Anket Sonuçlarını Gör: USDTRY ve XU100 Year:2022 tahminleriniz

Oylayan
137. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • USDTRY 17 try yi KIRAR BORSA 90binde kalır?

20 14.60%
  • USDTRY 17try KIRAMAZ BORSA 80binlerde 3.dip yapar?

14 10.22%
  • USDTRY 25try olur BORSA da DOLAR grafikleri diplere iner?

26 18.98%
  • DOLAR 20try yi KIRAMAZ BORSAdöviz BAZLI dip olur?

11 8.03%
  • EN AKILLI YATIRIM gelecek 5-10 YIL için ALTINDIR?

57 41.61%
  • NE altını benim gönlüm ZENgin

21 15.33%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 15/77 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 113 - 120 arası.

Konu: USDTRY 2025 YILI hedefi ve Xu100 year:2025 hedefi? krize nakit ve ALTIN mı şart?

1. Zeki ve kendisini geliştirmek isteyenlerin okuduğu TAKİP ettiği FORUM burada.
    O aylık 50bin DOLAR maaş minimum kazanan ekonomistler bile burayı TAKİP ediyor.

DOLAR yeni:

https://s15.directupload.net/images/181227/5mg7fpbb.jpg

#
    #

https://i.postimg.cc/FFCBFVZq/cvbcvbcvb.jpg

#
    #

https://c.piclect.com/o181227_8d7b0.jpg

#
    #
    "Dünyayı ve Türkiyeyi yeniden planlıyorlar...."
    bu video ilginç hep anlatılanları Anlatmış..ama ÖNERİ sunmamışş..
    GELECEĞİ görüp önlem alınacak yönleri anlatmamış..
    ##
    ##
    https://www.yogile.com/gfc0uvjbqr7/2...?vsc=OWYxM2Q2O
    #
    #

#
    #
    "Tüm Tahminlerim için küçük güncellemeler YAPTIM GRAFİK içinde MEVCUT"
    LÜTFEN "sosyal medya HESAPLARINIZDA download ettikten sonra Paylaşınız"
    Vatandaşın belli kesimine Devlet desteği ile kredi verildi unutmayın..şimdi o kişiler
    o UCUZ krediler ile ALDIKLARI dövizleri Henüz ülkeye getirmediler..ve DOLAR 13-15 try görmeden
    GETİRMEEZLER...unutmayın en Saftirik yerine koyulan Vatandaştır..vatandaş süründürülmeden..
    isyan ettirilmez..amaç vatandaşı kriz ile vurmak Ekonomik olarak süründürmek..
    #
    #
    ve en önemlisi hiç bir lider bunu söylemezdi
    "http://hisse.net/haber/?p=3321"
    bakınız TRUMP ne demiş..
    bunun anlamı: gel gel korkma 3 ay BAHAR havası sonra görürsünüz...
    demek değil mi_?

Dolar zaten 13 lira lara gelirse unutmyın ki 2 YIL önce anlattığım OLUŞUM..oluşmuş olacak..
    unutmayın..ONLAR gibi düşünün..Nasıl ÇAkmalıyım diye düşünün ..EN büyük yatırımcı
    hatası"zengin olma hırsı yapmaktır.."

BU arada gerçek bir anket paylaşayım..öğrencilerim arasında yaptığım..
    öğrenciler diye söylüyorum hepsi son 20 yılda tanıdığım güvendiğim..bir kaç tanesi ise
    yazılarımı klavyeye alan orta yaşlı kişiler.
    35 kişi var bu ankette..

25 tanesinin BORsadaki varlığı toplam varlıklarının %60-70lerde..
    10 tanesi akıllı..DOLAR vadeli altın bekliyorlar..full olarak..
    35in 35inin ELİNDE en ufak Gayrimenkul YOK..Var..ama Türkiye sınırları içinde değil..

kısacası onların büyük çoğunluğu "PONZİ yöntemi ile daha önce paylaştığım videolarda var"ilzeyin.
    kandırılmaya çok açık..bu yöntem nedir örnek çiftlik bank...yaniahmeti mehmeti yatırıyorsa borsaya bende gireyim.
    sonuç hüsran çünkü Yatırımcının beklentisinin TAM tersi olur..
    unutmayın POKER oynuyor gibi işinizi yapın elinizi göstermeyin..IBAN sistemi..emeklilik sistemi..vs..
    UZAK durulmalı..
    bu arada 35 kişinin 35ide ellerinden gelse İŞçi olarak çalışırak SGK sistemine dahi girip
    emekli olacaklarını düşünmüyorlar..ellerinden gelse..sistemden çıkacaklar..Yani ödenen FON larını kendileri yönetse
    daha karlı çıkacaklar..diye düşünüyorlar.65 yaşında emeklilik nedir ya?kölelik..
    köle olacağınıza sisteme Ayak uydurup sizi her gün soymasını izleyeceğinize..
    veya sistemin Dediği yere yatırım yapacağınızabu ülkenin Arazileri BOŞ..gidin biryerde çadır kurun.ama
    çalışıp emeğinizi kaptırmayın sisteme. çünkü sizden çok sistem kazanıyor..
    hiç örneklerini izlediniz mi bilmiyorum "DOktor profesör iş adamı herşeyini bırakıp uzak bir ülkeye gidiyor"
    sisteme dahil olmak istemiyor çünkü sistemi anlıyorlar..bende aynı aşamalardan geçtim..çin fırsatını
    yakalım 1 dolarlık ürünleri Buraya getirip kilo ile alıp tane ile sattım..100lerce dolarlara..
    sonra bıraktım işleri..çünkü KISIR bir döngü vardı ADAMLARIN ellerindeki TEKNOLOji 20 YIL ileride..VE
    ancak eskisinin SATIŞLARI olmadığından Yenisini piyasaya sürüyorlar..bugün JAPON devleri dahil..
    ürünleri DÜNYAYI yönetenlerden izin almadan süremiyor piyasaya..

ve çok anlatılan MOTİVASYON videoları konuşmacılar hepsi YALAN..size
    söylenen YALANLARIN farkına VARMAZSANIZ mühendis olursunuz doktor olursunuz..ama
    bir köşede aylık 7000try ye çalışırsınız..sizi kandıranlar ise şirketinizde dahil sizin başınıza gelen
    ilkokul mezunları..olur..limon fiyatları düştü MEDYA hemen saldırdı..bilmem ne kanallarında Programlar
    yaptırdılar iki lafı toplayamayan amele diyor ki "bakın limon fiyatı neden pahalı?"anlatıyor ÇİZELGE yapmışş
    çizelgede limonun KASAsının maliyetini dahi vatandaşa itelemişler..KASALARI neden çöpe atıyorsunuz diye sormuyor
    Allahın salağı muhabir..birde PAra bilmemnesi diye program yapıyor..hormonlu limonları afedersiniz olmuş PORTAKAL
    gibi evime SOKMAM ben avrupa bu yüzden almıyor bu gerçekleri anlatın BAKALIM...
    bir süre LİMON almamak sizler için de düşünüleblir bir gerçek olarak yazın kenara.
    #
    bir şunun FARKINA varın " MEDYA size neden HER Allahın günü şu şekilde ifadeler ile Tavsiye etmiyormuş gibi psikolojik etki ile
    aLGINIZI " birşeyimiz yok ekonomi iyi" "Vatandaş DOLAR almıyor bakın" diyorlar..?="
    ama hiç bize NET bir BELGE sunamıyorlar...ALIN size "THE great çiftlik BANK"

Peki 2008 krizinde TAM 3 ay..2001 krizinde ise tam 2 YIL "Battık " " bittik"
    "mahvolduk" diye haberler yapıp.."bankalardaki mevduat güvencesini ALGI yönetimi yapmak için
    100bin try den 50bin try ye indirdi" ki o zamanın 100
    bin try si demek bugünün 2 milyon try si demektir..

20 misli FARK var arada..

#

#
    MEDYA çıksın desin ki BANKALARIN IBAN sistemi dışında tutttuğu ve içinde tuttuğu DÖVİZ miktarlarını PAYLAŞSIN
    söz veriyorum
    "2019 mart sonunaa KADAR en UFAK gönderi YAPMAYACAM"

Kendimi YASAKLAYACAM..

ama RESMİ belgeler ile bunları SOSYAL medyada da paylaşsınlar..

Asgari ücret 2000 lira evet yani dediğim gibi hep 200 dolar seviyesinde olacaktır..
    şuan yaklaşık 300küsür DOLAR ama merak etmeyin..2019 sonunda tekrar 200dolar altında KALABİLİR:
    üstünde olması büyük sürpriz olur..

#
    unutmayın " küçülme demek:Düşüncesizce SHORT yapsanız kazanırsınız demektir"
    kısacası nasıl ki birileri ERSOYdeltanın 2 yıl dan bu zamana hatta daha öncesinde dediklerini
    SAVUNMAYA daha şimdi geçiyorsa ve bunları TV lerde anlatıyorsa..bu YAZDIKLARIMI söylemeleri
    2 YIL daha alacaktır..

unutmayın sadece söylenti olarak duydum bunu yaymayın çünkü ben söylemiyorum ancak
    ÜLkemizde 2020 başında 2 tane büyük Banka DEUTSCHE gibi batırılacak..
    bakın Batmayacak bilinçli bir ŞEKİLDE BATIRILACAK...

"
    HATIRLAYALIM YIL 2000 KOSKOCA imkb30 hissesi bilinçli bir şekilde vatandaşa SATILDI...
    ucuz gösterildi ve TAHTA kapattı...

şimdi buna benim gördüğüm saadece tahmini olarak 2 -3 aday var..
    birincisi GARANveyaHALKB..ikincisi YKBNK...hangisi VATANDAŞA verildi ise
    hangisi PAZARLANDI ise o kesin gidici ..ama resmi bir açıklama bulamazsınız..
    ayrıca GYO hisseleri olarak ise en çok pazarlanan hisseler TAHTA kapatabilir.
    ellerindeki MALLARI konutları vs..satamıyorlar fiyat kırıyorlar ..vs..ama ALICI yok..
    ben 80bin DOLARA Hergün trafik çekeceğim..KAZIĞIN dibini göreceğim..ve hormonlu besinler..
    vs..yiyeceğim etin kilosunun dünyada 1.sırada olduğu bir yerde ..üstelik KİRACININ haklı
    olduğu bir ORTAMDA..ki adam 1 YIL evinizde oturur 1 Kuruş alamazsınız..üstüne MAHKEME
    avukat sürünürsünüz..
    kiranızı TRY ile almak da DEZavantaj..bunun yerine 100bin DOLAR-150bin dolar
    verir..yurtdışında yatırım yaparım..HEM oturma izni gibi avantajlar..
    hemde KİRANIZ dolar ile GELİR..bana bunlar anlatıldığında..MAnhattandan 1+1 1+0 alan
    çevrem..üstelik 15 yıl vadeli..şimdi aylık 2000-3000dolar kira alıyorlar ..
    aldıkları ise dolar bazında kaybetmiyor..
    şuan EMLAKÇILARIN son yalanları " abi SATICI yok"satacak yer bulamıyoruz.."

gülünç ya birde PONZİ yönetemine TERFİ etseler "çiftlik bank gibi"
    tam olacak..ağbi bu arsa VARYAAA...bak sen al %50 net 3 ayda..sonra
    geri alsa ARSAYI...en SON vurup KAÇSALAR
    #
    evet 360derece olayı gülünç olmuş.ama biz anladık sonuçta.U turn yaptığını ..

###

hisse bazlı pek konuşmuyorum ..tek belli koşullarda konuşuyorum..o koşullar.
    TEKNİK alarmlarım ziller eşliğinde ÇALACAK...
    TAHTA da alıcı yöndeki emirler SIFIR olacak..
    HER gün en az 20 farklı nickname ile adamlar sayfalarca hisse tartışacak..
    PAzarlayacaklar ben aksini söyleyecem..kötüleyecekler..bu şekilde aksini söyleyecem..

yani geçmişe bir bakın..Anti-pazarlama olarak karşı çıktım..20 kişi ilgili hisse sayfasında..yerden yere vurdu..
    sonuç:ACI gerçekler..11try HALKB..oldu 5,80trl..
    veya 2lira olan x hisse baktım yerin dibine itiliyor..adamlar milyon lot alım yazıp Çakıyorlar.
    hemen yazdım sonuç:2 lira hisse 3 ayda 5 lirayı kırdı..

neyse örnekler çok..ancak şuan iddia ettiğim konuda "Televizyonlar sadece bana özel
    1 ay içinde açıklama yapacaklar " takip edin..
    bende 3 ay numarayı yemiş gibi YAPIP yazı yorum vs..yazmyacam..onlarda..
    kriz tetiklemesini yapacklar..

iddia ettiği konu yukarda..BELGELER ile GELSİNler yeminle 3 ay yazmam..
    #
    #
    Zahmet edip FOrumlarımı BAŞTAN sonuna okuyunuz gerekirse 1 haftanızı alsın size KATACAKLARI 2 yıllık bilgilir..
    ve SOSYAL medya hESAPLARINIZDA mutlaka PAYLAŞINIZ..çünkü sizi yönetenlere iyi bir DERS vermek istiyorsunuz..bunu ancak BİLGİLENDİRMEK ve bilinçlendirmek ile yaparsınız..

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Hocam seni okuyorum ara sıra. Birkaç arkadaşıma da link attım okudular ama bize hitap etmiyorsun .

Bizler elimizdekini korusak dahi bizim hayallerimizi gerçekleştirmeye yetmiyor. Bizler korumacı değil saldırmaya mecbur insanlarız.

Hani diyor ya filmde : Kaybetmiş takımın 90. dakikada karşı kaleye koşan kalecisi gibiyiz biz .

Tamam çılgınlık yapmıyoruz ama korumacı da olamıyoruz.

Yurtdışında ev diyorsun , 100 binlerce dolar diyorsun . 50 bin dolar bulsa bu ülkeyi dönmemek üzere terkedecek kaç tane insan var hatta 20 bin dolar bulsa gidecekler var .

Bir şey söyle zengin olalım demiyorum ama bize yol gösteremiyorsun . senin bahsettiğin adamlar kaybetse dahi yenilmez bizim yenilme ihtimalimiz var .Yenilmemek için saldırmak zorundayız.

ytd

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Hocam seni okuyorum ara sıra. Birkaç arkadaşıma da link attım okudular ama bize hitap etmiyorsun .

Bizler elimizdekini korusak dahi bizim hayallerimizi gerçekleştirmeye yetmiyor. Bizler korumacı değil saldırmaya mecbur insanlarız.

Hani diyor ya filmde : Kaybetmiş takımın 90. dakikada karşı kaleye koşan kalecisi gibiyiz biz .

Tamam çılgınlık yapmıyoruz ama korumacı da olamıyoruz.

Yurtdışında ev diyorsun , 100 binlerce dolar diyorsun . 50 bin dolar bulsa bu ülkeyi dönmemek üzere terkedecek kaç tane insan var hatta 20 bin dolar bulsa gidecekler var .

Bir şey söyle zengin olalım demiyorum ama bize yol gösteremiyorsun . senin bahsettiğin adamlar kaybetse dahi yenilmez bizim yenilme ihtimalimiz var .Yenilmemek için saldırmak zorundayız.

ytd
    Kusura bakmazsanız araya gireceğim.Ersoy hoca ayrıca kendi düşüncelerini yazar.Ben bu saldırı işini merak ettim,nasıl saldırıyorsunuz,yani paranızı artırmak için ne yapıyorsunuz.Ve paranız cidden artıyor mu.

4.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    Zeki ve kendisini geliştirmek isteyenlerin okuduğu TAKİP ettiği FORUM burada.
    O aylık 50bin DOLAR maaş minimum kazanan ekonomistler bile burayı TAKİP ediyor.

DOLAR yeni:

https://s15.directupload.net/images/181227/5mg7fpbb.jpg

#
    #

https://i.postimg.cc/FFCBFVZq/cvbcvbcvb.jpg

#
    #

https://c.piclect.com/o181227_8d7b0.jpg

#
    #
    "Dünyayı ve Türkiyeyi yeniden planlıyorlar...."
    bu video ilginç hep anlatılanları Anlatmış..ama ÖNERİ sunmamışş..
    GELECEĞİ görüp önlem alınacak yönleri anlatmamış..
    ##
    ##
    https://www.yogile.com/gfc0uvjbqr7/2...?vsc=OWYxM2Q2O
    #
    #

#
    #
    "Tüm Tahminlerim için küçük güncellemeler YAPTIM GRAFİK içinde MEVCUT"
    LÜTFEN "sosyal medya HESAPLARINIZDA download ettikten sonra Paylaşınız"
    Vatandaşın belli kesimine Devlet desteği ile kredi verildi unutmayın..şimdi o kişiler
    o UCUZ krediler ile ALDIKLARI dövizleri Henüz ülkeye getirmediler..ve DOLAR 13-15 try görmeden
    GETİRMEEZLER...unutmayın en Saftirik yerine koyulan Vatandaştır..vatandaş süründürülmeden..
    isyan ettirilmez..amaç vatandaşı kriz ile vurmak Ekonomik olarak süründürmek..
    #
    #
    ve en önemlisi hiç bir lider bunu söylemezdi
    "http://hisse.net/haber/?p=3321"
    bakınız TRUMP ne demiş..
    bunun anlamı: gel gel korkma 3 ay BAHAR havası sonra görürsünüz...
    demek değil mi_?

Dolar zaten 13 lira lara gelirse unutmyın ki 2 YIL önce anlattığım OLUŞUM..oluşmuş olacak..
    unutmayın..ONLAR gibi düşünün..Nasıl ÇAkmalıyım diye düşünün ..EN büyük yatırımcı
    hatası"zengin olma hırsı yapmaktır.."

BU arada gerçek bir anket paylaşayım..öğrencilerim arasında yaptığım..
    öğrenciler diye söylüyorum hepsi son 20 yılda tanıdığım güvendiğim..bir kaç tanesi ise
    yazılarımı klavyeye alan orta yaşlı kişiler.
    35 kişi var bu ankette..

25 tanesinin BORsadaki varlığı toplam varlıklarının %60-70lerde..
    10 tanesi akıllı..DOLAR vadeli altın bekliyorlar..full olarak..
    35in 35inin ELİNDE en ufak Gayrimenkul YOK..Var..ama Türkiye sınırları içinde değil..

kısacası onların büyük çoğunluğu "PONZİ yöntemi ile daha önce paylaştığım videolarda var"ilzeyin.
    kandırılmaya çok açık..bu yöntem nedir örnek çiftlik bank...yaniahmeti mehmeti yatırıyorsa borsaya bende gireyim.
    sonuç hüsran çünkü Yatırımcının beklentisinin TAM tersi olur..
    unutmayın POKER oynuyor gibi işinizi yapın elinizi göstermeyin..IBAN sistemi..emeklilik sistemi..vs..
    UZAK durulmalı..
    bu arada 35 kişinin 35ide ellerinden gelse İŞçi olarak çalışırak SGK sistemine dahi girip
    emekli olacaklarını düşünmüyorlar..ellerinden gelse..sistemden çıkacaklar..Yani ödenen FON larını kendileri yönetse
    daha karlı çıkacaklar..diye düşünüyorlar.65 yaşında emeklilik nedir ya?kölelik..
    köle olacağınıza sisteme Ayak uydurup sizi her gün soymasını izleyeceğinize..
    veya sistemin Dediği yere yatırım yapacağınızabu ülkenin Arazileri BOŞ..gidin biryerde çadır kurun.ama
    çalışıp emeğinizi kaptırmayın sisteme. çünkü sizden çok sistem kazanıyor..
    hiç örneklerini izlediniz mi bilmiyorum "DOktor profesör iş adamı herşeyini bırakıp uzak bir ülkeye gidiyor"
    sisteme dahil olmak istemiyor çünkü sistemi anlıyorlar..bende aynı aşamalardan geçtim..çin fırsatını
    yakalım 1 dolarlık ürünleri Buraya getirip kilo ile alıp tane ile sattım..100lerce dolarlara..
    sonra bıraktım işleri..çünkü KISIR bir döngü vardı ADAMLARIN ellerindeki TEKNOLOji 20 YIL ileride..VE
    ancak eskisinin SATIŞLARI olmadığından Yenisini piyasaya sürüyorlar..bugün JAPON devleri dahil..
    ürünleri DÜNYAYI yönetenlerden izin almadan süremiyor piyasaya..

ve çok anlatılan MOTİVASYON videoları konuşmacılar hepsi YALAN..size
    söylenen YALANLARIN farkına VARMAZSANIZ mühendis olursunuz doktor olursunuz..ama
    bir köşede aylık 7000try ye çalışırsınız..sizi kandıranlar ise şirketinizde dahil sizin başınıza gelen
    ilkokul mezunları..olur..limon fiyatları düştü MEDYA hemen saldırdı..bilmem ne kanallarında Programlar
    yaptırdılar iki lafı toplayamayan amele diyor ki "bakın limon fiyatı neden pahalı?"anlatıyor ÇİZELGE yapmışş
    çizelgede limonun KASAsının maliyetini dahi vatandaşa itelemişler..KASALARI neden çöpe atıyorsunuz diye sormuyor
    Allahın salağı muhabir..birde PAra bilmemnesi diye program yapıyor..hormonlu limonları afedersiniz olmuş PORTAKAL
    gibi evime SOKMAM ben avrupa bu yüzden almıyor bu gerçekleri anlatın BAKALIM...
    bir süre LİMON almamak sizler için de düşünüleblir bir gerçek olarak yazın kenara.
    #
    bir şunun FARKINA varın " MEDYA size neden HER Allahın günü şu şekilde ifadeler ile Tavsiye etmiyormuş gibi psikolojik etki ile
    aLGINIZI " birşeyimiz yok ekonomi iyi" "Vatandaş DOLAR almıyor bakın" diyorlar..?="
    ama hiç bize NET bir BELGE sunamıyorlar...ALIN size "THE great çiftlik BANK"

Peki 2008 krizinde TAM 3 ay..2001 krizinde ise tam 2 YIL "Battık " " bittik"
    "mahvolduk" diye haberler yapıp.."bankalardaki mevduat güvencesini ALGI yönetimi yapmak için
    100bin try den 50bin try ye indirdi" ki o zamanın 100
    bin try si demek bugünün 2 milyon try si demektir..

20 misli FARK var arada..

#

#
    MEDYA çıksın desin ki BANKALARIN IBAN sistemi dışında tutttuğu ve içinde tuttuğu DÖVİZ miktarlarını PAYLAŞSIN
    söz veriyorum
    "2019 mart sonunaa KADAR en UFAK gönderi YAPMAYACAM"

Kendimi YASAKLAYACAM..

ama RESMİ belgeler ile bunları SOSYAL medyada da paylaşsınlar..

Asgari ücret 2000 lira evet yani dediğim gibi hep 200 dolar seviyesinde olacaktır..
    şuan yaklaşık 300küsür DOLAR ama merak etmeyin..2019 sonunda tekrar 200dolar altında KALABİLİR:
    üstünde olması büyük sürpriz olur..

#
    unutmayın " küçülme demek:Düşüncesizce SHORT yapsanız kazanırsınız demektir"
    kısacası nasıl ki birileri ERSOYdeltanın 2 yıl dan bu zamana hatta daha öncesinde dediklerini
    SAVUNMAYA daha şimdi geçiyorsa ve bunları TV lerde anlatıyorsa..bu YAZDIKLARIMI söylemeleri
    2 YIL daha alacaktır..

unutmayın sadece söylenti olarak duydum bunu yaymayın çünkü ben söylemiyorum ancak
    ÜLkemizde 2020 başında 2 tane büyük Banka DEUTSCHE gibi batırılacak..
    bakın Batmayacak bilinçli bir ŞEKİLDE BATIRILACAK...

"
    HATIRLAYALIM YIL 2000 KOSKOCA imkb30 hissesi bilinçli bir şekilde vatandaşa SATILDI...
    ucuz gösterildi ve TAHTA kapattı...

şimdi buna benim gördüğüm saadece tahmini olarak 2 -3 aday var..
    birincisi GARANveyaHALKB..ikincisi YKBNK...hangisi VATANDAŞA verildi ise
    hangisi PAZARLANDI ise o kesin gidici ..ama resmi bir açıklama bulamazsınız..
    ayrıca GYO hisseleri olarak ise en çok pazarlanan hisseler TAHTA kapatabilir.
    ellerindeki MALLARI konutları vs..satamıyorlar fiyat kırıyorlar ..vs..ama ALICI yok..
    ben 80bin DOLARA Hergün trafik çekeceğim..KAZIĞIN dibini göreceğim..ve hormonlu besinler..
    vs..yiyeceğim etin kilosunun dünyada 1.sırada olduğu bir yerde ..üstelik KİRACININ haklı
    olduğu bir ORTAMDA..ki adam 1 YIL evinizde oturur 1 Kuruş alamazsınız..üstüne MAHKEME
    avukat sürünürsünüz..
    kiranızı TRY ile almak da DEZavantaj..bunun yerine 100bin DOLAR-150bin dolar
    verir..yurtdışında yatırım yaparım..HEM oturma izni gibi avantajlar..
    hemde KİRANIZ dolar ile GELİR..bana bunlar anlatıldığında..MAnhattandan 1+1 1+0 alan
    çevrem..üstelik 15 yıl vadeli..şimdi aylık 2000-3000dolar kira alıyorlar ..
    aldıkları ise dolar bazında kaybetmiyor..
    şuan EMLAKÇILARIN son yalanları " abi SATICI yok"satacak yer bulamıyoruz.."

gülünç ya birde PONZİ yönetemine TERFİ etseler "çiftlik bank gibi"
    tam olacak..ağbi bu arsa VARYAAA...bak sen al %50 net 3 ayda..sonra
    geri alsa ARSAYI...en SON vurup KAÇSALAR
    #
    evet 360derece olayı gülünç olmuş.ama biz anladık sonuçta.U turn yaptığını ..

###

hisse bazlı pek konuşmuyorum ..tek belli koşullarda konuşuyorum..o koşullar.
    TEKNİK alarmlarım ziller eşliğinde ÇALACAK...
    TAHTA da alıcı yöndeki emirler SIFIR olacak..
    HER gün en az 20 farklı nickname ile adamlar sayfalarca hisse tartışacak..
    PAzarlayacaklar ben aksini söyleyecem..kötüleyecekler..bu şekilde aksini söyleyecem..

yani geçmişe bir bakın..Anti-pazarlama olarak karşı çıktım..20 kişi ilgili hisse sayfasında..yerden yere vurdu..
    sonuç:ACI gerçekler..11try HALKB..oldu 5,80trl..
    veya 2lira olan x hisse baktım yerin dibine itiliyor..adamlar milyon lot alım yazıp Çakıyorlar.
    hemen yazdım sonuç:2 lira hisse 3 ayda 5 lirayı kırdı..

neyse örnekler çok..ancak şuan iddia ettiğim konuda "Televizyonlar sadece bana özel
    1 ay içinde açıklama yapacaklar " takip edin..
    bende 3 ay numarayı yemiş gibi YAPIP yazı yorum vs..yazmyacam..onlarda..
    kriz tetiklemesini yapacklar..

iddia ettiği konu yukarda..BELGELER ile GELSİNler yeminle 3 ay yazmam..
    #
    #
    Zahmet edip FOrumlarımı BAŞTAN sonuna okuyunuz gerekirse 1 haftanızı alsın size KATACAKLARI 2 yıllık bilgilir..
    ve SOSYAL medya hESAPLARINIZDA mutlaka PAYLAŞINIZ..çünkü sizi yönetenlere iyi bir DERS vermek istiyorsunuz..bunu ancak BİLGİLENDİRMEK ve bilinçlendirmek ile yaparsınız..
    Manhattanda şu anda ev almak akıl karı değil. Emlek vergisi bakım ve yıpranma maliyeti çok fazla, 5000 abd doları kira aldığın evin mülkiyet değeri 1.250.000 abd doları bunun en az 1250 doları vergi maintenance olarak gidiyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Kusura bakmazsanız araya gireceğim.Ersoy hoca ayrıca kendi düşüncelerini yazar.Ben bu saldırı işini merak ettim,nasıl saldırıyorsunuz,yani paranızı artırmak için ne yapıyorsunuz.Ve paranız cidden artıyor mu.
    Saldırmak dememin sebebi daha fazla risk almak . Ne kadar risk o kadar para. yani gidip borsanın en sağlam kağıdını dahi alsanız altın kadar güvenli olmaz ama borsaya girmek zorundayız .

Eğer 10 dolarım varsa dolar 100 lira da olsa benim hala 10 dolarım var . Ve her durumda o 10 doların alım gücü aynı olacak hatta amerikan enflasyonu miktarınca düşecek. Benim onu 11 dolar yapmam lazım kişisel hayallerimi gerçekleştirebilmek için.
    11 dolar olmuyorsa dolarin kaç TL olduğunun bir önemi yok .

ytd

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by harbi Yazıyı Oku
    Manhattanda şu anda ev almak akıl karı değil. Emlek vergisi bakım ve yıpranma maliyeti çok fazla, 5000 abd doları kira aldığın evin mülkiyet değeri 1.250.000 abd doları bunun en az 1250 doları vergi maintenance olarak gidiyor.
    Ben bunu anlatmak istiyorum. bu evi alan adam 2 kat vergi de verse, o ev yarı fiyatına da düşse hala yaşayabilecek parası var demektir dünya genelinde .
    o adamın batmış hali benim hayatımın serveti oluyor
    Ne yapayım bu da benim hayatımın gerçekleri ama seviyorum hayatımı o ayrı konu .

ytd

7. bir ara uzunca süre kaybolmustun merak etmişliğimizde oldu...yazılanlara bakarsak yaşın ilerlemiş abi dememizde sakınca yoktur..
    doalrın 3 kat artacağını buralarda paylaşılıyor ve bu illaki dilden dile dolaşıyor...merak ettiğim bu bilgi biliniyor su anda...o zaman bu dolar niye buralarda.. sonucta herkes pozisyon alacak bir sekilde...
    sizi fazla paranoya gördüm..bende de vardır mazur görün...merak ettiğim sizin dolar pozisyonunuz var...bu yayılan bilgiyle herkes dolara yüklenirse haliyle dolar zaten yükselecek değilmi...
    sizi yermek kötülemek için söylemiyorum sadece sorguluyorum...zaten piyasada yönlendirme böyle olmuyormu...bir kişiye 40 kere deli dersen olurmuş misali... bizde bu şekilde yönlenerek doalr alanlar kazanacak ama inanamayanlar kaybedecek ki eğer alanlar almayandan cok olursa...birinci kısım ..
    diğer yol ise yine doların yükselmeye baslaması ve yine bu yükselifte diğerlerin doları basması ama alanın cok olmasından yükselterek mal cıkılmasıda olası değilmi...

yani bu durumda yine ikilende kalınıyor ve acaba diyoruz ...

8.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    bu iki banka düşüş sinyali ürettiklerinde 2017 nisan AYI zamanları DEFALARCA grafik paylaştım...

ANLATTIM...kim dinledii..???
    herkes borsa 130 bin olacak daha ÇOK kazanacağız derdindeydi...unutmayın BORSANIN sahipleri SİZE asla yedirmez..takiptesniz çünkü devamlı..1 lot un hesabı yapılır..

SHORT çekilme zamanları dedim 115bin borsa..
    dolarda 5,25 ün üstü BOŞ dedim en az 100 kez...

arada tutturamadığım son 1,5 YILDIR .ne var??

ben bunları söyledikçe birileri SİZİ kandırmak için BORSAYI sağ cebinden alıp soluna koydu sizde KADEMELİ satıp almayı bilmediğiniz için MALIN altında kaldınız...

TEKRAR ediyoum tekrar kalacaksınız malın altında..

DOLAR 9 try üstüne çıkmadıkça...
    faiz %15in altına hatta %11 civarı inmedikçe BORSA düşmeye MAHKUM...

"klasik Türk aklı der ki " 1dolar 3 try olsun" olsun tamam ama ECCNEBİ senin vatanına ÇER ÇÖP satıyor""
    BAK çinlilere adamlar tehdit ediyor AMERİKA yı PARAMIZI devalüe ederiz diye..

TRUMP en son gitti anlaşma yapmadı mı?
    YALVARMADI mı? çinlilere..

Ne olur paranı devalüe etme diye..

bizde SOKAKtaki CAHİL cühela çıksın halen dolar 3try olsun desin..
    TAMAM olsun da donuna kadar BORÇLAN..

BAK kardeşim ERSOYDELTA birşey söylüyorsa net söyler..BUNca yılın BORSA deneyimi FOREX deneyimi var..
    BEN DOLAR long çekerken YAZMADIMMI bugün 1 günde 50bin dolar kazandım diye..

sen halen Televizyon ne diyorsa DNLİYORSUN...artık kapat TV ni..izleme..bil ki onlar YALANCI...
    BORÇ yüzünden ben yine HALKB açığa sattım..5,70-4,75 try den alacam..
    ancak hemen satmak şartı ile..çünkü bu kez krizden kolay kolay çıkamayız..en az 3-4 yıl sürer..

LİNKLERİ iyi okuyun yukarıdaki..

siz sattıkça emin olun borsada 3-5 ay BAHAR havasını estirirler..sonra DOLAR 14-20try borsa diplerde..

BAKALIM şimdiden MERAK ediyorum yine 1 yıl sonra ERSOYDELTA mı haklı çıkacak YOKSA Yine ERSOYDELTAyı "birşey bilmez bu adam" deyip karalamak isteyenler mi haklı çıkacak..

unutmayın KANSERin çaresini bulan doktor olsun karatay hoca olsun bir çok insanlık dostu BULUŞA imza atan bilim insanı KARALANDI..belki TARİHTEN silindi ama vazgeçmedi.

ben şuan 22milyon try lik neredeyse portfoyun %70 i ile altın aldım..2019 sonunda görüüşürüz..

DOLAR 9 try üstüne çıkmadıkça...
    faiz %15in altına hatta %11 civarı inmedikçe BORSA düşmeye MAHKUM...

siz sattıkça emin olun borsada 3-5 ay BAHAR havasını estirirler..sonra DOLAR 14-20try borsa diplerde..

AYNI YAZIDA CELİŞKİ YOKMU ACABA... DOLAR 9 tl olunca borsa düşmeyecekse 14-20 arası neden dip oluyor acaba..merak ettim acıklarmısınız acaba...

14 milyon liralık bir parayla altın aldıysanız bu dolar cıkacak cağırtmaları biraz manidar olmuyormu acaba....hani sorguluyorum sadece merak ettim...

Sayfa 15/77 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •