Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: Negatif - Pozitif Uyumsuzluk Nedir... Sonuçları nasıldır.

1. Negatif - Pozitif Uyumsuzluk Nedir... Sonuçları nasıldır.

T/a'de uyumsuzluk (Divergence Trading (DT) ), değer (fiyat) çizgisiyle, takip edilen teknik indikatör arasında oluşan uyumsuzluktur.

T/a'de uyumsuzluklar negatif uyumsuzluk ve pozitif uyumsuzluk olarak iki şekilde takip edilir.

Negatif uyumsuzluk (NU), teknik indikatör çizgisinin, fiyat çizgisine göre daha aşağılarda oluşuyor olması durumudur. Sonucu, fiyat çizgisinin aşağı dönmesi (döneceği) dir. Bu dönüşler genellikle ani ve sert olur. Fırsatı değerlendiremeyenlere bir daha kolay kolay fırsat tanımaz.

Pozitif uyumsuzluk (PU) ise, negatif uyumsuzluğun tam tersi olup, sonucu fiyat çizgisinin yükselmesi (yükseleceği) dir.

Uyumsuzlukları en iyi olarak Fiyat-RSI takibinde görülebilir.

Trade vadenize göre takip edilen grafiğin vadesi ( 5 dk, 30 dk, 1 sa, 1 gün, 1 haf vs..) çok önemlidir...

Yani 5 dakikalık grafiğe bakarak uzun vadeli işlem yapılmaz.. Ya da tam tersi, haftalık grafiğe bakarak, gün içi işlem yapılmaz.

Şimdilik bu kadar, devamını bir hafta sonra, geçmiş zaman grafikleriyle anlatmaya devam edeceğim..

Fikri olan, sorusu olan olan varsa buyursun... Konu açılmıştır..

2. Bir de geçmiş zaman grafiği ($/TL) ile anlatımı resime dökelim... Belki fikri, yorumu, ya da sorusu olanlara faydası olur.

Negatif uyumsuzluğu görebiliyor musunuz.. ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Hocam...

Beni davet etmişsin T/A öğretmeye.

Geldim ama yoksun.

Kapıda bir not falan da yok.

Komşulara sordum... Polis geldi götürdü dediler.

Cinayetten gibi bir laf gevelediler.

Uzun bir süre gelmeyebilir dediler.

Üzüldüm.

Tam da senden bir şeyler öğrenmeye başlayacağımı düşünürken bu ayrılık zor.

Bu başlık da forumun en hızlı açılıp kapanan başlığı olacak bu gidişle.

Neyse.

Yine bekleriz.

Geldiğinde haber ver.

Uğrarım.

bu forumda ceza alınca yeni nikle gelince hemen yakalıyorlar IP den onun için ceza alan arkadaşlar 2. 3. nik alıp gelmeye uğraşmayın bu defa cezanız katlanıyor hatta bir daha foruma giremiyorsunuz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Aciklayici anlatim icin tesekkurler, emeginize saglik.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •