Sayfa 348/568 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 4543 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Rakı Sofrası XI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,744
    Uzuncadır uğramadığım sofraya şu notu koyma ihtiyacı hasıl oldu.
    https://onedio.com/haber/aydin-boysa...100-sey-348988

Madde 26.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,615
     Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Cami duvarıyım

Sabrediyorum

Sofra adabı diye bir link koydu

Sıfırdan okuyun

Ilk sofra adabı yazısı dışı yazıda Suriye'den yer beğenin

3......

hisse.net mobile
    belki anlamayan olur diye çok sevdiğim bir üye başlığa yakışan bir fıkra gönderdi bana

ismi bende saklı kalsın.

cuk diye oturacak..

"Otomobilin henüz icat edilmediği dönemde, düğün olduğunda, gelin ata bindirilerek kocasının evine götürülürmüş. Evlilikler de genellikle "görücü usulü" ile olduğundan, gelin ve damat birbirlerini önceden tanımazlarmış.

İşte böyle bir dönemde, gelin kızın, damadı hiç mi hiç tanımadığı bir düğün sonrası, damat gelini ata bindirmiş ve köye doğru yola koyulmuşlar.

Yolda giderken, ayağı taşa takılan at aniden tökezlemiş ve gelin düşecek gibi olmuş. Damat, tok bir sesle;

- Varan biir...

demiş. Aradan on dakika geçmiş geçmemiş, gelinin bindiği at yine tökezlemiş. Damat bu kez daha yüksek bir sesle;

- Varan ikiii...

demiş ve yola devam etmişler. Ancak yeni gelini almış bir korku "galiba çok sert ve sinirli biriyle evlendim, vay benim başıma gelen..." diye düşünürken, atın ayağı bir kez daha taşa takılıp tökezlemez mi, damat iyice sinirlenmiş ve hırsla;

- Varan üüüç...

diye bağırdıktan sonra, silahını çekip atı beyninden vurmuş.

O anda, atla birlikte yere düşen yeni gelin panik halinde damada bağırmış:

- Sen deli misin, manyak mısın nesin, hiç ayağı taşa takıldı diye zavallı at öldürülür mü?

Damat gayet soğukkanlı bir şekilde, silahını kılıfına yerleştirdikten sonra, gözlerini de biraz kısarak geline bakmış ve ...

- Varan biiir...
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,403
    Dükkanı açalım afiyet olsun sofra.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    BatıKaradeniZ
    Gönderi
    597
    heralde 5 duble devirdim dolapta sarısın yatıyor onu da üfleyim kalanlara afiyet olsun deyip kabugumuza cekileyim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,403
     Alıntı Originally Posted by mehmet37 Yazıyı Oku
    heralde 5 duble devirdim dolapta sarısın yatıyor onu da üfleyim kalanlara afiyet olsun deyip kabugumuza cekileyim
    Tam sarışın vakti .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    BatıKaradeniZ
    Gönderi
    597
    aynen yarım saate üflerim beni çogu gece uyku tutmuyor bu son dubble deyip yatıyorum uyku tutmuyor hayda kalk yataktan dolapta ne varsa bir iki daha atıp anca mayısıyorum sanırım bu gece sarısını üfleyip yatacağım baya carptı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    BatıKaradeniZ
    Gönderi
    597
    aynen yarım saate üflerim beni çogu gece uyku tutmuyor bu son dubble deyip yatıyorum uyku tutmuyor hayda kalk yataktan dolapta ne varsa bir iki daha atıp anca mayısıyorum sanırım bu gece sarısını üfleyip yatacağım baya carptı
    sarsın da bitti uykuda kacatı ben ne edeyim bir duble daha üfleyip gideyim kalanlara afiyet olsun

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    BatıKaradeniZ
    Gönderi
    597
    sarsın da bitti uykuda kacatı ben ne edeyim bir duble daha üfleyip gideyim kalanlara afiyet olsun
    dolapta 150 liğe baktım yarı olmuş içtikce acılan varmı bilmiyorum 70 lik üflemişim uykum kaçtı aslında canım cok sıkkın kaadehin dibine az kaldı sabah iş güç yatalım az

Sayfa 348/568 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •