Sayfa 207/385 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
    R 0.17 olmasaydı bu hissede mok olurdum,mecbur R soktu beni bu hisseye,katılmasaydım böyle zarar yazmazdım.

2.  Alıntı Originally Posted by small_investor_0 Yazıyı Oku
    Sayın Sonli emin olun o kalan payları alacak ekip, tıpkı rüçhanları alıp ana hisseye çevirip satanlar gibi hazır kıta bekliyordur.
    Kalan o payları alırken de ana hissenin tahtada nominalin altında olmasının onlar için hiçbir önemi yok. Sonuçta bunlar organize vurguncu çetesi. Aldıklarını ne yaparlar bilemem belki alıcı bulduklarında ana tahtadan fiyata bakmaksızın satabilirler, belki kendi alt hesaplarına yine tahta üzerinden satış yaparlar. (fiyatı daha aşağılara çekmek için).

Burada yaşananların benzeri öz abd li müCO nun ihlas/ihlgm şirketlerinde de vuku buldu.

Bedelli sonrası finansal temelleri oldukça iyi olacak lakin yönetimin güven vermemesi en temel sorun. Yine de şu anki fiyatlar (biraz daha aşağı gitme ihtimali olsa da) sabredecek/beklemeye tahammül edebilecekler için uygun olabilir.
    Yatırım tavsiyesi değil kişisel görüş içermektedir.
    Yazdıklarınıza tamamen katılıyor ve benzer düşünüyorum. Kaldı ki 756m artırımdan kalan 50m u alıp almamaları da çok önemli değil. Özellikle son paragraf karar verme kriterlerini özetliyor; aşağı marj düşük gibi ama yönetim riski yüksek.

2-3 yıl önce kozalaklarda(bu grupla kıyaslamıyorum tabi) vakit geçirmişliğim ve birini indir öbürünü kaldırı tecrübe etmişliğim var.. Bende zaten ittifak vardı, bunun izahnamesini ve sonrasında birkaç hamleyi(imaş pay devri, zermeram büyük payı vs) görünce operasyonu bundan yürütmeleri ihtimaline karşın pozisyon almaya karar vermiştim. Bunun için de bedellinin başlamasını ve haşin kısmının nispeten geçmesini bekledim..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

3. Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller(proje halindekiler hariç) 1 milyar üzeri bir değerde gösterilmiş (ne kadar doğru tartışılır). Normalde bu gayrimenkullerden yılda 60 mnTL üzeri kira geliri elde etmesi gerekir ama henüz bunun yarısı kadar ancak kira geliri elde edilebiliyor gibi gözüküyor. Bu sene Migros'a kiraya verilen hiper marketler hangi anlaşma ile verildi bununla ilgili bir bilgi bulamadım maalesef. 7 renk projesinin başkasına paylaşım ile verilmesi güzel ama Zermeram konusunda döviz piyasası arttığı için bence yine bitirmezler projeyi ve bu zihniyettekilerin klasik bahanesinden dolayı derler. (Dış güçler kaynaklı döviz artışı )

Burada en güvenilir konu galiba 3.İstanbul oluyor. Sonuçta 2 farklı ortakla oluşan bir konsorsiyum var orada. Ama orada da proje ne durumda, ticari üniteler neler ? Eldeki konut sayısı ne kadar ? Planlanan ne kadar ?. Sorular da sorular. Şirketle ilgili bilinmeyen maalesef çook şey var. Ama en iyi bilinen şey ise; Dünyadaki en karaktersiz, ********, dolandırıcı, din istismarcısı kişiler tarafından yıllarca yönetim koruması altında(yöneticiler de öyle) ve eliyle borsa da dolandırıcılık yapılıyor.

Yıllık 200mn TL kar açıklayabilecek mi ki 2TL fiyatlara gelsin. Açıkçası kendime sorup durduğum soru bu. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Bazı sitelerde bu şirket iflas etti yazanlar var. Bir miktar aldık..ama dönecek gibi görünmüyor kolay kolayda 1 üzerine tekrar üç beş ayda atmaz gibime geliyor. Cunki satanin patron oldu belli. Kurumlar ile belliki hisseyi 70 80 kuruştan anlaşmış satın nakit ihtiyaç var diyor. Bedelliden sanırım istedikleri kadar ky bulamadılar..onun için cazip olsun millet alsın diye 80 ortalama ile satacaklar takı borca karşılık gelen miktar kadarını. Genelde kapalı kapılar ardında anlaşılır aracı kurumlar ile fiyat yukarda iken çok ucuza verirler kurumlara..artık.alimi durdurup nerde duracak ona bakmak lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller(proje halindekiler hariç) 1 milyar üzeri bir değerde gösterilmiş (ne kadar doğru tartışılır). Normalde bu gayrimenkullerden yılda 60 mnTL üzeri kira geliri elde etmesi gerekir ama henüz bunun yarısı kadar ancak kira geliri elde edilebiliyor gibi gözüküyor. Bu sene Migros'a kiraya verilen hiper marketler hangi anlaşma ile verildi bununla ilgili bir bilgi bulamadım maalesef. 7 renk projesinin başkasına paylaşım ile verilmesi güzel ama Zermeram konusunda döviz piyasası arttığı için bence yine bitirmezler projeyi ve bu zihniyettekilerin klasik bahanesinden dolayı derler. (Dış güçler kaynaklı döviz artışı )

Burada en güvenilir konu galiba 3.İstanbul oluyor. Sonuçta 2 farklı ortakla oluşan bir konsorsiyum var orada. Ama orada da proje ne durumda, ticari üniteler neler ? Eldeki konut sayısı ne kadar ? Planlanan ne kadar ?. Sorular da sorular. Şirketle ilgili bilinmeyen maalesef çook şey var. Ama en iyi bilinen şey ise; Dünyadaki en karaktersiz, ********, dolandırıcı, din istismarcısı kişiler tarafından yıllarca yönetim koruması altında(yöneticiler de öyle) ve eliyle borsa da dolandırıcılık yapılıyor.

Yıllık 200mn TL kar açıklayabilecek mi ki 2TL fiyatlara gelsin. Açıkçası kendime sorup durduğum soru bu. YTD.
    Seni burada gördüğüme kendimi görmüş kadar şaşırdım, hatta konu listesinde başlığa 2 kere baktım aksen mi acaba diye Çok akla yatkın olmasa da Aksenden çıkardığım kârların bir kısmını eziyorum buralarda

Sen incelemişsindir muhtemelen ama kira bilgisi olarak izahnamede şöyle geçiyor: "..2019 yılında yaklaşık 32,0 milyon TL net kira geliri elde eden Şirket, 2020 yılında Covid 19 virüs salgınının sebep olduğu pandemi sürecinde 17,4 milyon TL net kira elde edebilmiştir..."
    Yeniden değerleme ve Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller değişimi ile ilgili şu kısım var:

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
    Stoploos 0.80,100 k lot artık nerenize uygun gelirse s...kun,ybaz takımı.

7.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Seni burada gördüğüme kendimi görmüş kadar şaşırdım, hatta konu listesinde başlığa 2 kere baktım aksen mi acaba diye Çok akla yatkın olmasa da Aksenden çıkardığım kârların bir kısmını eziyorum buralarda

Sen incelemişsindir muhtemelen ama kira bilgisi olarak izahnamede şöyle geçiyor: "..2019 yılında yaklaşık 32,0 milyon TL net kira geliri elde eden Şirket, 2020 yılında Covid 19 virüs salgınının sebep olduğu pandemi sürecinde 17,4 milyon TL net kira elde edebilmiştir..."
    Yeniden değerleme ve Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller değişimi ile ilgili şu kısım var:

Ben AKSEN'de devamım hala. ADESE'de ise daha önce son çıkışım 2019/eylül-ekim gibi idi. 3 defa girip çıkmışlığım vardı. Ama Fiyatı şu an 2014'lerden daha düşüktür büyük ihtimal. O kadar potansiyelli bir şirketti ama maalesef yönetim hep dolandırıcılardan oluşuyor. E bir de imtiyazlı hisseler var tabi.

Kira konusunda genel bilgileri zaten paylaşıyorlar finansal tablolarda ama bu sene 2 büyük marketi Migros'u ne kadara kiraya verdi ? 3. istanbul kalan konut sayısı ne kadar ? Ve proje tamamlanma oranı nedir ? Zamanında Peker GYO'ya satıldı yalanı da vardı değil mi ? Ki o zaman alacak şirketin bilançosuna bakmıştım ve "imkanı yok" demiştim. Ama bunlar yalan KAP'lar ile yine operasyon peşindeydiler. Neyse, hisse bir tanıdığımda var ve o yüzden yeniden incelemek istemiştim . YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. Galiba yıllarca 40 kuruşa getirip bekletecekler, bunlar böyle kazanıyor parayı. Çalışarak değil. Milleti soyarak

Sayfa 207/385 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •