Sayfa 204/390 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 3113 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. zaten ben bunları yazarken bile tabana 3 kademe kaldı....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Gonyalı bu din tüccarlarının kağıdında senin ne işin var,Refaba abi.?
    Aldığın kağıt miktarı 230 K, azbuz da değil.. Soygunculukta uzman İhlaslar 1,adese 2..
    Umarım paçayı kurtarırsın..Bu düzenbazlarda, 1-2 taban daha yaptırıp, Bedelliden paraları toplayıp,Adios demezler...
    Din tüccarının kağıdına bugün 0.94 ilave yaptım 0.99 yaptığında anında yarısını postaladım,0.91 tekrar ilave ettim 0.88 tabanı boyladım,neyse kentden kurtuldumya bu çerez olur onun yanında,230 k değil şu an elimde 160 k falan maliyet 0.97...üstelik huyunu biliyordum bu melunların,utanmadan başarılı bedelli geçirdik diyede haber pompaladılar SPK'ya,gerçi inanmadım,neyse yarın tekrar yukarı bir hareket yapar umudundayım...olur böyle şeyler,birinden kayıp veririz üçünden kazanırız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
    0.89 kapattı tabanı bozdu,guya millete umut dağıtmıştı kapta,senin kapın kaçağına...Neyse kar yazmadan çıkmak yok bunda,nasıl olsa önceden kazandıklarıma sayarım bu zararı tahtası kapanacak değilya,en üzücü noktada 100'er milyonları cebine atması ky sırtından...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    0.89 kapattı tabanı bozdu,guya millete umut dağıtmıştı kapta,senin kapın kaçağına...Neyse kar yazmadan çıkmak yok bunda,nasıl olsa önceden kazandıklarıma sayarım bu zararı tahtası kapanacak değilya,en üzücü noktada 100'er milyonları cebine atması ky sırtından...
    Kel Rıdonun anel elektrik,senin hedefi bulmuş.2.53 kapatmış...Bu Din tüccarları- süslümanların verdiği zararı,oradan çıkarmışsındır..;-))
    Herifler, Borsadaki milleti yolunacak tavuk olarak görüp,ona göre kararlar alıp uygulama yapıyorlar...
    Bu işlere de,SPK ve BIST yönetimi de çanak tutuyor..
    Bir zamanlar,kombassan hissesi vardı borsada,kağıdın huyunu öğrenmiştim,arada ufak defek al sat yapıyordum. Sonra takipten çıkardım, şimdi ne oldu bilmiyorum..

5. Din tüccarlığı mı kalmış..
    Şirketin %90 ından fazlası halka açık; şu anki yönetim kurulu başkanı ve eşini, eski başkan Mehmet Akdere'yi google da bir aratın bilmiyorsanız.. İttifak holding imtiyazlı pay sahibi (alt şirketlerde de pay sahibi) Noya Çelik'in sahibi Mecnur Çolak'ın oğlu..
    Dün kapta ortaklık yapısında(en alttaki resim) %5 i geçtiği için yer alan Zülabidin Özay ı da google da aratın, bugün kapta yok payları %5 altına düşmüş - belki hepsini devretti..
    Yani şirket bildiğin baba! speklerin(borsa tüccarlarının) elinde.. Bu hisseye para kazanmaya girerken tepside bir şey sunulacağını bekleyenin alacağı şey bellidir.. Açın bedelli izahnamesini okuyun..
    Şimdi temeline dair birkaç şey yazayım:
    Bugünkü 0.89TL kapanışla piyasa değeri ve şu an kap ta görünen toplam sermayeye(958.563.949) göre yaklaşık 853.1m TL. Şirkete bedellide kabaca 706m TL girdi. Kalan 50m pay da alınırsa 50m TL daha girecek.
    Şimdi alttaki resimde 2021/9 özet bilançoya bakın; meblağlar düşük de olsa favök pozitife dönmüş ve kâr yazmış. Özkaynaklar kalemine bedelliden giren parayı ilave ettiğinde pd/dd 0.5 civarı. Ama izahnameye göre bedelliden gelen 400m küsür borçlara gidecek ve borçsuz bir şirket olacak. Şirketin şu anki piyasa değeri sadece Kule Site AVM değerlemesi kadar.. Şimdi spek efendi yarın da taban yapmazsan üzülürüm
    Asla yatırım tavsiyesi değildir; temel açıdan bir şirkete bakmanın 1. kriteri güvenilir yönetimdir ve burada bu konu sıkıntılı.. Dolayısıyla çeşitli dolaplar dönme riskini bu tarz hisselerde cebe koyup, pozisyon büyüklüğünü -seni üzmeyecek şekilde- ayarlamak gerek. Ama ben, ihtiyaç olmayan ve beni üzmeyecek bir miktarla kademeli alır ve üstüne ağaların keyfini beklemeyi göze alırım..

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. ADESE GAYRİMENKUL (#ADESE)
    Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ADESE payları 25/11/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/12/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

7. Şimdi bu tedbire neden gerek gördüler ? Acaba açığa satış oldumu ?
    (Ki olduysa iyi köşe oldular). Devamlı satışla yapılan tabanlar, firmaya güven kalmadığı için bir an õnce hisseleri nakte çevirip kaçmak için mi yapılıyor ? Kapanışta dibi çözmeleri, haberi bende "biliyorlar" hissi yarattı, bu olabilir mi ? Bildikleri için tabanı çözdülerse, bugün yükselmesi gerekmez mi ? Yok, tesadüf ise, bu haber hisse hareketini nasıl etkiler ? Hadi, var mı bunları cevaplayabilen ?
    0.98 ortalamayla elime tutuşturdular da, onun için soruyorum

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by klink Yazıyı Oku
    Şimdi bu tedbire neden gerek gördüler ? Acaba açığa satış oldumu ?
    (Ki olduysa iyi köşe oldular). Devamlı satışla yapılan tabanlar, firmaya güven kalmadığı için bir an õnce hisseleri nakte çevirip kaçmak için mi yapılıyor ? Kapanışta dibi çözmeleri, haberi bende "biliyorlar" hissi yarattı, bu olabilir mi ? Bildikleri için tabanı çözdülerse, bugün yükselmesi gerekmez mi ? Yok, tesadüf ise, bu haber hisse hareketini nasıl etkiler ? Hadi, var mı bunları cevaplayabilen ?
    0.98 ortalamayla elime tutuşturdular da, onun için soruyorum

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Adı üzerinde "Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS)"; oynaklık sebebiyle otomatik geliyor. Hissede açığa satış normalde yok, usulsüz olsa ve yakalansalar ona bundan bağımsız ayrı ceza gelir. Adamların elinde milyonlarca lot var, niye açığa satsınlar zaten..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Sayfa 204/390 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •