Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: USDTRY ve XU100 Year:2022 tahminleriniz

Oylayan
137. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 24/77 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon
Arama sonucu : 609 madde; 185 - 192 arası.

Konu: USDTRY 2025 YILI hedefi ve Xu100 year:2025 hedefi? krize nakit ve ALTIN mı şart?

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. bayrak verileriniz hatali

bir kere 31.12.2003 den bugune dedigimize gore ilk yil 2004 olur .

ikincisi de borc verme faizi yatirimciyi ilgilendirmez. o zaten bankacilik kesimi karini da ifade eder. siz borc alma faizine bakmalisiniz.

paraniz varsa borc verirsiniz.

arti sepet yapmaniza gerek yok. euro ya da usd alin farketmez.

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Sn Hayek veriler hatalı değil hazine yıllık ortalama borçlanma faizidir. 2003 yılı başını referans aldığımızda bu hesap çıkıyor sepet almak karşılaştırma açısından daha avantajlı olur euro/$ parite etkiside dikkate alınmış olur

Alıntı Originally Posted by Bayrak Yazıyı Oku
    Sn Hayek veriler hatalı değil hazine yıllık ortalama borçlanma faizidir. 2003 yılı başını referans aldığımızda bu hesap çıkıyor sepet almak karşılaştırma açısından daha avantajlı olur euro/$ parite etkiside dikkate alınmış olur
    bu sizin verdiginiz borc verme faizi

siz borc alma faizi ile yola devam etmeniz gerekiyor. siz kaybi hesaplama pesinde degilmisiniz ?

paraniz var borc vereceksiniz ?! o zaman size kac faiz veriliyor ?

yola cikisiniz bir kere hatali

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bu sizin verdiginiz borc verme faizi

siz borc alma faizi ile yola devam etmeniz gerekiyor. siz kaybi hesaplama pesinde degilmisiniz ?

paraniz var borc vereceksiniz ?! o zaman size kac faiz veriliyor ?

yola cikisiniz bir kere hatali

hocam bak verilere buradan bakabilirsin http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...et+Tahvilleri/

Alıntı Originally Posted by Bayrak Yazıyı Oku
    hocam bak verilere buradan bakabilirsin http://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conne...et+Tahvilleri/
    ben size link verdim merkez bankasi gosterge faizleri ile net bilgi

siz bana devlet tahvili ve gerceklesen oranlari link atmissiniz. o zaman %10 stopaj farkini dusersiniz

arti cok fark yok. ama siz 2003 donemini de israrla eklemissiniz

bir kere 2001-2002-2003 yili kriz yillari idi.
    2003 sonu ve 2004 basindan itibaren ekonomide normallesme baz alinmalidir.

bu acidan bakildiginda31.12.2003 itibari ile usd 1.42 iken 31.12.2018 arasi getirisi ne olmus. 2% faizi de dahil ederek ?

buna karsin bu 15 yillik surecte faiz getirisi ne olmus, ozellikle bilesik hesaplayip bakacagim

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    ben size link verdim merkez bankasi gosterge faizleri ile net bilgi

siz bana devlet tahvili ve gerceklesen oranlari link atmissiniz. o zaman %10 stopaj farkini dusersiniz

arti cok fark yok. ama siz 2003 donemini de israrla eklemissiniz

bir kere 2001-2002-2003 yili kriz yillari idi.
    2003 sonu ve 2004 basindan itibaren ekonomide normallesme baz alinmalidir.

bu acidan bakildiginda31.12.2003 itibari ile usd 1.42 iken 31.12.2018 arasi getirisi ne olmus. 2% faizi de dahil ederek ?

buna karsin bu 15 yillik surecte faiz getirisi ne olmus, ozellikle bilesik hesaplayip bakacagim

tamamen sizin verileriniz ile bakiyorum ve bilesik olarak hesapladim

31.12.2003 yilinda 100 TL'si olan bir yatirimci 31.12.2018 yilinda 662 liraya sahip oluyor (15 yili kapsayan donem-normal ekonomi kosullari varolan donem)

bunda %10 stopaji da dusmedim ?

yine ayni donemde 100 lira ile 70.5 usd alan yatirimci bilesik usd faizi ile 99 usd rakamina ulasiyor ... yani 530 lira

yine stopaj dahil degil

bu arada her iki ulke ya da sepet baz aliyorsaniz uclu enflasyon etkisini de arindirmaniz lazim

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    tamamen sizin verileriniz ile bakiyorum ve bilesik olarak hesapladim

31.12.2003 yilinda 100 TL'si olan bir yatirimci 31.12.2018 yilinda 662 liraya sahip oluyor (15 yili kapsayan donem-normal ekonomi kosullari varolan donem)

bunda %10 stopaji da dusmedim ?

yine ayni donemde 100 lira ile 70.5 usd alan yatirimci bilesik usd faizi ile 99 usd rakamina ulasiyor ... yani 530 lira

yine stopaj dahil degil

bu arada her iki ulke ya da sepet baz aliyorsaniz uclu enflasyon etkisini de arindirmaniz lazim

Yukarıdaki analizlerden de gözüktüğü üzere en fazla 662 TL ile 5,35$/TL kuru ile 124 $ alınabiliyor kabaca %25 daha fazla döviz alınabiliyor yani kur 6,5 TL olsa faizin etkisi sıfırlanıyor Ersoy hoca nasıl $ 13 TL ye ulaşacak diyor anlamak çok zor Ersoy hocadan ricamız faizin kura etkisini yukarıdaki gibi herkesin anlayacağı örneklerle anlatması inandırıcılık açısından çok faydalı olacak Hocadan yanıt bekliyoruz

7.  Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    10 20 yıl belki mezarda yersin...

Arkadaşım GLOBAL yönetenn amacı zaten bu FAİZİ oynatarak seni AVLIYOR..AV olmak mı istersin AVCI mı?

ben AVCILIĞI tercih ettim 2002 de..VUR kaç vur kaç ONLAR sana ÇAKMADAN sen çak...
    BORSANIN mantığı budur..
    ancak TR gibi FAİZ %30 ları vurduğu ÜLKELERDE
    ne F/K yalanı ile mal satabilirler ve başka yalanlarla çünkü DOLAR_BORSA_ALTIN üçgenini YAKALADIN mı
    HER düşüş ve yükseliş SANA çalışır..
    yani AYLIK %5 kazanan birisi borsada ..YILLIK %60 tan fazla KAR cebe koyar..
    faiz net %28 diyelim şuan bunu veriyor bankalar..
    ancak DÖVİZ in ucuz kaldığı zamanlarda faizi OTOMATİK kontrol ediyor ibçneler..
    MERKEZ onların IBAN sistemi onların...TV lere çıkan mliyon TRY maaş alanlar onların adamları..sen hala uzun vadeciysen gelecek krizi anlamadın demektir..
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...25#post2881625

GELECEK yıl 2020-2021 de borsa dibin dibinde olacak..neden derseniz
    " HERKEsin inandığının TERSİ çıkar"

herkeste mal varsa faizi iyice şişirecekler sende otomatik YILLIK %30 zarar yazacaksın..

örnek senin DİP dediğin fiyatta adam mal satıyor...
    dip fiyat 100 try olsun..
    bir yılsonra hisse HALEN 100 try aama adam faize geçtiği için 130 try si var senin halen 100try birde sen 30try zarar ettin.demektir
    senin maliyet otomatik 130try olur..
    adamın maliyet 70try....çünkü adam bir yılsınra 100e aldığını artık 70 e alıyor...
    sonra malı şişirmeye BAŞLAR ..130 yapar ve SATAR ..bir 30 daaha ceptedir..sen ise maliyetine geldiği için yine satmazsın..
    adam 1 yıl daha bekler...30 try yükseltip sattığından..30try yine faizden VURUR...sen ise maliyetini 164 try yaparsın...
    sonuç: adamın maliyeti 100-30-30-30=10 olur..
    2 yılda adam maliyetini 10try yapar..
    sen 164 try
    sonuçç: 10try maliyetli hisse yi ömür boyu saklayın işte bu yüzden bizim borsamızdaki amliyetler düşüktür.
    ÖNCELİKLE: beni buradan BUGÜNE ve içindeki TÜM linklerdeki YAZILAR İLE okumadan YARGILAMAYIN KARAR ALMAYIN:
    link:http://www.hisse.net/topluluk/showth...68#post2913168

BU mesajımdan SONRA Çok tartışmışsınız BEN size EKRAN görüntülerini ALMIŞTIM sayfanın BAŞINDA resim olarakta ekledim hiç TARTIŞMAYA gerek yok ORADAKİ linki koysaydınız 2003-2017 arası FAİZLER olarak okuyanlar ANLARDI: buyrun link hatta ekran resimleri:
    USA_JAP_TUR:JAPONYA TÜRKİYE VE AMERİKA ARASINDAKİ
    FAİZ ve dini OLARAK GÜNAH İLİŞKİSİ:GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DİNSİZ ATEiST JAPONYADA
    FAİZ SADECE %0,7 bizde ise ÇOK dindarız belki ondan dolayı %28
    ({DOWNLOAD ETTİKTEN SONRA SOSYAL MEDYA HESABINIZDA PAYLAŞINIZ TEKRAR BULAMAZSINIZ]}
    https://www.directupload.net/file/d/...j9s79l_jpg.htm
    https://s15.directupload.net/images/181206/ooj9s79l.jpg

https://i.postimg.cc/PrPv0FTx/jp-vert.jpg

upload temporary image
    https://b.piclect.com/o181206_15778.jpg

#

#
    Şimdi GELELİM asıl konumuza:
    1,30 TRY kabul ettiğim KUR seviyesini NASIL üstüne 14 yıllık faizi ekleyip 6,50 TRY buldunuz anlamadım..

Bakınız HESAP makineleri FAİZ hesaplamasında hata YAPAR ama bankalar AFFETMEZ..
    TELEFON ile HESAP yaptıydsanız BAŞTAN kaybettiniz onu söylüyim..
    ben diyorum ki 2018de KURUN sadece FAİZE dayalı olarak 14-17 try arası OLMASI gerekli..

bakın yukarda faizler varbunlarda en yüksek ve en düşük var ben ortalama kabul ettim..
    2018 yılındaki ORtalama Faiz ise Mayıs sonrası %24-28 arası devam ettiğine göre sizce KAÇTIR..
    onu bu 14-17 TRY nin üstüne EKLEYİN.. 2019 ocakta olması GEREKEN yeri BULURSUNUZ...

DR.. yani DOKTORA yapmanız aslında amerika veya canada gibi ülkelerde İŞ başvurusu esnasında DEZavantajdır..
    çünkü onlar da diploma geçmez sizi TEST ederler..oralarda 19 yaşında GENÇLERe "amazon google gibi şirketler boşuna aylık 12bin DOLAR maaş vermiyor..veya 30bin dOLAR..

bende YILLARCa Ne doktora YAPMIŞ kişileri BOZUP attım kenara GERÇEK yaşamda olsun internet ortamında olsun..DEFALARCA..
    unutmayın siz SADECE "size verilen verilen olgulardan SINAV olup onların istediği gibi bir insan olduğunuz için ÇOCUK KANDIRIR gibi SİZE bir TITLE veriyorlar sizde KARTVİZİT yapıp vatandaşa dağıtıyorsunuz...TIP doktorlarından belli bir KISIM konudan BAĞımsız tabii..eğerki SİSTEMİ anlayıp AÇIKLARINI kullanırsanız..
    BENİM gibi..HEM ÇOK kazanırsınız ...HEM rahat bir YAŞANTINIZ olur..
    bakın bizdeki ZEHİR gibi bir BİLİM adamı şuan AMERİKDA avrupada en zengin adamlar listesine giriyor PAYLAŞTIĞIM videoları izliyorsunuz..veya yazılarımı TAKİP ediyorsunuz umarım...ancak DOLAR ın sadece FAİZ ile ilişkisini Paylaştığım verilerden dahi 6,50 trl BULUYORSANIZ kusura BAKMAYIN benim hiç bi şeyimi OKUMADIĞINIZ anlaşılıyor...BELKİ sistemin ajanlarısınız..MİLLETİN aklını bulandırmak için tuttuğu..

neyse USDTRY sadece faiz ile ilişkilendirilemez...İSTERSE bir GECEDE 40 lira isterse 100 lira OLABLİR kur..
    unutmayın PARİTENİN ipleri SATANİSTLERİN elinde..
    BORSASI onlarda...

VEEEEEEEE
    en önemlisi...:=== iyi okuyun bakın burayı SORARIM sonra=
    TERAZİNİN HER İKİ KEFESİ SADECE DOLAR KABUL ediyor..

ANLADINIZ defalarca anlattım çünkü...

SON uzun uzun YAZDIĞIM yazıdaki
    "
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...93#post3068193
    "

ve sonraki uzun MESAJ..
    VİDEODAKİ hani şu 53 dakikalık video GAZETECİYİ SNIPER ile İNDİRMESİNLER 1 haftaya bende ERSOYDELTA değilim..İYİ izleyin SON görüşünüz

HALKB TEKNİK ANALİZ:
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...85#post3077185
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post3077414
    Son düzenleme : ERSOYDELTA; 22-01-2019 saat: 18:39.

8. Erkan ozun anlattiklari 2014 yilinda yazmis oldugu kitapta zaten var.ben gecen yaz okudum.burdada yazmistim.bu videoyla öldürü6lecek olsa daha o zaman kitap cikarmasina izin verilmezdi.bu video zamani geldigi icin önümüze sürüldü.elbette bu durum boyle gitmeyecek hepimiz biliyoruz. dananin kuyrugu bi yerde kopacak.
    herkesin dilinde dolar,altin yukselecek.tv lerdeki programlarda dahil yukselecek demekteyken bunun olma ihtimali cok zayif diye dusunuyorum.
    Biz bunlara odaklanmisken baska birseyler donuyo olmali.sn delta butun yazilarinizi okuyorum.pesimist ve bazi kisilerin cikarlarina ters yazdiklariniz icin tebrikler ayrica

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 24/77 İlkİlk ... 1422232425263474 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •