Sayfa 125/387 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon
Arama sonucu : 3094 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Baskıya devam ediyorlar. 2.10 gören hisseye izin vermediler. Burada kalsın istiyorlar neden se. Sabır taşı olsa çatlar.

Alıntı Originally Posted by Kaptans Yazıyı Oku
    Ben ticaret yapsam kazancım büyük ihtimalle %13 den fazla olur bu durumda borcu kapatmanın mantığı yok. Krediyi kullanıp yeni yatırımla daha fazla kar ederim. Ama kişi olsam borcu kapatıp kazandığımla geçinmeye çalışırım. Ticarette büyümek esastır bunun içinde sermaye lazımdır. kredi can suyudur özellikle bu dönemde. Belkide sektör değiştirip yeni bir iş yapmak isterim. Dükkanı devrederim veya malı satarım yeni bir iş koluna geçerim. Bu tercih meselesidir.
    Borç risktir! Eğer dediğiniz gibi olsa herkes borclanir ticaret yapar para kazanır. Kazin ayağı oyle degil. Ozkaynaklari ile buyuyebilen şirketler ayakta kalir.

3.  Alıntı Originally Posted by Kaptans Yazıyı Oku
    Baskıya devam ediyorlar. 2.10 gören hisseye izin vermediler. Burada kalsın istiyorlar neden se. Sabır taşı olsa çatlar.
    İttifakın %300 borc ödemek için yaptığı bedelli müracatında adese borcu ödeneceği yazıyor, yani bedellinin adresi belli. Bu nedenle SPK işlemleri oldukca hızlı gerçekleştirecektir. Ayrıca bedelli sermaye artırımı yani sisteme para girişi SPK tarafından ilgi gören bir olay. Oldukca hızlı olmasını bekliyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Borç risktir! Eğer dediğiniz gibi olsa herkes borclanir ticaret yapar para kazanır. Kazin ayağı oyle degil. Ozkaynaklari ile buyuyebilen şirketler ayakta kalir.
    Size katılıyorum tabiki borçsuz ticaret en iyisi ama. Büyük yatırımlarda ya ortak bulursunuz yada kredi. İttifak krediyi bulmuş üzerine yapılandırmış. Faizden fazla kazanmak varken neden borcunu kapatmak istiyor ben onu anlamadım. Bedelli parasınla yatırım yapsa tcaretini arttırsa aradaki fark cebe kalır. Ama ben ticaret yapmıyacam satıp kenara çekileceğim diyorsa o ayrı. Acaba durum böyle mi. Sadece düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Kaptans Yazıyı Oku
    Size katılıyorum tabiki borçsuz ticaret en iyisi ama. Büyük yatırımlarda ya ortak bulursunuz yada kredi. İttifak krediyi bulmuş üzerine yapılandırmış. Faizden fazla kazanmak varken neden borcunu kapatmak istiyor ben onu anlamadım. Bedelli parasınla yatırım yapsa tcaretini arttırsa aradaki fark cebe kalır. Ama ben ticaret yapmıyacam satıp kenara çekileceğim diyorsa o ayrı. Acaba durum böyle mi. Sadece düşünüyorum.
    İttifakın elinde %7-8 resmi ortaklığı var, 2-3 yılda %20-25 senedi topladı ise adeseyi satar. Başka halka arzları var, onların işlemlerini başlattı. İttifakın elinde %7 resmi göründüğü için halka açıklığı yüksek olduğu için satış olasılığına piyasa ihtimal vermiyor, genellikle ihtimal verilmeyenler gerçekleşir.

SPK bedelliye onay vermesi 2-3 ayı bulur. Bedelli sermaye artirimi ittfhtan cok adeseye olumlu yansıyacaktır

7. Şimidlik ittifak ile birlikte hareket ediyor, SPK bedelli için beklenenden çok daha hızlı karar verecektir. Sonuçta para girecek. 35 gün sonra 3.ceyrek bitiyor, bu süre bitmeden sermaye artırımı hesaplara girmiş olur. adese de banka kredilerini kapatmış olur. Satılması alınması önemli değil. 300 milyon tl ye yakın para girişi kredi kapanması bile başlı başına yeterli bir beklenti olacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Şimidlik ittifak ile birlikte hareket ediyor, SPK bedelli için beklenenden çok daha hızlı karar verecektir. Sonuçta para girecek. 35 gün sonra 3.ceyrek bitiyor, bu süre bitmeden sermaye artırımı hesaplara girmiş olur. adese de banka kredilerini kapatmış olur. Satılması alınması önemli değil. 300 milyon tl ye yakın para girişi kredi kapanması bile başlı başına yeterli bir beklenti olacaktır.
    Evet çok haklısınız, 300 milyon para girişi bile güzel bir olay

Sayfa 125/387 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •