Sayfa 367/392 İlkİlk ... 267317357365366367368369377 ... SonSon
Arama sonucu : 3136 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Bu bilançoya bu hareket yok li kafası çalışan bir grup bu alçaklara ders versin nasıl algı bozuyor alçak lar hadi bakalım bu malı toplayabilecekmisiniz bu bilançodan sonra kim satar acaba malını debinip durun sonunda tavan yapıp ordan almaya çalışacaksın bunuda bir yere yazın alçak A1 kapital baş taşeron sensin

Alıntı Originally Posted by Limoncu Yazıyı Oku
    Kaptan diyor bagajını unutanlar olmuş, dönüp almadan ilerlemek doğru olmaz Çevirmeye takılırız yoksa...

Yayladağı sınır kapısında görüşmek üzere, diaaaam eeeetttt
    Yazdıklarım al-sat-tut tavsiyesi değildir.
    Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz !!!

Kaptan, unutulan bagajları almaya döneceğiz dediyse döneriz

Yolcular anlamamakta diretebilirler, ama son söz kaptanın

Yayladağı'na az kaldı, diiiaaaaaammmm eeeettt

4. Dostlar çok takip ettiğim bir hisse değil, ancak GYO hisseleri genellikle ilgi alanımdadır, şirketi iyi takip eden arkadaşlara bir sorum var.

Faaliyet raporunu incelediğimde yeniden değerlemelerin hem 2022 hem de 2023 bilançolarında yaklaşık yüzde 35-40 aralığından hesaplandığını tespit ettim. Bu komik bir değer. Normalde diğer GYO larda bu oran yüzde 80-120 aralığında. Bu konuya mantıklı bir açıklaması olan var mı?

Örnek:
    En değerli varlığı KULE SİTE
    2022 ederi: 4.035.551.000 TL
    2023 ederi: 5.548.274.000 TL
    Artış:1.512.723.000 TL
    YENİDEN DEĞERLEME: % 37
    YTD

5. Özsermayesinin yeniden değerlemelerin hakkıyla yapılmamasından kaynaklı çok düşük gösterildiğini düşünüyorum.
    YTD

6. Dostlar kendim cevabı buldum:
    2022/12 bilançosu geçmişe dönük olarak güncellenmiş (enflasyon muhasebesi mevzuu)
    2022/12 özsermaye: 4.612.587.000 TL (enflasyon muhasebesi uygulanmamış)
    2022/12 özsermaye: 6.584.269.000 TL (enflasyon muhasebesi uygulanmış)
    İşte bu nedenle özsermaye artışı yüzde 37 olarak görünüyor, enflasyon muhasebesi uygulaması sonrasında 3,6,9 aylık değerlere bakmayın onlara uygulanmadı sadece 2022/12 bilançosuna uygulandı yoksa benim gibi kafanız karışır. Benim için bilanço şimdi daha anlaşılır hale geldi. Youtube ve Twitter da verdiğim detaya dikkat edilmeden 3,6,9 aylık bilançolar da kullanılarak bence hatalı bir çok analiz var, bu şekilde analizlere şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederim.
    Konu benim için çözülmüştür. Sevgiyle kalın. YTD

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Özsermayesinin yeniden değerlemelerin hakkıyla yapılmamasından kaynaklı çok düşük gösterildiğini düşünüyorum.
    YTD
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

7.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Dostlar kendim cevabı buldum:
    2022/12 bilançosu geçmişe dönük olarak güncellenmiş (enflasyon muhasebesi mevzuu)
    2022/12 özsermaye: 4.612.587.000 TL (enflasyon muhasebesi uygulanmamış)
    2022/12 özsermaye: 6.584.269.000 TL (enflasyon muhasebesi uygulanmış)
    İşte bu nedenle özsermaye artışı yüzde 37 olarak görünüyor, enflasyon muhasebesi uygulaması sonrasında 3,6,9 aylık değerlere bakmayın onlara uygulanmadı sadece 2022/12 bilançosuna uygulandı yoksa benim gibi kafanız karışır. Benim için bilanço şimdi daha anlaşılır hale geldi. Youtube ve Twitter da verdiğim detaya dikkat edilmeden 3,6,9 aylık bilançolar da kullanılarak bence hatalı bir çok analiz var, bu şekilde analizlere şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederim.
    Konu benim için çözülmüştür. Sevgiyle kalın. YTD
    Sn Tahminci ;

Enflasyon muhasebesinde duran varlıklar tam olarak güncellenmemiş mi reel piyasa şartlarına göre onu mu anlıyoruz?

Yolcular dinlensin, biz motor yağı, balata ve filtrelerin bakımını yapalım

Arkaya da "Bizi bozacak para daha basılmadı " tabelasını yapıştırdık mı tamam

Kaptan dinlenmiş iyice, uykusunu da almış, morali yerinde

Sayfa 367/392 İlkİlk ... 267317357365366367368369377 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •