Sayfa 39/392 İlkİlk ... 2937383940414989139 ... SonSon
Arama sonucu : 3132 madde; 305 - 312 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by dandanakan1453 Yazıyı Oku
    Hergun mal cakiyorlar.
    Sen hâlâ polyanna kitapları okumaya devam et
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim

2.  Alıntı Originally Posted by gfbalex Yazıyı Oku
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.Ben de 5 tl maliyetli 17 bin adet var.İlk defa bu gün ümitlendim gelen haberle.Sebebine gelince hayatta bulunulan yerin önemi vardır(şu an 1.13).Fakat bir de gidelen yer vardır(bence daha önemli).İlk defa hisse için olumlu bir haber geldi.Borçların yapılandırılması haberi.Peki bu borçlar ödenebilr mi?Ya da bu borca rağmen kar açıklanabilir mi?ilk çeyrekteki 22 milyon zararda kısa vadeli borçların payı ne kadar dı gibi sorulara vereceğimiz cevaplar hissenin yönünü belirleyecektir kanımca.Şimdi birlikte bu cevapları bulmaya çalışalım.
    1-Öncelikle verimlilik çalışmaları kapsamında kapattığı(zarara neden olan)şubelerinden sonra yaklaşık 100 mağazası kaldı firnanın.Bunların ortalama günlük cirosunu 20 bin tl olarak alalım(en az).Ben de ulasal bir mağaza da çalışıyorum ortalama 50 bin yapıyor.Yıllık ciro 700 milyon yapar(Günlük 2 milyon,aylık 60 milyon).En az kar marjını %20 alırsak yılda 140 milyon yapar.
    2-Konya da kule site En büyük ilçesi Ereğli de Ereğli park mütiş iş yapıyor ve değerli.Konya kule siteye Ereğli de Ereğli park a çalışıyor desem yeridir(Bilen bilir).Şimdi buralardaki mağazalardan (Toplam değeri 260 milyon)aldığı kira geliri en az yıllık 10milyon civarı(drğetinin %3 ünü alıyorum).
    3-Son gelen bilançoya bakarsanız borçların tamamı kosa vadeli(179 milyon)Çekilen kredi ise yaklaşık 280 milyon tl.bu da demektir ki firma mağazalardaki rafları da doldurmayı düşünmüş(Kredi çekme haberi düşmeden Aksaray'dan bir mağaza çalışanı bu bilgiyi burada paylaşmıştı).
    4-280 milyonun geri ödemesi 500 milyon olsun bu mağazaları bşraz çalıştırsa çok rahatlıkla mdeyebilceği gibi kar da edebilir.
    NOT:Bu yazdıklarım da katıldığınız,katılmadığınız ya da düzelteceğiniz şeyler varsa memnun olurum.Amacım bu sayede forumda birbirimize daha iyi yardımcı oluruz.
    Ayrıca bu yazdıklarım ışığında şahsen ben 2-3 yılda kara bile geçeceğimi düşünüyorum.2 tl ye alanların ise 1 yıla kara geçeceği kanaatindeyim.Bundan sonraliki çeyreklerde(özellikle ilk bir yıl borç ödemesi olmadığı için) sürekli artan bir karlılık olacağı kanaatindyin.Hisse fiyatı 80-90 kuruşları görmez kannatindeyim (ki görsede problem değil çünkü önemli olan bilançoların nasıl geldiği).
    Arkadaşım ilk defa bu sayfaya giriyorum. ilk defa biraz adese aldım. paylaşımınız ve yaklaşımınız çok doğru ve faydalı..bu olumlu tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. inşaallah zararınızı en kısa zamanda çıkartırsınız.

3.  Alıntı Originally Posted by Vefa Yazıyı Oku
    Arkadaşım ilk defa bu sayfaya giriyorum. ilk defa biraz adese aldım. paylaşımınız ve yaklaşımınız çok doğru ve faydalı..bu olumlu tutumunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. inşaallah zararınızı en kısa zamanda çıkartırsınız.
    Buradaki en büyük zarar belki benimdir.Ama halen hissemi satmadığıma göre henüz zararda değilim.Ayrıca burada olumsuz batacak diyecek arkadaşlara eğer fikirlerine kendileri inanıyorlarsa yarın hemen satsınlar ki daha çok zarar etmesinler.Ben fikirlerimin arkasındayım ve satmıyorum.YTD

4. hissede dönen dolaplara aklı eren var mı?
    bedelli çıkmasın diye elinde yüksek mal bulunan spekülatörler tarafından hisse kasıtlı 1 TL civarına düşürülüyor olabilir mi?

Alıntı Originally Posted by mamadov Yazıyı Oku
    hissede dönen dolaplara aklı eren var mı?
    bedelli çıkmasın diye elinde yüksek mal bulunan spekülatörler tarafından hisse kasıtlı 1 TL civarına düşürülüyor olabilir mi?
    hisseyi kendileri satıyor bu mümkün değil...
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

Alıntı Originally Posted by gfbalex Yazıyı Oku
    öncelikle merhaba arkadaşlar.ben de 5 tl maliyetli 17 bin adet var.ilk defa bu gün ümitlendim gelen haberle.sebebine gelince hayatta bulunulan yerin önemi vardır(şu an 1.13).fakat bir de gidelen yer vardır(bence daha önemli).ilk defa hisse için olumlu bir haber geldi.borçların yapılandırılması haberi.peki bu borçlar ödenebilr mi?ya da bu borca rağmen kar açıklanabilir mi?ilk çeyrekteki 22 milyon zararda kısa vadeli borçların payı ne kadar dı gibi sorulara vereceğimiz cevaplar hissenin yönünü belirleyecektir kanımca.şimdi birlikte bu cevapları bulmaya çalışalım.
    1-öncelikle verimlilik çalışmaları kapsamında kapattığı(zarara neden olan)şubelerinden sonra yaklaşık 100 mağazası kaldı firnanın.bunların ortalama günlük cirosunu 20 bin tl olarak alalım(en az).ben de ulasal bir mağaza da çalışıyorum ortalama 50 bin yapıyor.yıllık ciro 700 milyon yapar(günlük 2 milyon,aylık 60 milyon).en az kar marjını %20 alırsak yılda 140 milyon yapar.
    2-konya da kule site en büyük ilçesi ereğli de ereğli park mütiş iş yapıyor ve değerli.konya kule siteye ereğli de ereğli park a çalışıyor desem yeridir(bilen bilir).şimdi buralardaki mağazalardan (toplam değeri 260 milyon)aldığı kira geliri en az yıllık 10milyon civarı(drğetinin %3 ünü alıyorum).
    3-son gelen bilançoya bakarsanız borçların tamamı kosa vadeli(179 milyon)çekilen kredi ise yaklaşık 280 milyon tl.bu da demektir ki firma mağazalardaki rafları da doldurmayı düşünmüş(kredi çekme haberi düşmeden aksaray'dan bir mağaza çalışanı bu bilgiyi burada paylaşmıştı).
    4-280 milyonun geri ödemesi 500 milyon olsun bu mağazaları bşraz çalıştırsa çok rahatlıkla mdeyebilceği gibi kar da edebilir.
    Not:bu yazdıklarım da katıldığınız,katılmadığınız ya da düzelteceğiniz şeyler varsa memnun olurum.amacım bu sayede forumda birbirimize daha iyi yardımcı oluruz.
    Ayrıca bu yazdıklarım ışığında şahsen ben 2-3 yılda kara bile geçeceğimi düşünüyorum.2 tl ye alanların ise 1 yıla kara geçeceği kanaatindeyim.bundan sonraliki çeyreklerde(özellikle ilk bir yıl borç ödemesi olmadığı için) sürekli artan bir karlılık olacağı kanaatindyin.hisse fiyatı 80-90 kuruşları görmez kannatindeyim (ki görsede problem değil çünkü önemli olan bilançoların nasıl geldiği).
    ıttıfak grubu1 hft 55.000.000 sattı... Ellerinde 52.000.000 lot kaldı bu hisseleri bu hafta satarlarsa benim kanaatim şirketin satıldığı yönde olacaktır... Sonuçta tarihi dipler ortalamasını düşüren zarar etmez bence ytd
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Murat DOĞAN Yazıyı Oku
    ıttıfak grubu1 hft 55.000.000 sattı... Ellerinde 52.000.000 lot kaldı bu hisseleri bu hafta satarlarsa benim kanaatim şirketin satıldığı yönde olacaktır... Sonuçta tarihi dipler ortalamasını düşüren zarar etmez bence ytd
    Katılıyorum bencede buralar ya da az aşağısı dip olur gelen haberler (bilanço) olumluya dönerse yukarı ivme başlar

8. Nuhtemelen önümüzdeki 3 günde hisseye bütün cezaları yedirecekler ky yi uzaklaştırmak için

Sayfa 39/392 İlkİlk ... 2937383940414989139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •