış olduğunuz ilk tahminlerin gerçekleştiğinin de farkındayım..ben faydalanamadım ama mutlaka istifade eden olmuştur. Bu yüzden paylaşımlarınıza devam etmenizi diliyorum.

Benim düşüncem ise özellikle döviz konusunda , banka mevduatlarının %55 i nin döviz olduğu bir dönemde 7.20 gibi bir rakamın imkansız olduğu yönünde . Öncelikle %55 olan oran, % 30 ve altına doğru inmeli. İnsanlar dövizin düştüğüne / düşeceğine inanmalı. Sizin dediğiniz gibi borsanın düşeceğine, özellikle temmuz ayında bunun gerçekleşeceğine aklım almıyor. Aksine borsa 100 endeksi 130 binleri görmeli ve yeterince yatırımcıyı çekebilmiş olmaları gerek. Kim bilir belkide birçok videosunu paylaşmış olduğunuz youtube konuşmacılarının aksine, merkez bankası faiz indirimi yapmaz ve dolar 4.97 a kadar düşer. (Ki Borsa yüksek iken çıkış yapan yatırımcı düşük kurdan dolarını toplayabilir.) Faiz indirimi mutlaka olucak ama ne zaman ?? önemli olan bu sorunun cevabı sanırım şuan.