Sayfa 968/975 İlkİlk ... 468868918958966967968969970 ... SonSon
Arama sonucu : 7794 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: HDFGS-Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Sn. Firstcylon.

Kac yıllık borsacısınız geçmiş başarınız ne bilmiyorum.

Ben 11 senedir işlem yaparım. Son 6 senesi güzel getirim var.

Daha gidecek ve dipteki hiç bir kağıdın başlığında olumlu yazı görmedim.

Kendim yazdım girdim bazen. mesela geçen sene 78. De herkes 40 derken tupras aldım, saymakla bitmez bu tarz çok işlem yaptım.

Anladım ki bu millete ucuz mal satamazsınız. 2 tavan çekse 3. De herkes doluşur malı kucaklar ama ucuzken kimse yüzüne bakmaz. Neden bilmem hep böyledir.

Bu kağıt gitmez eder etmez bilemiyorum. Ama ucuz bir kağıt olduğunu ben de düşünüyorum. Yalnız değilsiniz diyeyim.

Ha tam tersi de geçerlidir, aynı tipler gelip övmeye başladıkları zaman da genelde zirve olur - 47 lira iken aselsan başlığına girip pahalı yazdım linç yedim %60 düştü ondan sonra.
    Yani bu millete ucuz mal satamazsınız, pahalı malı da sattiramazsiniz...

Zaten borsada da %80 yatırımcı zarar eder. Nasıl? İşte böyle.
     Alıntı Originally Posted by firstcylon Yazıyı Oku
    sn.mahal,
    amaciniz nedir bilemiyorum,
    elimde bir miktar hdfgs var ve maliyetim biraz yukarilarda.
    buralardan maliyet dusurmek icin almak niyetindeyim ama yazdiklarinizdan etkileniyorum ve elim gitmiyor bir turlu.
    benim gibi baska insanlarda vardir diye dusunuyorum,
    ya cok hayir duasi alacaksiniz, ya da beddua.
    Allah hakkinizda hayirlisini nasip etsin.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

bir soruda ben sorayım izninizle? bu hisse sizce niye ucuz ? sizin tabirinizle niye dipte acaba

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku

3. Sn. Hayek,

İnanın bilmiyorum. Ona kafa yormuyorum. Bilancoda baktığım şeyler var teknik baktığım şeyler var. Onlara odaklanıyorum.

Gözde neden 5.xx lerden alım fırsatı verdi? Tupras neden 7.xx lerde kaldı aylarca? Bilmiyorum. Şimdi niye yukseldiler? Onu da bilmiyorum. Nedeniyle işim yok ekmeğime bakıyorum.
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    bir soruda ben sorayım izninizle? bu hisse sizce niye ucuz ? sizin tabirinizle niye dipte acaba

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Hayek,

İnanın bilmiyorum. Ona kafa yormuyorum. Bilancoda baktığım şeyler var teknik baktığım şeyler var. Onlara odaklanıyorum.

Gözde neden 5.xx lerden alım fırsatı verdi? Tupras neden 7.xx lerde kaldı aylarca? Bilmiyorum. Şimdi niye yukseldiler? Onu da bilmiyorum. Nedeniyle işim yok ekmeğime bakıyorum.

sn. nosfecagrı

benim bakış açıma göre bir şirketin ucuz ya da pahalı olması tamamen temel analize bağlıdır

tupraş 70 lira iken ucuzdu, gözde de elindeki varlıklara bakınca 5.5 seviyesinde ucuzdu.

ama bu şirketin temel olarak ucuz olması imkansız. bilanço tekniği ile fk 2 seviyesinde ama nette bu şirketleri reel olarak satsa fk belki 40 olur.

ama yükselişe tepki vermedi diyorsanız o açıdan ucuz.

"yatırım tavsiyesi değildir"
    Son düzenleme : hayek; 05-12-2021 saat: 13:01.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Bu hisseden bende varken,gitmesini beklemeyin.!.;-))

6. Sn. Hayek,

Girişim sermayelerine ilgim 2015 yılında isgsy ile başladı. O zamandan bu zamana sektörü takip ediyor ve genelde elimde birkaç hisse tutuyorum. Pişman etmedi şimdiye kadar ama beklediğim kazançlar da henüz oluşmadı diyelim.

Su an elimde gözde ve hedef eşit ağırlık mevcut ( idi, gözde fark attı) ikisini de farklı sebeplerle ucuz buluyorum. Nasip.
     Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. nosfecagrı

benim bakış açıma göre bir şirketin ucuz ya da pahalı olması tamamen temel analize bağlıdır

tupraş 70 lira iken ucuzdu, gözde de elindeki varlıklara bakınca 5.5 seviyesinde ucuzdu.

ama bu şirketin temel olarak ucuz olması imkansız. bilanço tekniği ile fk 2 seviyesinde ama nette bu şirketleri reel olarak satsa fk belki 40 olur.

ama yükselişe tepki vermedi diyorsanız o açıdan ucuz.

"yatırım tavsiyesi değildir"

7. Patron alim yapmadigi surece sizlerde almayin !!!
    Durust bir patron kagidini hissesini maymun etmez piyasada bu bir maymun hemde maymunun krali!!el arabia siirt

Al sat degildir

8.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Firstcylon.

Kac yıllık borsacısınız geçmiş başarınız ne bilmiyorum.

Ben 11 senedir işlem yaparım. Son 6 senesi güzel getirim var.

Kendim yazdım girdim bazen. mesela geçen sene 78. De herkes 40 derken tupras aldım, saymakla bitmez bu tarz çok işlem yaptım.

Anladım ki bu millete ucuz mal satamazsınız. 2 tavan çekse 3. De herkes doluşur malı kucaklar ama ucuzken kimse yüzüne bakmaz. Neden bilmem hep böyledir.

Bu kağıt gitmez eder etmez bilemiyorum. Ama ucuz bir kağıt olduğunu ben de düşünüyorum. Yalnız değilsiniz diyeyim.

Ha tam tersi de geçerlidir, aynı tipler gelip övmeye başladıkları zaman da genelde zirve olur - 47 lira iken aselsan başlığına girip pahalı yazdım linç yedim %60 düştü ondan sonra.
    Yani bu millete ucuz mal satamazsınız, pahalı malı da sattiramazsiniz...

Zaten borsada da %80 yatırımcı zarar eder. Nasıl? İşte böyle.

sn nosfecagri,
    benim amacim sn mahal nasil bir vebal aliyor yazdiklari ile farkinda olmayabilir dusuncesi ile dikkatini cekmek, bir dusunmesini ummakti fazlasi degil. insanlarin zararini engellemek ise maksadi, amenna.
    bunu kendi biliyor.
    saygilar

Sayfa 968/975 İlkİlk ... 468868918958966967968969970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •