Sayfa 43/383 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 3061 madde; 337 - 344 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by Kenan06. Yazıyı Oku
    Adamlar kule siteyi borçlarına hipotek ettirmiş zarar eden mağazaları kapattırmış. Borçlar yapılandırılmış. Daha ne olsun

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    H-ipotek değil kardeşim bu. Kendisinin ve ağırlıklı olarak diğer grup firmalarının borçlarına karşılık yaklaşık 200 Milyon TL ye bankalara devredildi. Bankalardan nakit gelmiyor borçlarından mahsup ediliyor. Tapu devir işlemleri yapıldı. Adesenin bilançosundan bu gayrimenkuller çıkacak diğer yandan yaklaşık 42 milyon TL lik borcu düşecek borçları düşecek. 160 Milyon TL de Diğer grup firmalarından alacaklı hale gelecek.

Bu firmalardan olan alacak dökümü
    Seha 47+14
    Selva 56+0,6+1,9
    İmaş 28+2,5
    Selet 3

Adesenin bilançosunda en büyük varlık bu AVM idi ve artık yok. Neredeyse tüm hisseler borsada satıldı. Halka açıklık oranı % 90 ın üzerinde muhtemelen artık. Üstüne ne iş yaptığı belli olmayan diğer batık grup firmalarından olan bu alacağını tahsil edebilecek mi oda ayrı bir muamma.

2. Vefa/ Geri alım hakkı satıcının, sattığı taşınmaz malı alıcıdan geri satın alma hakkını saklı tutmasıdır. Geri alım hakkı satış işlemi sırasında ya da satış işleminden sonra noterden düzenlenen sözleşme ile en çok 10 yıl için tesis edilebilir. Noterce düzenlenmiş sözleşmenin tapuya ibrazı halinde malikin, sözleşmede yetki verilmişse geri alım hakkı lehdarının talebi ile tapu kütüğüne şerh edilir. Geri alım hakkı, yeni malikin taşınmaz mal üzerindeki haklarını ve tasarruf yetkilerini kullanmasına engel değildir.

Söz gelimi; A B’den borç para alıyor ve A borcunu ödeyene kadar da taşınmazını B’nin adına tescil ediyor. Bundan amaç; eğer A borcunu ödeyemezse taşınmaz B’nin olur. İşte A borcunu ödediğim vakit, taşınmazını B’den geri alma yetkisi veren bu hak geri alım hakkıdır. Bu hak tapuya şerh ettirilirse A hali hazır malike karşı bu geri alım hakkını ileri sürebilir.

3. yüksek işlem hacmi ile düşüş gerçekten de sıkıntı..
    bir zamanlar ataç inşaat vardı, yükselirken 6 küsürden yazdım gelmedi,vazgeçtim,
    daha da yükseldi, sonra 1.00-1.20 arası yüzmilyonlarca işlem hacmi ile sahipleri boşalttı.
    şimdi yoklar...
    burada blok alımlar var mı görebilen arkadaşlar bilgi verebilirse iyi olur..
    yoksa sıkıntı.

4.  Alıntı Originally Posted by Vefa Yazıyı Oku
    yüksek işlem hacmi ile düşüş gerçekten de sıkıntı..
    bir zamanlar ataç inşaat vardı, yükselirken 6 küsürden yazdım gelmedi,vazgeçtim,
    daha da yükseldi, sonra 1.00-1.20 arası yüzmilyonlarca işlem hacmi ile sahipleri boşalttı.
    şimdi yoklar...
    burada blok alımlar var mı görebilen arkadaşlar bilgi verebilirse iyi olur..
    yoksa sıkıntı.
    Garanti 19 (Grup firmalarına ait olabilir bu buradan da satış geliyor.)
    Halk 11
    Deniz 10
    ICBC 13
    İŞ 6

Diğer 3-5 kurumda 2 şer milyon lot dağılmış

Bu dönemde vefa hakkıyla devretmiş olması çok olumsuz değil grup oldukça rahat bir nefes almıştır borçların düşmesiyle. Ama en değerli varlık artık bilançoda yok. Genelde en fazla 1 yıl verilir bu vefa hakkı. O zamana kadar borçlarını öderse ki bu imkansız gayrimenkulleri geri alabilir. Tek iyi seçenek bu fiyattan daha iyi bir fiyata başka birine satması. Oda bu dönemde zor.

Yinede ne kadar değerli olsa da vefa hakkıyla devredilip borçların düşmesi grup için olumlu ancak sadece adesenin borçlarının kapatılmaması ve diğer grup firmalarından alacaklı hale gelmesi problem.

5.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Garanti 19 (Grup firmalarına ait olabilir bu buradan da satış geliyor.)
    Halk 11
    Deniz 10
    ICBC 13
    İŞ 6

Diğer 3-5 kurumda 2 şer milyon lot dağılmış

Bu dönemde vefa hakkıyla devretmiş olması çok olumsuz değil grup oldukça rahat bir nefes almıştır borçların düşmesiyle. Ama en değerli varlık artık bilançoda yok. Genelde en fazla 1 yıl verilir bu vefa hakkı. O zamana kadar borçlarını öderse ki bu imkansız gayrimenkulleri geri alabilir. Tek iyi seçenek bu fiyattan daha iyi bir fiyata başka birine satması. Oda bu dönemde zor.

Yinede ne kadar değerli olsa da vefa hakkıyla devredilip borçların düşmesi grup için olumlu ancak sadece adesenin borçlarının kapatılmaması ve diğer grup firmalarından alacaklı hale gelmesi problem.
    Eyvallah dostum..
    birde şunu merak ediyorum, ilk defa kağıdı takip ettiğimden geçmişe bakamadım;
    2015 te 10.00 lardan 2.00 lere düşünce o zamanki olumsuz haberler ve dedikodular nelerdi?
    uzun süre kağıtta olan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

6. Burada Ataç inşaat benzetmesi yapılmış, çok yersiz, hatta kel alakası şeysi?
    Yani patron holding nakde sıkışıp sattı şelale etti lakin ataç benzetmesi kadar vahim bir şey yok, var ise bu bankalar aptal mı bu kadar yapılandırmaya tamam dediler?
    Ben 80 kuruşlara inerse, çünkü niyet iyi değil düşürebilirler daha da inebilir, işte o zaman topumla tüfengimle girerim.
    YTD

Kap : 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 70 inci maddesinin 2 nci fıkrası, Borsalar ve Piyasa İşleticilerinin Kuruluş, Faaliyet, Çalışma ve Denetim Esasları Hakkında Yönetmelik'in 35 inci maddesi ve Borsa İstanbul A.Ş. Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği'nin 36 ncı maddesi ile 44 üncü maddesinin 2 nci fıkrası hükümleri çerçevesinde ADESE payında 26/08/2019 tarihine kadar (bu tarih de dahil olmak üzere) 3 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbiri uygulanacaktır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by medwig Yazıyı Oku
    kap : 6362 sayılı sermaye piyasası kanunu'nun 70 inci maddesinin 2 nci fıkrası, borsalar ve piyasa ıì‡sì§leticilerinin kurulusì§, faaliyet, cì§alısì§ma ve denetim esasları hakkında yoìˆnetmelik'in 35 inci maddesi ve borsa ıì‡stanbul a.sì§. Borsacılık faaliyetlerine ıì‡lisì§kin esaslar yoìˆnetmeligì†i'nin 36 ncı maddesi ile 44 uìˆncuìˆ maddesinin 2 nci fıkrası huìˆkuìˆmleri cì§ercì§evesinde adese payında 26/08/2019 tarihine kadar (bu tarih de dahil olmak uìˆzere) 3 ay suìˆreyle acì§ıgì†a satısì§ ve kredili isì§lem yasagì†ı ile bruìˆt takas tedbiri uygulanacaktır.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    ******** bir firmaymış... Yazıklar olsun ticarette herşeyi anlarım ancak bunun adı ticaret değil... Kumarhane şirketin tüm faaliyetleri durdu gayrimenkulleride devir edildi hisselerde satıldı... 200 milyonda yapılandırıldı... Yazıklar olsun..
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

Sayfa 43/383 İlkİlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •