Sayfa 68/154 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon
Arama sonucu : 1230 madde; 537 - 544 arası.

Konu: AKSGY - Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by RaLz Yazıyı Oku
    Hocam yabancı fon diyorlarki ettiğin karın hepsini dağıtacaksın ve ne olursa olsun en az 20 milyon usd ortaya koymaya söz ver bana demek istemiş 20 milyon dolar demek şuan için 82 trilyon her sene kar en az dağıtması bekleniyor ayrıca yönetim kurulu kar payından yararlanma yollarını da kapamışlar yani diyorki A grubu işte ne bilim cart curt diye ayırma karı diyor hep eşit dilim olsun hep beraber yapalım diyor ve cokta güzel diyor keşke herkes yabancı gibi olaya baksa...Bende epeydir akişi takip ediyorum ve arkada yazılanların hepsini okudum karalayanlar olmuş ve hepsine güldüm.Çünkü zamanında bir hocam söyledi deniz gayrimenkul var biliyorsunuzdur işte ona tüyo geliyor neyse topluyorlar diye ama hissede tabiki hareket yok sabır taşı misali.Ve en sonunda 2.5 yıl sonra başlıyor 22 tl oluyor kaçtan başladığını unuttum bu dediğim zamanlar 2004 senesi.Ne yazıkki bizim borsada herkes hemen köşeyi dönme derdinde yatırım yapma değilde para basma yeri sanıyorlar borsayı verdikleri hisseler vanet gıda falan veya mistral gyo daha bir sürü bunlar elbet kazanılabilir ama senin kazandığın spek hareketlerinden kaynaklıdır yani onlara yatırımcı demek çok zor çünkü neye göre bu hisseler gidiyor ne buldu altın madeni tabiki hayır öylesine gidiyor ve vanet örneği veren veya mistral verenler herhalde grafikleri açıp bakmamışlar vanet tam 3 sene bekletmiş mistralda tam 6 ay yani şunu demek istiyorum hiç bir senet mal toplamadan gitmez ne yazıkki bu kağıtta mal toplamak o kadar kolay değil çünkü bunda eski kurtlar var yani adam şirketin temeline yatırım yapan adamlar var bunlar kolay kolay malı satmazlar ki bende öyleyim.Sadece kafamı karıştıran olay şu 74 milyon lot ebrd ye satıldı işte ünlü menkuller aldı ama şuan takasa baktığımda nerdeyse 36-38 milyonu dağılmış işte 32 milyonu citiye geçmiş 3.5 milyonu ziraatte hsbc banka 900 bin emeklilik fonları 900 bin turk ekonomı bankası 250 bin diye dağılmış.Herhalde herkes bir yerde köşesini aldı bekliyor olabilir diye birşey çıkardım kendimce.Gelelim olaya hepinizin bildiği gibi akmerkez ile bu aynı holding çatısı altındalar şeye bakıyorum değerlemelere ikisi de sermaye üstü kar maşallah. ikisi de defter değerleri yakın akişte 5.81 akmerkezde 6.25 ama fiyatlar ortada yani bana iyi geldi akiş tabi herkesin kendi yorumu saygı duymak lazım.Ha bazıları neden bu kadar borç var yazmış bugün konuşma oldu :::

AKİŞ GYO/DURUSOY: BİR DAHAKİ GENEL KURUL'DA KAR PAYI POLİTİKAMIZI DEĞİŞTİRİYORUZ - BLOOMBERG HT

12.04.2018 14:52:14 AKİŞ GYO/DURUSOY: 2018 İÇİN BEKLENTİMİZ KÖTÜ DEĞİL, İYİ HARCAMA KOŞULLARININ DEVAM EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ- BLOOMBERG HT

12.04.2018 14:48:16 AKİŞ GYO/DURUSOY: BİR DAHAKİ GENEL KURUL'DA KAR PAYI POLİTİKAMIZI DEĞİŞTİRİYORUZ - BLOOMBERG HT

12.04.2018 14:47:38 AKİŞ GYO/DURUSOY: CADDE MAĞAZACILIĞINDAN BEKLEDİĞİMİZ KİRA GELİRİ 15 MİLYON DOLAR - BLOOMBERG HT

12.04.2018 14:45:01 AKİŞ GYO/DURUSOY: TL BORÇLANMAK VADELER YÜZÜNDEN MÜMKÜN OLMUYOR - BLOOMBERG HT

Ha bu arada bunda metro yok diyenler olmuş asıl metronun alt aracı kurumları burada kendileri var eski takaslara bakarlarsa zamanında buraya denizbanktan bile mal virmanladılar ha diyeceksiniz neden gelip götürmüyor yapı kredi koray 5 sene gibi süre süründü ozgyo tam 7 senedir süründü klgyo tam 2 sene süründü pegyo tam 5 sene yani işin kısası kimsenin acelesi yok beklerler ha benim için metro gelmiş Ahmet gelmiş Mehmet gelmiş önemi yok zaten hisse toplu dışarıda oynayan sadece en fazla yüzde 10luk kesim tavana kadar bile 182 bin lot var hiç birşey değil. Yatırım tavsiyesi değildir...Herkese bol kazançlar ortaklar....

temettü politikası değişiyor inşallah 3 5 sene beklemeyi düşünüyorum sağlıcakla kalın dostlar dediklerim beni bağlar asla al sat demem yatırım tavsiye değildir ssadece sesli düşündüm ....
    Yazımın üstünden tam 3 gün geçti ve alan satanlarda metro gözüktü çok tuhaf değil mi?Haa 1 bin lot aldı sadece ama diğer zaten aracı kurumlardan oynuyor ve zaten istediği gibi hisse kimse girip çıkmıyor neyse bosuna atıp tutmadıgımız kanıtı olsun ha ne zaman gelir veya düşürür mü ne yapar onu kimse bilemez.Kimseye alın satın demem yatırım tavsiyesi değildir...İyi geceler ortaklar...Sadece şahsi düşüncelerimdi bunlar...Ytd...
    Yardımcı olduysam itibar puanı verirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler .

2. kim alıyor satıyor paylaşacak arkadaşa şimdiden tşkler.
    YAZDIKLARIM KESİNLİKLE TAVSİYE DEĞİLDİR!!!

3. 3 aylık bilanço nasıl gelecek bakalım...nedense endeksten pozitif iyi ayrıştı sebebi ne acaba...

Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    3 aylık bilanço nasıl gelecek bakalım...nedense endeksten pozitif iyi ayrıştı sebebi ne acaba...
    Yuksek miktarda lotu bu fiyattan yabanciya satilmasi
    Temettu politikasi degisikligi
    Fiyat kazanc ve defter degerinin iyi olmasi
    Gelirlerinin duzenli ve kira gelirleri olmasi
    Yatirimci iliskileri departmaninin yatirimciya onem ve bilgi vermesi
    Gibi sebepleri ben sayabilirim
    Ayrica betasi dusuk olmasi

5. Son dakikada hscb 50 bin lot aldı 3.38 den boşa almadı kokusu çıkar yakında.alıcılar 3.26 satıcılar 3.38 de kaldı.d*****n kuyruğu kopacak çok agresif yapacak

6. Bilanço da gelmedi daha.

7. KAP: [AKSGY ] KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU Pay Alım Satım Bildirimi

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/680469
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...6320c6e63430a1

Pay Alım Satım BildirimiYapılan açıklama düzeltme mi? Hayır
    İlgili Şirketler AKSGY

Açıklamalar Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında İnteks Sanayi İnşaat Ticaret A.Ş. tarafından Kuruluşumuza gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.

Bildirimlerin MKK tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin MKK tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    3 hesap döneminde toplamda vermeyi tahahüt ettiği temettünün farkındasınız herhalde değil mi?
    Olur da minimum 20M usd lik kısmı uygulamaya sokarlarsa (usd kurunun ve hisse fiyatının o günkü değeri tabiki önemli) bu fiyatlarda temettü verimi cazip olur mu?
    Şirketin yatırımcıya bakışını ve EBRD nin etkisini seneye temettü zamanı geldiğinde hep beraber göreceğiz.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

Sayfa 68/154 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •