Sayfa 73/154 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 577 - 584 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. 6 aylık bilanço beklentiniz nedir acaba zdx&lunar soul...umarım artı bir bilanço olur yatırımcılar da rahatlar...

2. Bu hisseye tekrar yüklü girmek istiyorum. 30 bin lot civarı. Ama halen dibini bulamadı gibi

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Bunu yatırımcısı olduğun UFUK yatırıma telefon açıp onlara sor.Zira ortak oldukları Kerevitaş dan dolayı onlar daha iyi bilirler.Yeni yapılandırdılar.
    slmlar hocam, bu şirket yeni dikkatimi çekti, (yabancı payında artış var) son faaliyet raporunu okudum, buradaki 58 sayfayı da okudum, hisse hakkında hem en eski hem de daha çok bilgili olarak sizi gördüm. sorulara çok kısa yanıt veriyorsunuz gerçi ama hisseyi öğrenmek adına birkaç sorum olacak. ben de uvy yatırımcısı olmayı düşünüyorum, bir süredir sanayi hisselerini topluyorum, gyo ları mantıklı buluyordum ama alma fırsatım hiç olmamıştı. birkaçını araştırdım beğenmedim. bu hisse oldukça güzel geldi bana. dinçkök ailesini alkim den alkadan az çok biliyorum, oradaki faaliyetleri iyi.

bu kağıt hakkında kısa vadede öğrendiklerimi yazayım, son iki yıl temettüsü oldukça iyi, hissenin fiyatı temettü verdiği için, yada yatırımda olduğu için veya başka bir sebeple düşüşte. bu sizin için kötü yeni girecek uvy ciler için iyi bir durum malum. forumda dikkat ettiğim nokta çok kişi fiyata bakıyor, az kişi kap haberlerini takip ediyor, yatırımlar ve getiriye bakan pek yok. genel kurulu takip eden sanırım hiç yok. son genel kurula baktım, katılımcıların tamamı istanbullu, az miktar yabancı ve bir ankaralı var sadece.

burada değinilmeyen bir nokta var. dinçkök ailesinden birisi -ömer dinçkök- sanırım, her maddeyi mahkemeye taşıyor neredeyse, bu başka hisselerde yok, biraz garip bir durum. gelelim hisseye,
    başta akbatı olmak üzere akasya nın getirisi oldukça iyi. istanbulda gayrimenkul fiyatları genelde düşmesine rağmen ciro arttırmışlar, bu yer seçiminin doğruluğunu gösteriyor. beymen suadiyenin getirisi de güzel görünüyor. orası için ne kadar yatırım yaptılar bilemiyorum gerçi ama yıllık 12 milyon tl iyi bir gelir. öncelikli sorum şu olacak.

erenköy apartmanı ve suadiye akapartman dan yıllık kira getirisi beklentin nedir? bunlar ne zaman hizmete girer?

londra ve bulgaristan yatırımları nelerdir kabaca, burayla ilgili bir beklenti var mı?

en önemlisi bilançoya çok detaylı bakamadım, kur artışı sebebiyle epey bir kur borcu var sanırım. bu kur borcu alınan kredi olmalı, bunu hangi yatırımlarda kullandılar? kurdan dolayı sıkıntı yaşayabilirler mi?

forumda gezerken gördüm, kar payı stratejisini değiştireceğiz demişler, bu nasıl olacak, daha mı çok, daha fazla mı taksit? yoksa bedelsiz mi? bu konuda bir bilgi var mı?

epey hoşuma giden bir hisse oldu, üretimden para kazanmayı severim, kafamdaki bu sorular da aydınlanırsa çok büyük ihtimal ben de toplamaya başlayacağım. soru çok oldu ama sanırım hoşuna gidecek sorular, cevaplayabilirsen sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

bu şirketin alka ve alkimle ilgisi yok sanırım karıştırdınız.
    ayrıca epey bir hisseye yabancılara şu andaki fiyatttan daha yukarı fiyattan sattılar
    yabancı hisseyi alırken temettü oranının yüksek olması için tüzük değişikliği sartı getirdi ve ilk genel kurulda onaylanacak
    gelirleri doviz olduğu için doviz borcu sorun değil vede kurumsal olduğu için hedge etmişte olabilirler
    emniyet ticaret a,ş.de epeyce borsadan hisse aldı pay oranını kapta görebilirsiniz.
    tahta hisse sığ olduğu için hacimsiz düştü
    yatırımcı ilişkileri görevlisi beyefendi gerekli sorularınıza cevap verir diğer şirketlerle karıştırmayın
    sağlıkla kalın karar siazin benim çok cuzi bir hissem var son genel kurula katılmıştim

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    bu şirketin alka ve alkimle ilgisi yok sanırım karıştırdınız.
    ayrıca epey bir hisseye yabancılara şu andaki fiyatttan daha yukarı fiyattan sattılar
    yabancı hisseyi alırken temettü oranının yüksek olması için tüzük değişikliği sartı getirdi ve ilk genel kurulda onaylanacak
    gelirleri doviz olduğu için doviz borcu sorun değil vede kurumsal olduğu için hedge etmişte olabilirler
    emniyet ticaret a,ş.de epeyce borsadan hisse aldı pay oranını kapta görebilirsiniz.
    tahta hisse sığ olduğu için hacimsiz düştü
    yatırımcı ilişkileri görevlisi beyefendi gerekli sorularınıza cevap verir diğer şirketlerle karıştırmayın
    sağlıkla kalın karar siazin benim çok cuzi bir hissem var son genel kurula katılmıştim
    çok teşekkürler, iyi karıştırmışım gerçekten. aksa diyecektim, akkök holding, alkim ve alka nereden aklımda kaldıysa. bunların akkim i vardı sanırım oradan karıştı.
    cüzzi hisseyle gk ya katıldığınıza göre sanırım ankaralı katılımcı sizsiniz. gk ya katılan yatırımcı olması güzel. yeni gk da temettü şartları değişirse temettü miktarları cidden çok yüksek rakamlara ulaşır. benim gördüğüm son bilanço karı 490 milyon tl (kiralardan gelen 306 milyon) bunun sadece 135 milyon tl sini dağıtmış ve verdiği rakam çok iyi. gelirler döviz ama dövizdeki artış birebir uygulanmıyor benim gördüğüm, özel bir kur rakamında mutabık kalıyorlar, gerçi bu da iyi, tl bazlı olsa enflasyona mutlaka yenik düşerdi. sizin yatırımlar hakkında bilginiz var mı?
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler eğitim amaçlı kendi kişisel görüşlerime dayanmaktadır. katılmadığınız görüşüm olursa yapıcı bir dille gelen her tür eleştiri beni sevindirir. herkese bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by bsayfam Yazıyı Oku
    çok teşekkürler, iyi karıştırmışım gerçekten. aksa diyecektim, akkök holding, alkim ve alka nereden aklımda kaldıysa. bunların akkim i vardı sanırım oradan karıştı.
    cüzzi hisseyle gk ya katıldığınıza göre sanırım ankaralı katılımcı sizsiniz. gk ya katılan yatırımcı olması güzel. yeni gk da temettü şartları değişirse temettü miktarları cidden çok yüksek rakamlara ulaşır. benim gördüğüm son bilanço karı 490 milyon tl (kiralardan gelen 306 milyon) bunun sadece 135 milyon tl sini dağıtmış ve verdiği rakam çok iyi. gelirler döviz ama dövizdeki artış birebir uygulanmıyor benim gördüğüm, özel bir kur rakamında mutabık kalıyorlar, gerçi bu da iyi, tl bazlı olsa enflasyona mutlaka yenik düşerdi. sizin yatırımlar hakkında bilginiz var mı?
    ilave olarak şunu söyleyebilirm londrda bir şirket kurdular yarı ortaklı inşaat yapacaklar
    eğerki devamlı hisseye bakacaksanız insanı uyuz eder.hisse alım kararlarıda vardı ama alım yapmadılar
    evet ankaralı yatırımcı benim.alıp unutulacak bir hisse birde agyo ya bakın çok yakında atakule hizmete girecek
    yt.tav.değildir

7. Sayın Cinali'nin dediği gibi şirketi ararsanız size gerekli cevapları vereceklerdir.Zaten yeteri kadar şeyler yazdım burada.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. KAP: AKSGY [ ] AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/698169
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2018-07-27
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Yönetim Kurulumuzca;
    Şirketimizin mevcut kredilerinin bir bölümünün vadesinin yapılandırılması kapsamında HSBC Bank A.Ş'den ("Banka") 40.000.000 ABD Doları (kırk milyon ABD Doları) tutarında kredi kullanılmasına ve ilgili şartları düzenleyecek bir genel kredi sözleşmesi imzalanmasına,
    Şirketimizin maliki bulunduğu Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, No: 25, Üsküdar, İstanbul adresinde bulunan Akasya AVM üzerinde Banka lehine, serbest dereceden istifade hakkı tanınmak sureti ile 2. derece 1.sırada USD 55.000.000'lik üst limit ipoteği tesis edilmesine ve bu kapsamda Şirketimiz ile Banka arasında ipotek sözleşmesi ("İpotek Sözleşmesi") akdedilmesine,
    Karar verilmiştir.

Saygılarımızla,
    Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 73/154 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •