Sayfa 380/387 İlkİlk ... 280330370378379380381382 ... SonSon
Arama sonucu : 3096 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Yobaz yobazdır kan emici sülüklerdir,300 yaptır,peşinden peşine tak 2.20 altına düşür,bir ara düşürdüğü yer1.60- 1.70 cıvarıydı,bakalım bu sefer nereye düşürecek,maliyet düşük ama hisse güven vermiyor.
    gelmiş yobaz sever

İndikatörler dipte bayram sonrası düzeltir inşaAllah
    İmaş hisse satışından kasaya para girecek
    Bilanço kasasında ki nakit harici fena değil
    Rasyolarına göre ucuz
    Yüksek faiz gayrı menkul satışı için dezavantaj

3. 16,5*110 milyon = 181 milyon tl....

para girişi olacak bu hisse satışı ile....

pd/dd oranı 0,27 yani 4 te bir fiyatına işlem görüyor halihazırda.... sadece 1 avm sinin değeri hisseden fazla şu anda

kelepirinde kelepiri yani....
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

Tüm adese yatırımcılarının bayramını kutluyor, aileleriyle birlikte nice sağlıklı, huzurlu ve en önemlisi birlikte bayramlar yaşamasını diliyorum..
    6 Şubat depremlerinde hayatını yitiren canlara Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum..
    Allah ağzımızın tadını bozmasın.
    Yazdıklarım al-sat-tut tavsiyesi değildir.
    Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz !!!

5.  Alıntı Originally Posted by Husmen Dayı Yazıyı Oku
    Peki biz ky ne yapacak bu surede. Bize tavsiyeniz nedir. Filler tepisir cimenler ezilir misali mi olduk. Aslinda cogumuz, biraz yukselse, zararimiz azlasada cekip gittsek diye dusunuyoruz sanirim. Ben de oyle dusunuyorum. Yoksa yillarca bekleyecegiz.
    Valla kendi adıma 10 lira altında 1 lot vermem. Herkes kendi bilir. Açıklanacak bedelliye bile paramı hazirliyorum. Tahta kitlenmiş durumda, biz büyük kylerdeki 50 mio lotu alıncaya da kadar da o kilidi cozmeyecekler. Paramız eriyor ama onlara da kazandırmıyoruz. Ya birgün inatlarindan vazgececekler ya da bu tahta da ihlas gibi birşey olacak. "Ben sizin hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu; ama ben de siz çakalların önünde diz çökmedim, bu da size dert olsun"....

Kısa orta vadede, öncelikle 2.90-3.19 arasından boşaltıp mevduata gömdükleri 200 mio lotu 2.00 altından yerine koymalarını bekleyeceğiz. Belki bir kısmını bu fiyatlardan almışlardır. Borsa ralli yapınca daha fazla aşağı basamadilar, endeks biraz kızarsın 2.00 altına indirip demir atacaklar, oralardan her gün 1-2 mio lot almaya çalışacaklar. 2024 yılı kayıp yıl olacak, 2025 yılında konut satışları vs olursa hareket başlayabilir.

Yazdığım her cümlenin sonuna kadar arkasındayım. Bunlar sadece kendi dusuncelerım de değil, bunların aldığı nefesi biliyorum, her adımlarını takip ediyorum, duyumlarim var. Planlanan senaryo bu, herkes kendi bildigi gibi hareket etsin. Tek ricam siz de spkya yapılacak bedelli talebinin reddi için şimdiden yazınız, 5 dk ayırıp. en azından kendi çapımızda önlem almış olalım.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,386
    savaş çıkarsa adese yükselirmi ????? cahilliğimden soruyorum

7. Uzunca bir süre yazmayacağım. Herkesin geçmiş şeker bayramını kutlar, güzel günler dilerim.

Bu forumda yazdığım her şeyin noktasına virgülüne kadar arkasındayım. Büyük kydeki 50 mio lotu dökene kadar eziyet devam edecek. İnanın 1 sene sonra da farklı şeyler yazılmayacak burada.

Yol haritası şu şekilde: önce 2.90 üzerinden sattıkları 200 mio lotu 2.00 altından kanırta kanırta yerine koyacaklar. bu süreçte yüzde 100 oranlı bir bedelli patlatacaklar, kasaya girecek 1 milyar TL ile umarım mercanevler, arasta avm ve otel genişletme projelerini hallederler. Ardından Loras gyo halka arzı gelebilir. Kağıt pd dd açısından bistin en ucuzu olmaya devam edecek, 0.20 altı da görülecek. İşlem hacmi 10-15 mio bandına düşecek. Gözünüz telegram üye sayısında olsun, 2.000 altına düşene kadar hiçbir şey beklemeyin. Bu kağıt elbet birgün hareket edecek ancak o hareket bugün kydeki tahminimce toplam 300 mio lotun 250 mio lotu bu fiyatlardan tahtacının eline geçtiği zaman başlayacak.

8. Son yazı demiştim ancak sonuncusu bu olsun.

Çakallar çok ama çok şanslı. Simdi sevinç çığlıkları ile şampanya patlatıyorlardır.

Üçüncü dünya savaşı başladı sayılır. Haftaya piyasalar kan gölüne döner, uzunca süre de belini doğrultamaz. Çakallar sattıkları 200 milyon lotu 2.00 altından yerine güzelce koyarlar 5-6 aya. Ortalama 2.9dan satmış olsalar 580 mio tl satış geliri... Bunu ort 3 ay mevduatta tutsalar 70 mio tl faiz geliri... Ort 1.90dan alsalar 380 mio tl maliyet... Yani sonuç olarak 270 mio tl kılçıksız kar... Allah bereket versin. Hisseyi yukarı sürmeye ne hacet. Bu şekilde de voleyi vuruyorlar tatlı tatlı. Bizden 50 mio lotu alana kadar aynı döngüyü devam ettirip dururlar.

Sayfa 380/387 İlkİlk ... 280330370378379380381382 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •