Sayfa 312/385 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon
Arama sonucu : 3076 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkürler.
    Ben bu hisseyi daha almadım, tanıdığım/bildiğim bir hisse değil.
    Çok ucuz olduğu için (özellikle PD/DD çok düşük) dikkatimi çekti, ama patron faktöründen dolayı almaya elim gitmiyor.
    Bir de bu çeyrek imaş'dan sağlam zarar edecek sanki...
    YTD
    Zarar bu şekilde yazılmaz, duran varlıklar düşecek ve bilançonun sağ tarafında özkaynaklar. Sonuçta özkaynaklar azalacak bu da firmanın defter değerini düşürür, bu da pd/dd yi yükseltir. 900 Milyon TL bir azalma olacak. 3. çeyrekte tekrar IMAŞ yükselirse bu sefer de tam tersi olarak defter değeri artacak, bence önemsiz ama yatırımcıyı etkileyebiliyor.

PD/DD = max 0,45 olur diye düşünüyorum

İmaş hisselerini borsada satar

4. Arsanın dönümü 25 milyon, internetten baktığınızda düşük rakamlar da var daha yüksek rakamlarda. Biraz zarar etmişerse de şaşırmam. http://www.sahibinden.com/satilik-ar...fiyati-fn_desc

Denize çok yakın bir yer ama sıfır değil önünde bir otel/kulüp var diye anlıyorum ama yine de kötü bir yer değil. Başakşehir bitti sayılır, Aydın sanayi ve ticaret merkezi de. Buradaki kaynakları selimiye ye kaydırabilirler belki ama otel ile dip dibe hatta otelin arazisine giriyor biraz anlamadım (151/27). Belki ortak bir proje yapacaklardır mevcut firma ile (otel vb ya da villa projesi). Yakında kokusu çıkar iyi bir şey açıklarlarsa en azından bir hikaye daha gelir.

5.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    PD/DD = max 0,45 olur diye düşünüyorum
    Daha önce hesaplamıştım 0.30 dan 0.37 ye çıkıyordu şimdiki fiyatla 0.45 cıvarında olabilir.

Alıntı Originally Posted by edalcove Yazıyı Oku
    Arsanın dönümü 25 milyon, internetten baktığınızda düşük rakamlar da var daha yüksek rakamlarda. Biraz zarar etmişerse de şaşırmam. http://www.sahibinden.com/satilik-ar...fiyati-fn_desc

Denize çok yakın bir yer ama sıfır değil önünde bir otel/kulüp var diye anlıyorum ama yine de kötü bir yer değil. Başakşehir bitti sayılır, Aydın sanayi ve ticaret merkezi de. Buradaki kaynakları selimiye ye kaydırabilirler belki ama otel ile dip dibe hatta otelin arazisine giriyor biraz anlamadım (151/27). Belki ortak bir proje yapacaklardır mevcut firma ile (otel vb ya da villa projesi). Yakında kokusu çıkar iyi bir şey açıklarlarsa en azından bir hikaye daha gelir.
    Üstadım imaş hisselerinden gelen parayla yaparlar. Belkide bugün sattılar...

7.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    İmaş hisselerini borsada satar
    IMAS iyi bir sektörde, çoğu iş de bildiğim kadarıyla ihracat. Alapala satılacak veya batacak IMAS'ın rakibi.
    IMAS pd/dd 4.5 endüstüri ortalaması 17 civarında. Bu firma satılsa veya Adese satsa 60 TL'den satabilir, yani 15 Milyar TL yapar, %14'ü adese'nin bu da yaklaşık 2 milyar TL nakit girişi yapar. Şu andaki adese'nin piyasa değeri 1.7 Milyar TL. Keşke IMAS'ı satabilse, borsa da satmasından daha çok ihtimal bir gruba satılması, Adese ve ITTIFAK oratk olarak.

8.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Üstadım imaş hisselerinden gelen parayla yaparlar. Belkide bugün sattılar...
    Yeterince paraları var nakit olarak, kar da ediyorlar, Başakşehir ve sanayi sitesinden de para gelecek. Ama umarım satarlar bizim için çok iyi olur.

Sayfa 312/385 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •