Sayfa 208/385 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 3079 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Ben AKSEN'de devamım hala. ADESE'de ise daha önce son çıkışım 2019/eylül-ekim gibi idi. 3 defa girip çıkmışlığım vardı. Ama Fiyatı şu an 2014'lerden daha düşüktür büyük ihtimal. O kadar potansiyelli bir şirketti ama maalesef yönetim hep dolandırıcılardan oluşuyor. E bir de imtiyazlı hisseler var tabi.

Kira konusunda genel bilgileri zaten paylaşıyorlar finansal tablolarda ama bu sene 2 büyük marketi Migros'u ne kadara kiraya verdi ? 3. istanbul kalan konut sayısı ne kadar ? Ve proje tamamlanma oranı nedir ? Zamanında Peker GYO'ya satıldı yalanı da vardı değil mi ? Ki o zaman alacak şirketin bilançosuna bakmıştım ve "imkanı yok" demiştim. Ama bunlar yalan KAP'lar ile yine operasyon peşindeydiler. Neyse, hisse bir tanıdığımda var ve o yüzden yeniden incelemek istemiştim . YTD.
    Aksen bende de var hala, yazmasam da topiğini takip ediyorum.. 2021 e portföyün %90 aksen ile girmiştim ama mart sonrası yavaş yavaş azalttım, azaltmaz olaydım
    Önceden sadece spekülatif hareketlerinden biliyordum ama "Şirketin sonlandırmış olduğu market işletmeciliği faaliyetlerinden 2018, 2019 ve 2020 yıllarında uğradığı Esas Faaliyet Zararı toplamı yaklaşık 239,9 milyon TL’dir" ifadesi bile geçmişteki potansiyeli ve beceriksizliği göstermeye yeterli; bedelliden gelen parayı çıksan bu zararın çeyreği kadar piyasa değerine düşmüş..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Galiba yıllarca 40 kuruşa getirip bekletecekler, bunlar böyle kazanıyor parayı. Çalışarak değil. Milleti soyarak
    Aynen kardeşim bunlar böyledir,üstelik bedellisine neden onay verirki SPK bunların,anlaşmalımı neyin nesine bilemiyoruz,hepsi bize gizlisaklı,1 tl aşağısına inmez dedik 77 tekrar taban oldu,arkadaşın biri 91'e çıkmıştı,oradan çıkmak varmış,zaten güvenmediğimden 92 olduğunda 99 yapmıştı oradan %50 verdim ilave ettiklerimi,versem ne olur,bugün döner diye 0.83 yine aldım,peşi 80 olunca Yarıdan çoğuna stoploss uyguadım,peşi malum 0.77 taban.

3.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Aynen kardeşim bunlar böyledir,üstelik bedellisine neden onay verirki SPK bunların,anlaşmalımı neyin nesine bilemiyoruz,hepsi bize gizlisaklı,1 tl aşağısına inmez dedik 77 tekrar taban oldu,arkadaşın biri 91'e çıkmıştı,oradan çıkmak varmış,zaten güvenmediğimden 92 olduğunda 99 yapmıştı oradan %50 verdim ilave ettiklerimi,versem ne olur,bugün döner diye 0.83 yine aldım,peşi 80 olunca Yarıdan çoğuna stoploss uyguadım,peşi malum 0.77 taban.
    Muhtemelen bunlar aracı kurumlarla kapalı kapılar ardında farklı pazarlık yapıp milyinnlotlari veriyorlar onlara satsinlar diye , onlarda insafsızca nasıl olsa nerden satsa kendine bir zarari yok.basiyorlar aşağıya müşteri bulmak için ve durum bu çıkıyor ortaya. Sonra 1 milyar lot var ortada bu cenazeyi kim nasıl cesaret edecekte kaldıracak yukarı . Allah yardım etsin sonu iyiye gitmiyor bunun

4.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    .... Ben kredi, borç vs kullanmadığımdan pek stop kullanmıyorum; dolayısıyla kademeli alım tercih ediyorum.. Bugün 1.14 le 1. alımı yaparken, düşmesi halinde 0.95-1 aralığından 2. alımı ve 0.75-80 civarlarından 3. alımı yapmayı düşünerek(düşüşleri ve uzun beklemeyi göze alarak) bu adımı attığımı not düşeyim.. ..
    Tam 2 hafta önce bunu yazarken(hisse 1.22 kapatmıştı) 3. alımı vermez diye düşünüyordum ama Cuma günü tabandan(0.77) yaptım. Şimdi 0.60-0.65 aralığından 4. kademeye hazırlık yapsam mı acaba diyorum, psikoloji ve algılar işte..
    Bedelliden kasaya giren para hisse başına 73.5 kuruş civarına denk geliyor, yani 0.73 te bedelliden kasaya giren paranın altında piyasa değeri olacak. Grafikteki 0,69-0,76 bölgesi ile de örtüşüyor. Dolayısıyla bu civarlarda konsolide olmasını ve bir süre yataya sarmasını beklerim; ama 2 haftada 1.46->0.77 yapmış adamlardan da her şey beklenebilir..

5. 40 li kuruslara indirecekler sanirim. Umarım.tahtasi kapanmaz cezalar üst üste gelipte. SPK ne iş yapar işte bunu yapar..patronlar milleti soyar. Son cezayida millete SPK keser.

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Tam 2 hafta önce bunu yazarken(hisse 1.22 kapatmıştı) 3. alımı vermez diye düşünüyordum ama Cuma günü tabandan(0.77) yaptım. Şimdi 0.60-0.65 aralığından 4. kademeye hazırlık yapsam mı acaba diyorum, psikoloji ve algılar işte..
    Bedelliden kasaya giren para hisse başına 73.5 kuruş civarına denk geliyor, yani 0.73 te bedelliden kasaya giren paranın altında piyasa değeri olacak. Grafikteki 0,69-0,76 bölgesi ile de örtüşüyor. Dolayısıyla bu civarlarda konsolide olmasını ve bir süre yataya sarmasını beklerim; ama 2 haftada 1.46->0.77 yapmış adamlardan da her şey beklenebilir..
    millet parasını coine uçana kaçana koyuyor o cesaret bende yok ) %50 hantal ama saglam bir xhissesi %40 nakit % 10 da coin niyetine adese aldım bakalım hayırlısı 12 aylık bilançoyu görelim )))
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,302
    0.69 pozisyonuna gelmeden yürümez...ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by karadereli53 Yazıyı Oku
    millet parasını coine uçana kaçana koyuyor o cesaret bende yok ) %50 hantal ama saglam bir xhissesi %40 nakit % 10 da coin niyetine adese aldım bakalım hayırlısı 12 aylık bilançoyu görelim )))
    Bu tarz hisselere portföyde kısıtlı bir alan ayrılması konusunda kesinlikle hemfikirim. Kişisel karakter(sabır, zarara tahammül vs), grafik ve hisse hakkındaki bilginin durumuna göre ve olacaksa stop veya paçal seviyelerine dair baştan plan da faydalı olabilir. Şeytana uyup pozisyonda haddi aşmak en büyük risk oluyor genelde Bence de görelim bakalım, hele ki borçları kapatırsa..

Coin yazdığın için de ek bir istatistik vereyim Yanlış anlaşılmasın; bu istatistiği olumlu bir şey için değil, - özellikle yeni arkadaşlara - uçana kaçana atlarken başa gelebileceklere örnek olması için veriyorum..

Son 5 yılda (en az 5 yıldır işlem gören hisseler için);
    gördüğü zirveye en uzak hisse adese -%1373 (Zirve:11.05 Dip:0.54)
    2. sırada da -%1183 ile nibas var (Zirve:94.60 Dip:0.55 Bugün kapanış:7.37)..

Not: Bu tablo hisseleri ASLA ucuz veya pahalı yapmaz, sadece dip ve zirve mesafelerini gösterir!!!

Sayfa 208/385 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •