Sayfa 233/975 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 7794 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: HDFGS-Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. daha çooook fırın ekmek yemelisiniz

2. hedef fınansalın malı % 28.5 ulaştı

anlayana

hans Guest
     Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    sayın hans böyle saçma bir senaryoyu nasıl uydurdun merak ediyorum

bilgisizliğine bağlıyorum şuan ağaya hızmet ediyorsun milleti korkutarak

yazmayayım diyorum ama mecbur bırakıyorsun

alım haberine hiç dikkat ettinmi kim alıyor diye

hedef girişim degil hedef fınansal ağanınve ortaklarının fonu fonu bu

senin dediğin gibi değil kendi malını satıp şirkete aldırıyormuş

bilgi kırlilğinden başka bir şey yazmıyorsunuz

her alım haberini yapıştırdım bir Allahın kulu farkedemedi

ondan sonrada burada bilgiçlik taslıyorsunuz
    Estağfirullah dayı bey.. bilgiçlik taslamak değil maksadım.. zaten senaryo olduğunu söyledim.. geçen sene ağustostan beri adamın hareketlerini takip ediyorum.. daha öncesini bilmem.. bedellinin gerçekleşmesine yakın tarihlerde 1,2’li fiyatlardan hedef finansalın alımlarını görmüştük aynı şekilde.. ve sonrasında 1’lere kadar verdiğini de görmüştük. O tarihten itibaren 1,20 leri kalıcı olarak geçemediğini ve 1,20 lerin üstünde milleti maliyetlendirmeye devam ettiğini gördük.. adamın kötü niyetli olduğunun en önemli göstergesi ise bir gün 1,35 ten açılış yapıp sonrasında gidecek ümidiyle yapışanların eline itinayla vermesi oldu.. sonrasında yabancı görünümlü alımları takaslarda göstererek yeni kurbanlarının da eline itinayla verdi.. buraya kadar yanlışım varsa söyle lütfen..

Bu aşamada ise, bu ahlaksız hareketlerle küçük yatırımcıyı düdüklemeye çalışan haremağamızın iyi niyetli olduğunu düşündürecek argümanı çok merak ediyorum.. küçük yatırımcı olan ben de dahil arkadaşların paniğe süeüklenmesine yol açacak bir söylemim yok bence.. paniğe kapıldılarsa şu geçen iki gün içinde kapılmışlardır zaten.. şu andada çok daha iyi fiyata yerine koyabilirler.. ve yine kar tahmini olarak 20 milyon kar açıklayacağını söyleyip bülanço açıklama gününde %10-20 lik prim yapacağı tahminimi ifade ettim.. ağanın milletin eline verdiği 1,20 leri yine kalıcı olarak kırdırmayıp sene sonuna kadar millete hisseleri taşıtacağını öngörüyorum.. çünkü adamda zerre kadar iyi niyet yok, iş ahlakı yok.. katılmadığın noktalar varsa ifade edebilirsin dayı bey ama lütfen hedef finansal alıyor argümanı üzerinden yanlış yönlendirme yapıyorsun ithamında bulunma.. haremağamızın ortağı olduğu fonla alış yapmasına rağmen başka birilerinin tahtayı baskıladığı ve yönlendirdiğine inanmıyorum.. aksine farklı hesaplar üzerinden (bıyıklı yabancı yatırım hesapları dahil) hisse fiyatını manipule ederek %20 lik marj çerçevesinde trade ettiğini ve hisseyi de küçük yatırımcıya taşıttığını düşünüyorum.. bunlar şahsi gözlemlerim sonucu çıkarımlarım.. isteyen katılır isteyen katılmaz

4. demekki yazdığımı hala anlayamamışsın sayın hans kardeş

5. borsadaki başarın rakiplerinin öngörüsünü tahmin etmekten geçer

hans Guest
     Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    demekki yazdığımı hala anlayamamışsın sayın hans kardeş
    Anlıyorum dayı bey ama adamın iyi niyetine güvenmediğim için tahmin ettiğin gibi ciddi bir yükseliş yapacağını düşünmüyorum.. şahsi olarak 3 aylık bilanço dönemine kadar 2018 ağustosta aldığım malı taşıyacağımı söylüyorum.. beklediğim hareketi yaptıktan sonrasındaki tasarrufum ise taşımak olmayacak.. hissenin mali durumu çok iyi ve yeni işlere girme potansiyeli ve gücü tabili var ama adam ciddi anlamda ahlak yoksunu.. seykm ve ideas ta yaptığı manipülasyonlar ile hdfgs de suni kar oluşturup fiyatla istediği gibi oynuyor.. 2-3 sene gibi zaman diliminde iyi bir yere gelebilir belki ama kusa-orta vadede adamın niyetinin bozuk bence

hans Guest
    Yanlış anlama dayı bey, seninle polemiğe girme gibi amacım yok.. şahsi gözlemlerimi paylaşıyorum.. bu arada iş hayatından öğrendiğim en önemli şey, değerlendirme yaparken şirket sahiplerinin/yöneticilerinin ahlakının birincil önceliğe sahip olduğu.. adamın iş ahlakı ve namusu zayıfsa şirketinin güçlü olmasının bir şey ifade etmediğini tecrübe ettim.. hele SPK denilen uyduruk kurumun yasadaki görevi olan yatırımcının haklarını korumak yerine hisse sahiplerinin manipülasyonlarına çanak tuttuğu bir piyasada iş ahlakının varlığı daha da önem kazanıyor.. bedelli yapıp yeni işlere girerek karlılığını artırması beklenen bir şirketin hisse fiyatının 2’lerden 1’lere gelmesini nasıl açıklayacağız.. SPK denilen kuruluş yasasına aykırı işleyen bir kurum bu durumu sorgulamıyor bile..

8.  Alıntı Originally Posted by hans Yazıyı Oku
    Yanlış anlama dayı bey, seninle polemiğe girme gibi amacım yok.. şahsi gözlemlerimi paylaşıyorum.. bu arada iş hayatından öğrendiğim en önemli şey, değerlendirme yaparken şirket sahiplerinin/yöneticilerinin ahlakının birincil önceliğe sahip olduğu.. adamın iş ahlakı ve namusu zayıfsa şirketinin güçlü olmasının bir şey ifade etmediğini tecrübe ettim.. hele SPK denilen uyduruk kurumun yasadaki görevi olan yatırımcının haklarını korumak yerine hisse sahiplerinin manipülasyonlarına çanak tuttuğu bir piyasada iş ahlakının varlığı daha da önem kazanıyor.. bedelli yapıp yeni işlere girerek karlılığını artırması beklenen bir şirketin hisse fiyatının 2’lerden 1’lere gelmesini nasıl açıklayacağız.. SPK denilen kuruluş yasasına aykırı işleyen bir kurum bu durumu sorgulamıyor bile..
    aynen katılıyorum

Sayfa 233/975 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •