Sayfa 379/379 İlkİlk ... 279329369377378379
Arama sonucu : 3031 madde; 3,025 - 3,031 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

Bedelli haberi kurumsal firmalar için bir fırsat sayılır. Şirket mali durumunu düzeltir, yeni atılımlar yapar..

Ama, ne yazık ki patron şirketlerinde, hele de halka açıklık oranı yüzde 90 üstünde olan adese gibi şirketlerde bu durum, hantallığa ve haksız zararlara sebebiyet vermektedir.

Eğri oturup doğru konuşacak olursak bedelli haberi gelirse maddi olarak bilemem ama vakit kaybı şeklinde -hele ki enflasyonist ortamda, mevduat faizlerinin yüzde 60 olduğu ortamda- ciddi problemler yaratabilir.

Bu varsayımlar her şirkette başa gelebilir, ben AKFGYde yakalandım 3 sene önce.. Hissede malın çoğu Hamdi AKINda olduğundan ona pozitif yansıdı.

Borsada her durumun riskini gözeterek, full kapasite malda olmadan ilerlemek gerekiyor. Mesela ben 6 Şubat'ta terste yakalandım, şehir değiştirmek zorunda kaldım ailemle, zarar yazdım az da olsa. Ama ailenizle hayatta kalabilmek, gözünüzün önünde bina çatılarının çökmesi evinizin duvarlarının patlaması, gece battaniye altında can korkusuyla sabahlama.. boy ölçüşemez hiç bir zarar. Para yerine gelir, yitip giden canlar gelmiyor.

Bir süre yazmayacağım... Hisselerimi satacak olursam buradan yazarım. Saygılar,,,
    Yazdıklarım al-sat-tut tavsiyesi değildir.
    Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz !!!

2.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    KAP'a ara ara bakmaya devam edin, 2 aya kadar yuzde 100 bedelli haberi düşecektir diye tahmin ediyorum. Ön almak için tedbiren spkya dilekçe gonderdım ben, keşke herkes 10 dk ayırıp bunu yapsa.

Endeks kırmızı yakmamakta direnince ve alt kademeler çok dolmayınca pompaya 1 günlük ara verdiler. 1.99-2.00 kademesini beklemeye devam.
    Ben KAP a bundan sonra güzel haberler sırası ile gelecegine inananlardanım.

ytd.

birçok yatırımları var bunların bilgileri düşmeye başlar ise rüzgarın yönü değişebilir..

Bu yatırım fonları da boşu boşuna almamıştır illa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum.

Ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by Endex Yazıyı Oku
    Ben KAP a bundan sonra güzel haberler sırası ile gelecegine inananlardanım.

ytd.

birçok yatırımları var bunların bilgileri düşmeye başlar ise rüzgarın yönü değişebilir..

Bu yatırım fonları da boşu boşuna almamıştır illa bir bildikleri vardır diye düşünüyorum.

Ytd.
    Sn ortağım, KAP'a gelen tüm haberler güzel zaten. 1 tane kötü haber gösterebilir misiniz? Şirket hem profesyoneller tarafından yönetiliyor, hem de eskiye gore nispeten şeffaf, her gelişme kapa aciklaniyor. Ancak sorun şu ki, o güzel haberlerin fiyata hicbir olumlu etkisinin olmaması. Hatta tam tersine inadına hisse fiyatını daha da düşürmesi. Bunu da kasıtlı yapıyorlar elbette. Yf falan hisse almadı, o da tahtadaki çetenin bir oyunu idi, yani kendi kurdukları fon üzerinden alım yaptılar. Duyum değil güvenilir bir kaynaktan teyitli bilgidir. Takribi 200 milyon lotu 2.90-3.20 bandında kucağa bırakıp mevduata dövize kaçtılar. Şimdi bu 200 mio lotu tahminimce 1.90 altından yerine koymak için kanirttikca kanirtacaklar. Bakın benim ve cevremin bu hisseye bağladığı para 20 milyon TL, az buz değil. O yüzden bunların aldığı nefesi bile biliyor, her adımlarını takip ediyorum. Bu tahtada Ben ve diğer büyük kyleri kovmadikca ekmek yok kimseye, bunu bizzat adnanın çevresine söylediğini biliyorum. Inatsa bizimkisi de inat. Kaybediyoruz ama bu çakallara da kaybettiriyoruz. Bizi dokemedikce işte yapacakları 3ten satıp 2den geri almak olur ancak. Şimdi bedelliye de bir umut bizim katilmamazi umacaklar nakit ihtiyacının yani sıra bizi kaçırtmak için bu hamleyi yapacaklar ama Ben kendi adıma o 7,3 milyon lirayı nakit koyacağım, parayı ayarladım sayılır. Diğer 50 mio lota sahip büyük kyler ne yapar bilemem zaten tanımıyorum da kim olduklarını. Onlar da katılırsa İyice kuduracaklar. Eğer bizdeki 50 mio lotu alabilselerdi bu hissenin fiyatı en kötü 5.00 idi şu an, bundan da adınız kadar emin olabilirsiniz. Sonuç olarak ya inadı bırakıp bize de kazandiracaklar ya da böyle kitlenip kalacağız 1 ileri 2 geri devam edecek. Saygılar..

4. Bu arada yukarıdaki senaryoda benim umudum sadece şu: rasyolari itibariyle kağıt çok ucuz, potansiyeli mevcut. bunu fark eden çok kallavi bir fon veya galip / okullu gibi kafası kirik toshackli tipler kağıda girse ve bu cakallarin elindekileri alsa, fiyatı da misal 10 liraya taşısa, inanın çoğu hissenin zaten overvalued olduğu bir ortamda adese de 10 liradan kapısılir. Yani çok net 3 kat kazanır bunu yapan sermaye grubu. Bu çakallara da hiç unutamayacakları bir ders verilmiş olur.

5. Yf demişken yahu ne fonu?? yahu kağıtta en çok işlemi bofa yapıyor, Takasta citi, Deutsche var falan. Allah aşkına bunların ne işi olur adese ile? Hepsi ama hepsi tahtadaki çetenin hesapları... Bak kağıtta yabancı bile var algısı...Zaten a1, info gibi sabikali kurumların neredeyse tüm işlemleri çeteye ait, işte yanına biraz itibarlı kurumlar da ekliyorlar ki foyaları çok belli olmasın. Yf da sırf ucacak kaçacak algısı için devreye sokuldu, sağ cepten sol cebe aktardılar işte. Kağıt sağlam durup sanki kopacak imajı verirken onlar aslında 200 mio lotu piyasaya sattılar. Sonrası da zaten malum, 10 günde 100 kademe soktular. Endeks düşmeye devam etsin, en önde koşacak yine emin olun, çünkü sattıklarıni en az 1 lira aşağıdan almak isteyeceklerdir.

Neyse çok şey yazarım da şimdilik özeti bu.

6.  Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    Sn ortağım, KAP'a gelen tüm haberler güzel zaten. 1 tane kötü haber gösterebilir misiniz? Şirket hem profesyoneller tarafından yönetiliyor, hem de eskiye gore nispeten şeffaf, her gelişme kapa aciklaniyor. Ancak sorun şu ki, o güzel haberlerin fiyata hicbir olumlu etkisinin olmaması. Hatta tam tersine inadına hisse fiyatını daha da düşürmesi. Bunu da kasıtlı yapıyorlar elbette. Yf falan hisse almadı, o da tahtadaki çetenin bir oyunu idi, yani kendi kurdukları fon üzerinden alım yaptılar. Duyum değil güvenilir bir kaynaktan teyitli bilgidir. Takribi 200 milyon lotu 2.90-3.20 bandında kucağa bırakıp mevduata dövize kaçtılar. Şimdi bu 200 mio lotu tahminimce 1.90 altından yerine koymak için kanirttikca kanirtacaklar. Bakın benim ve cevremin bu hisseye bağladığı para 20 milyon TL, az buz değil. O yüzden bunların aldığı nefesi bile biliyor, her adımlarını takip ediyorum. Bu tahtada Ben ve diğer büyük kyleri kovmadikca ekmek yok kimseye, bunu bizzat adnanın çevresine söylediğini biliyorum. Inatsa bizimkisi de inat. Kaybediyoruz ama bu çakallara da kaybettiriyoruz. Bizi dokemedikce işte yapacakları 3ten satıp 2den geri almak olur ancak. Şimdi bedelliye de bir umut bizim katilmamazi umacaklar nakit ihtiyacının yani sıra bizi kaçırtmak için bu hamleyi yapacaklar ama Ben kendi adıma o 7,3 milyon lirayı nakit koyacağım, parayı ayarladım sayılır. Diğer 50 mio lota sahip büyük kyler ne yapar bilemem zaten tanımıyorum da kim olduklarını. Onlar da katılırsa İyice kuduracaklar. Eğer bizdeki 50 mio lotu alabilselerdi bu hissenin fiyatı en kötü 5.00 idi şu an, bundan da adınız kadar emin olabilirsiniz. Sonuç olarak ya inadı bırakıp bize de kazandiracaklar ya da böyle kitlenip kalacağız 1 ileri 2 geri devam edecek. Saygılar..
    Peki biz ky ne yapacak bu surede. Bize tavsiyeniz nedir. Filler tepisir cimenler ezilir misali mi olduk. Aslinda cogumuz, biraz yukselse, zararimiz azlasada cekip gittsek diye dusunuyoruz sanirim. Ben de oyle dusunuyorum. Yoksa yillarca bekleyecegiz.
    Son düzenleme : Husmen Dayı; Dün saat: 02:03.

7. Kardeş bu lrsho in gitmemeside bundaki hareketi bekliyor olabilirmi onda ky kalmadi gibi hacim kendileri yapmasa yok sanki iştirakleri içinde en küçük hacim onda e kasasida nakit dolu

Sayfa 379/379 İlkİlk ... 279329369377378379

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •