Anket Sonuçlarını Gör: USDTRY ve XU100 Year:2022 tahminleriniz

Oylayan
137. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • USDTRY 17 try yi KIRAR BORSA 90binde kalır?

20 14.60%
  • USDTRY 17try KIRAMAZ BORSA 80binlerde 3.dip yapar?

14 10.22%
  • USDTRY 25try olur BORSA da DOLAR grafikleri diplere iner?

26 18.98%
  • DOLAR 20try yi KIRAMAZ BORSAdöviz BAZLI dip olur?

11 8.03%
  • EN AKILLI YATIRIM gelecek 5-10 YIL için ALTINDIR?

57 41.61%
  • NE altını benim gönlüm ZENgin

21 15.33%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 46/77 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 361 - 368 arası.

Konu: USDTRY 2025 YILI hedefi ve Xu100 year:2025 hedefi? krize nakit ve ALTIN mı şart?

1.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Türkiye bu risklerin hepsini aşar

İçinde bulunduğumuz günler hepimizin bildiği gibi endeks ve kur üzerinde etkili olabilecek, seçim, S400, İran yaptırımı ve Kıbrıs petrol/gaz sahaları konularının karşımızda olduğu günler. Dün rahip sorunu vardı , bugün S400 var yarın diğer sorunları karşımıza getirebilirler.

Zaten bu riskler nedeniyle borsa çok çok düşük seviyelerde , bu risklerin çoğu da fiyatların içinde.

Bu başlıklar karamsarlığa neden olabilir ama biraz mantık yürütürsek bu sorunları aşabileceğimizi ya da en azından tansiyonun piyasaların kabul edebileceği bir seviyeye indirilebileceğini görebiliriz.

Her şeyden önce Türkiye küçük bir ülke değil , güçsüz bir ülke hiç değil.
    Ortadoğu ve Avrupa arasında güvenli bir gölge.
    Türkiye' nin bir krize, bir karmaşaya sürüklenmesi Avrupa' nın işine gelmez.
    Krizden çıkmaya çalışan dünya' nın da işine gelmez.
    Ne Avrupa ne de Amerika Türkiye' yi Rusya ve Çin' e terketmeyi göze alamaz.
    Kaos içindeki Ortadoğu ile Avrupa arasında Türkiye' nin güvenli bir bölge olması ve göçmen meselesi de önemli bir konu.
    Şu anda Türkiye Kıbrıs açıklarında sondaj yapıyor , Türk savaş gemileri eşliğinde.
    1974 yılında Kıbrıs' a girmiş bir Türkiye' nin neler yapabileceğini eminim hepsi biliyordur. Dolayısıyla sıcak savaş riski oluşturabilecek bir adımı hiç kimse atamaz.

İran konusunda Türkiye Avrupa ile aynı çizgide bir strateji izleyecektir bu da piyasalar açısından sorun teşkil etmez.

Önümüz seçim, S400 konusu muhtemelen Türkiye' nin füzeleri alması ama kullanıma sokmaması şeklinde bir tercihle virgüllenecektir, sorun bir anlamda ötelenmiş ve kur üzerindeki baskı azaltılmış olacaktır. Yunanistan da bu şekilde yaptı, aldı ama kullanıma sokmadı üstelik Yunanistan bu füzeleri diğer bir Nato ortağı olan Türkiye' ye karşı almıştı.

Bence seçim de bir belirsizlik değil çünkü buradan çıkacak sonuç ne olursa olsun kabul edilecektir , demokrasinin işlediği görülecektir. Piyasa çevrelerinin İmamoğlu' na daha fazla şans veriyor olmaları da piyasalar adına olumlu bir beklenti.

Şimdi bütün bunlara bakınca seçim yaklaştığında piyasaların en kötü ihtimalle 93 000 üzerine çıkar , 100 000 diyenlerin yorumlarını dinleriz.
    İŞin gülünç YANI işte bu zaten GEREĞİNDEN fazla iyimser olmamak bilerek LADES dememek GEREKLİ.
    BUGÜN doların gerçek değerinin 21-23 TRY olduğunu sokaktaki 10 yaşındaki şortlu çocuklar biliyor DOLAR alıyorlar harçlıkları ile..

ülkeden tüm iktidara yakın iş adamları 2016-2017 yıllarında kaçmış tüm varlıklarını kaçırmışlar ve dolar istedikleri değere gelmeden Geri gelmelerini sanmıyorum..

ki ben bunların olacaklarını 2017 nisan ayından bugüne NOKTA atışları ile birlikte YAZDIM:
    DOLAR bu hafta gelecek şu kadar olacak dedim HEPSİ tek tek tuttu..
    PETROL şu kadar olacak LONG ladım dedim ...100binlerde DOLAR kazanırken vatandaş kayıp yazıyordu borsada..

unutmayın ki BORSAlar vatandaşları YOLMAK için vardır ..

neyse tek tek cevap veyeim :

"İçinde bulunduğumuz günler hepimizin bildiği gibi endeks ve kur üzerinde etkili olabilecek, seçim, S400, İran yaptırımı ve Kıbrıs petrol/gaz sahaları konularının karşımızda olduğu günler. Dün rahip sorunu vardı , bugün S400 var yarın diğer sorunları karşımıza getirebilirler."
    *rah
    rahip sorunu hiç olmadı bunu baştan söyledim..hatta bu olay bilinçli bir tiyatroydu diye ve ciddi bir tiyatro cevirecekler dikkat edin diye uyardım:Durduk yere dolar artsa herkes HESAP sorardı..
    unutmayın ERSOYDELTA müneccim değil ama iyi bir geçmişten ders çıkarıp geleceğe yormaya çalışan birisi..

##

"Zaten bu riskler nedeniyle borsa çok çok düşük seviyelerde , bu risklerin çoğu da fiyatların içinde."
    grafikler ve sosyal medyadaki pazarlama oyunları bana öyle söylemiyor..neden derseniz BORSa dolar bazlı dipteyken hiç bir aracı kurum ekim 2018de gel kardeşim mal AL demiyor aksine sattırıyor ERSOYDELTA ise kasım gibi yasakları biitince piysaya aracı kurumlar müdahale ediyorlar kaldıracaklar mal almalıyım diyerek uyarıyordu..korktuğu oldu eRsoydeltanın onlarca vatandaş açık pozisyon ile yakalandı ve DOLAR 5,30lara kadar düştü..ne deniliyordu o zaman dolar 4 e düşecek..3 e düşecek..ersoydelta ise BORSAyı şuan aracı kurumlar pazarlıyor HER ortamda açığa satıp dolar LONG diyordu..ne oldu DOLAR bazlı %30 kayıp yazdı vatandaş..
    ANCAK şuan yukarıdaki 8 mesaj önce olması gerekli..oradaki grafik gibi dolar ın hedefi belli..kurumlar halen pazalrıyor ise..TEK CEVAP var..benim simulasyon grafiklerimlerdimdeki gibi iyice BASACKLAR:..HALKB 50 CENT olacak...
    CANDY shop söylersiniz ARTIK 50 cent olunca..

####

Bu başlıklar karamsarlığa neden olabilir ama biraz mantık yürütürsek bu sorunları aşabileceğimizi ya da en azından tansiyonun piyasaların kabul edebileceği bir seviyeye indirilebileceğini görebiliriz.

Her şeyden önce Türkiye küçük bir ülke değil , güçsüz bir ülke hiç değil.
    Ortadoğu ve Avrupa arasında güvenli bir gölge.
    Türkiye' nin bir krize, bir karmaşaya sürüklenmesi Avrupa' nın işine gelmez.
    Krizden çıkmaya çalışan dünya' nın da işine gelmez.
    Ne Avrupa ne de Amerika Türkiye' yi Rusya ve Çin' e terketmeyi göze alamaz.
    Kaos içindeki Ortadoğu ile Avrupa arasında Türkiye' nin güvenli bir bölge olması ve göçmen meselesi de önemli bir konu.
    Şu anda Türkiye Kıbrıs açıklarında sondaj yapıyor , Türk savaş gemileri eşliğinde.
    1974 yılında Kıbrıs' a girmiş bir Türkiye' nin neler yapabileceğini eminim hepsi biliyordur. Dolayısıyla sıcak savaş riski oluşturabilecek bir adımı hiç kimse atamaz.
    ****başlığı karamsarlık olsun diye açmadım ASLA öyle bir niyetim yok olmadı 2 yıldır her yazdığım kendi topiklerimin içinde inceleyebilirsiniz BEN sistemin VATANDAŞI soymasını engelliyorum..
    Türkiye eski türkiye GÜÇLÜ bir ülke değil artık..güvenli ve adaletli hiç değil..dünya ZATEN krizden nasıl ÇIKACAĞINI çok iyi biliyor..
    BİR SAVAŞ ile çıkacaklar ekonomik sistem yıkılacak..KAOS ortadoğuda VAR peki neden VAR neden anlaşamıyorlar????çünkü satanist sistem bunu istiyor..1974 yılındaki "erbakan "hoca yok artık ülkenin başında bugüne kadar kaç Erbakan hoca videosu izledin bende arşivi var ama youtube üzerinde mevcut açıp zamanın varsa 1990 1980 hatta daha eskilerini izlersen GLOBAL ekonomik stanist sistemi anlarsın "YA bu ülke havayolu ile övünüyor değil mi?" erbakan hoca ne diyor uçağının uçması için bilet parasının %10 u global satanist sisteme gidiyor demiyor mu hiç araştırdın mı sivil havacılık kanunlarını..?
    bugünün liderleri maalsef satılık bugün muhalefet e 1-2 milyon dolar ver senin için 1 hafta sokaklarda KONUŞMA yaparlar..bu işler böyle HEPSİ satılıktır...

SICAK savaş zaten çıkmayacak bu konuda rahat olun...2021 de ASIL sıcak savaş çünkü..
    bunu Ezoterik tarih incelyen herkes iyi bilir...tarihi dahi bellidir..21-12-2021

aytunç altındal videolarında bundan bi kaç kez söz etti indirdiler..

umarım olmaz..

######
    Önümüz seçim, S400 konusu muhtemelen Türkiye' nin füzeleri alması ama kullanıma sokmaması şeklinde bir tercihle virgüllenecektir, sorun bir anlamda ötelenmiş ve kur üzerindeki baskı azaltılmış olacaktır. Yunanistan da bu şekilde yaptı, aldı ama kullanıma sokmadı üstelik Yunanistan bu füzeleri diğer bir Nato ortağı olan Türkiye' ye karşı almıştı.

Bence seçim de bir belirsizlik değil çünkü buradan çıkacak sonuç ne olursa olsun kabul edilecektir , demokrasinin işlediği görülecektir. Piyasa çevrelerinin İmamoğlu' na daha fazla şans veriyor olmaları da piyasalar adına olumlu bir beklenti.

Şimdi bütün bunlara bakınca seçim yaklaştığında piyasaların en kötü ihtimalle 93 000 üzerine çıkar , 100 000 diyenlerin yorumlarını dinleriz.

s400 ister al kullan ister kullanma bu ülkenin çıkarlarına ise kullanılmalı NATO dağılacak zaten bir kaç yıl içinde..
    SEÇİM olarak istanbul olarak bakmayın o seçimin sonucu belli..

ASIL sorun 2020deki kulislerde konuşulan ERKEN seçim birileri 20 TRY olmadan DÖVİZ kurları iktidarı Yakan top gibi birbirine atacaklar..ayrıca TEKNİK olarak 1985ten bu yana bilgim iyi bir düzeyde..
    ve teknik olarak evet bu hafta veya mayıs sonuna kadar sağlam düşeriz ama dolar bazlı dediğim gibi %10-15 tepki veririz..BAKIN bu topikteki 1. MESAJa gidip içinde ki eski topiklerimin linklerini tıklayıp hepsini baştan sona DİKKATLİCE zahmet edip okuyun..
    bir çok şey anlattım..savaştan bahsettim ..unutmayın BU olacakların HEPSİ sadece tiyatro...
    ANCAK borsaların yükselmesi veya yükseliş sinyali için ÖNCELİKLE ONS altının yükselmesi gerekli..

önceki 4-5 mesajım ve içindeki linkleri mutlaka okuyun..dinleyin..

5

#

#

#

önceki mesaj:
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...41#post3468841

2. Ersoy sen turkiyede bile oturmuyorsun seni bu söylemlerin tam olarak fetö söylemleri yok bankada tutmayacaksın 30 milyonluk altin almışsın herşeyin palavra yok kuyumcularda altin yok got yiyorsa gel senle noterde sözleşme yapalım 2021 yılına kadar dolar 12 geçerse üstü senin altında kalırsa farkı alirim hadi hodri meydan bırak sende 30 milyonu 100bin bile yoktur

SM-T817 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Murat k Yazıyı Oku
    Ersoy sen turkiyede bile oturmuyorsun seni bu söylemlerin tam olarak fetö söylemleri yok bankada tutmayacaksın 30 milyonluk altin almışsın herşeyin palavra yok kuyumcularda altin yok got yiyorsa gel senle noterde sözleşme yapalım 2021 yılına kadar dolar 12 geçerse üstü senin altında kalırsa farkı alirim hadi hodri meydan bırak sende 30 milyonu 100bin bile yoktur

Ersoy Delta kimdir yorum yapamam ama yok şu fetönün argümanı yok dış mihrak diye diye geldiğimiz nokta burası. Ülke ekonomisini toz pembe göstermekten vazgeçin ve gerçekleri kabul edelim ki yolumuza bakalım. Belki Ersoy Delta'nın dediği gibi bir olumsuz tablo çıkmayabilir ama ben sizin gibi sürekli toparlanacağız ve iyi olacağız diyenlere de inanmıyorum. En basit örnek, soğan depoları basıldı stok yüzünden yükseliyor diye şimdi bakıyorsunuz alakası yok! Kusura bakmayın gerçeği görmeyip pembe tablo çizenlerde en az Fetöcüler kadar bu ülkeye zarar veriyor.
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

4. Deutsche Bank'ın hisseleri çakıldı
    Deutsche Bank hisseleri, bugün yaklaşık yüzde 3 değer kaybıyla 6,61 euroyu gördü ve tüm zamanların en düşüğüne geriledi.
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-445644
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

5.  Alıntı Originally Posted by Blues and Jazz Yazıyı Oku
    Ersoy Delta kimdir yorum yapamam ama yok şu fetönün argümanı yok dış mihrak diye diye geldiğimiz nokta burası. Ülke ekonomisini toz pembe göstermekten vazgeçin ve gerçekleri kabul edelim ki yolumuza bakalım. Belki Ersoy Delta'nın dediği gibi bir olumsuz tablo çıkmayabilir ama ben sizin gibi sürekli toparlanacağız ve iyi olacağız diyenlere de inanmıyorum. En basit örnek, soğan depoları basıldı stok yüzünden yükseliyor diye şimdi bakıyorsunuz alakası yok! Kusura bakmayın gerçeği görmeyip pembe tablo çizenlerde en az Fetöcüler kadar bu ülkeye zarar veriyor.
    Benim bir tek mesajimi bulsana ekonomi ile alakalı iyi olacak süper olacak ucacaz diye

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Murat k Yazıyı Oku
    Benim bir tek mesajimi bulsana ekonomi ile alakalı iyi olacak süper olacak ucacaz diye

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sen yukarıdaki mesajı okumadın herhalde! İyiyiz süperiz diye diye ülke bu hale geldi.
    Ersoy Delta'nın dediklerine antitez üreteceğine bunlar fetö söylemi diye kestirip atmayacaksın!
    Ki ülke her şeye fetö söylemi diye diye bu hale geldi. Daha dün fetö söylemi diye eleştirilen ne varsa başımıza geldi.
    Yine diyorum bu şekilde eleştirileri ve olumsuz senaryoları görmezden gelenler de bu ülkeye en az fetöcüler kadar zarar veriyor.

7. Sayın Ersoydelta;
    Albraka beklediğiniz gibi olmadı sanırım

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Murat k Yazıyı Oku
    Ersoy sen turkiyede bile oturmuyorsun seni bu söylemlerin tam olarak fetö söylemleri yok bankada tutmayacaksın 30 milyonluk altin almışsın herşeyin palavra yok kuyumcularda altin yok got yiyorsa gel senle noterde sözleşme yapalım 2021 yılına kadar dolar 12 geçerse üstü senin altında kalırsa farkı alirim hadi hodri meydan bırak sende 30 milyonu 100bin bile yoktur

Her beğenmediğinize feto demeyin la
    . Arıza mısınız evladım. İsterse hiç doları olmasın züğürt olsun adam ne farkeder. Cahillerin metodu bu . Fikre karşı fikir üretmez ancak b.k atar .

Sayfa 46/77 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •