Sayfa 69/154 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 545 - 552 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Sayın Kuzey 3-4 sene öncesinden itibaren şirketi iyi inceleyin.ben yazayım size.20 mln dolar.80 mln tl.her sene 20 kuruş a yakın temettü garanti.ondan önceki 3 sene de toplamda 0,85 kuruş.3 sene önce hisse ye 2,10 tl bağlayan bunun 6 . sene sonunda en kötüde 1,45 lirasını geri almış olacak.Valla eski yazılarımı okursanız yenileri bilmem bizler için yeteri derecede tatmin edici.Hatta 4 sene önce kasadaki paraya 2 tl den dolar alıp varlık alırken hatta 100 mln tl tl kredi çekip ona da 2 liradan dolar varlık alındığında bazılarının bu topicde yazdıklarını düşününce imkansıza yakın bişey olmuş olacak.Saygılarımla.

Büyük olasılık bu satış hem kurumsallık adına hem de bankalara çalışmamak için yapıldı.Hele geçirdiğimiz 3 seneyi düşününce finansal yönetimin mükemmele yakın yapıldığı bir şirket olduğunu görürsünüz.

Ayrıca pek kimse bilmez Bakırköy'de çok değerli bir arazi ve Çamlıca Camii nin yanında hemde bir kısmı turizm imarlı bir arazide büyük şehir e satıldığı halde.Açıkçası Gökşin Bey yarın bir gün bir başka şirkete geçse halka açıksa mutlaka bir miktar gözüm kapalı yatırım yaparım.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 04-05-2018 saat: 18:05.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Sayın Zdx&Lunar Soul,
    Herkesin kendine göre farklı değerlendirmesi olabilir, ben düne bakmam, yarına bakıyorum ve minimum temettü ödemesi durumunda, temettü verimini (%5-6) benim için yeterli bulmuyorum. Ancak belirttiğim gibi minimum temettü ödemesi durumunda!
    Aksi halde, daha yüksek temettü verimine ulaşırsa elbette daha dikkat çekici olacaktır.
    Siz vurguladığınız için ben olaya temettü açısından bakmıştım, yoksa şirket yönetimi ya da yatırımları açısından bir yorum yapmadım.
    Bu arada EBRD nin hisse başına yapmış olduğu ödemede önemli tabiki.
    Bol kazançlar, sağlıcakla.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

3. sayın zdx endeks 100 bin altına gelmiş ve sanki biraz daha aşagılara gelecek iken akiş in bu kadar saglam durmasını neye baglıyorsunuz acaba...

4. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. -18,650 bin zarar açıkladı çok ilginç...bilançoyu degerlendirecek var mı acaba...

6. Anlayamadığım bazı hususlar var henüz detaylı bakamadım ancak şirket karını ve kar marjlarını artırmış ayrıca baya giderlerini kısmış. Fakat bağlı ortaklıklardan gelen 180 milyon varken geçen sene, bu sene ne kar ne zarar görünüyor o kısımda. Açıkçası bana abes geldi. Ayrıca cari oran biraz düşük kalmış, şirket henüz borçlanmamış ama uzun vadeli yükümlülüğü kısaya geçmiş. Şu söylediğim kısımlar olmasa resmen iyiye gitmiş. Lütfen bu kafama takılan kısımları bilen varsa yardımcı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 69/154 İlkİlk ... 1959676869707179119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •