Sayfa 83/154 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 657 - 664 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Dolar borcu var diyorsun, Bir kerelik kurdan dayak yiyecek desen anlarım da, %40 faiz ödeyecek diye yazman saçma olmuş, ikisi birden nasıl olacak.

Bilançoya göre ABD Doları kurunun %20 değişmesi halinde 183.354.062 tl zarar ediyormuşuz, o halde %33 değer kaybına 305 milyon kurdan zarar oluşacak. 9 Aylıkta 240 milyon civarı zarar gelir mi acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by AU-1 Yazıyı Oku
    Projelere (Bağdat caddesi, Akasya dan hisse alınması ) yatırılan sermayeden elde edilen getiri fazlasıyla düşük. Sadece yüzde 7 civarı (reel) . Sermayeyi yiyorlar..

Ponzi finansmanı duvara toslamak üzere. Bundan sonra borcu %40 faizle borç alarak ödeyecekler..Son çare evdeki gümüşleri yarı fiyatına bozdurmak...Dolar 7 lira üstünde kalıcı olursa özsermaye eksiye düşer ve ponzi finansman oyunu biter.

Kasa her zaman kazanır.
    HSBC salak mı da 40milyon$ı uzun vadeli çıkarıp verdi. 6 Aylıkta ödediği faizin iki katı favök'ü vardı, şimdi kur yüzünden bu oran biraz düşmüştür ama kurun bu seviyesiyle borcunu çevirir üstüne de azaltır. Ponzi neresinde bunun, çamur atma, sayılarla yaz yoksa art niyet arar insan.

Dolar 7 üstünde falan diye ayrıca karamsarlık yapma, Eylülde ithalat %18 düştü, yani kurda artık 6 civarı denge sayılabilir.

3. Yazıları ara sıra okuyup çıkıyorum , herkesin dikkat ettiği gibi olumsuz yazan niye yazar anlam veremiyorum... Hisse elinde varmı ? Yokmu? Var ise olumsuz yazarak kendinimi torpuluyorsun? Yoksa hisseyi dusurenlere kiziptami yazıyorsun diğer bir varsayım hisse elinde yok ama canım sıkılıyor yazıyorum mu diyorsun ? Sayın lunari senelerdir bilirim lafinin arkasında durmuştur. Sadece bu topicte değil. Olumsuz yazanlar bilir kendilerine yöneltilen sorulara yanıt versinler. Laf salatası yapmaktan vazgecmeyeceksiniz biliyorum . Sunuda biliyorum ki lunar bey gibi bilinçli kişiler oldukca ky zarar etmez. Ben temettumu aldım çok şükür Azda olsa maliyet dusurebildim. şimdi size tuhaf gelecek ama ne istiyorum biliyor musunuz hissenin iyice düşmesi ve ben dahada çok lot alabilmem. Saygılarımla

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    ... Bir kerelik kurdan dayak yiyecek desen anlarım da, %40 faiz ödeyecek diye yazman saçma olmuş, ikisi birden nasıl olacak...
    ... çamur atma, sayılarla yaz yoksa art niyet arar insan..
    1 Ocak - 30 Haziran arası işletme faaliyetlerinden nakit akışları : 130.423.817 (Aylık 21,6 mly)

30 Haziran itibari ile Toplam Kısa vadeli yükümlülükler : 859.014.754 TL
    30 Haziran itibari ile Kısa vadeli finansal borçlar: 743.000.000 TL
    30 Haziran itibari ile Uzun vadeli finansal borçlar : 935.501.019 TL

30 Haziran - 30 Eylül arası kur farkı : %34

Aylık 21,6 milyon net gelirle mi yaklaşık 1 milyar lira kısa vadeli 1,2 milyar uzun vadeli toplam 2,2 milyar TL borç ödenecek ?
    Borcu yeni alacakları borçlarla ödeyecekler. Yeni alacakları borcuda %40 faizle alacaklar. Yada evde kalan son gümüşler yarı fiyata bozdurulacak.
    Kasa her zaman kazanır.

5.  Alıntı Originally Posted by AU-1 Yazıyı Oku
    1 Ocak - 30 Haziran arası işletme faaliyetlerinden nakit akışları : 130.423.817 (Aylık 21,6 mly)

30 Haziran itibari ile Toplam Kısa vadeli yükümlülükler : 859.014.754 TL
    30 Haziran itibari ile Kısa vadeli finansal borçlar: 743.000.000 TL
    30 Haziran itibari ile Uzun vadeli finansal borçlar : 935.501.019 TL

30 Haziran - 30 Eylül arası kur farkı : %34

Aylık 21,6 milyon net gelirle mi yaklaşık 1 milyar lira kısa vadeli 1,2 milyar uzun vadeli toplam 2,2 milyar TL borç ödenecek ?
    Borcu yeni alacakları borçlarla ödeyecekler. Yeni alacakları borcuda %40 faizle alacaklar. Yada evde kalan son gümüşler yarı fiyata bozdurulacak.
    Dusunduklerimi ben de yazayim madem;
    1 - Kisa vadeli yukumlulukler tek basina anlam ifade etmez, cari orana bakilir. Cari oran normal seviyede.

2 - Borc tek basina anlam ifade etmez, tuprasin 7.5 milyar borcu var demek var, 7.5 milyarlik borcu var ve deposunda 7.5 milyarlik petrolu var demek var.

3- Endisende hakli oldugun nokta bence burasi. Yil dolar yukseldigi icin faaliyet gelirleri finansal giderlerini ancak karsiliyor. Normalde finansal giderlerin iki kati faaliyet geliri vardi, 9 aylikta en kotuyu goruruz sonra toparlaniriz diye dusunuyorum. Burada gelirlerin ne kadar artacagi onemli. Akasya %95 dolu, gelirleri doviz kadar arttiramazlar ama bir sekilde sirketi de cevirmeye yetecek geliri yaratacaklarini dusunuyorum.

Yaratıcı muhasebe maskaralığıyla aktifleştirilerek gizlenen finansman giderleri

...Normalde finansal giderlerin iki kati faaliyet geliri vardi, ...
    Gerçek çoğunlukla kurgudan daha şaşırtıcıdır.

Ödediğin faizlerden bir kısmını defterlerine finansman gideri yazmazsan finansman giderleri gerçekleşenden daha az görünür.

30 Haziran 2018 tarihi itibarıyla gider gösterilmeden stoklar üzerinde aktifleştirilen toplam finansman gideri 127.832.506 TL (31 Aralık 2017: 109.626.059 TL).
    Kasa her zaman kazanır.

7. algyo geri alım kararı aldı AKSGYO DA YAPSA İYİ OLUR
    Kişisel görüşlerim dışında alıntı alınan yazılarım benim görüşlerimi yansıtmaz. Forumdaki Hiç bir yazım yatırım önerisi değildir.

8. akiş zaten geri alım açıkladı ve ilk alımını 3 agustos da yaptı son alımını ise 17 eylül de yaptı toplamda 980.687 lot alım yaptı...

Sayfa 83/154 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •