Sayfa 320/385 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370 ... SonSon
Arama sonucu : 3076 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Market işi yaparken zarar ediyordu çok kötü bir yönetim de vardı, 2 bedelli ve marketleri kapatıp tamamen gayrimenkule yönelince bilanço düzeldi. Bu bilanço ve esas faliyet karı ile firma iflas ederse şaşarım. İflasa sürüklemeye çalışsınlar 3 yılda bu bilanço ile beceremezler.

Taban olduğu gün bilanço geldi kötü göstermeye çalıştılar, kötü olan bir kalem yok. %20 özkaynak düşüşü İmaş hissesinin değeri ile ilgili, önem derecesi bu bilançoda sıfır. İlk tabandan sonra açığa satış ve kredi yasağı geldi sanki bunu istediler. 2 tabanın nedeni de kredili malları almak ve kredili satışlar.

Bu hisseye hergün bakmayacaksın uzun vadeli düşükten alıp beklenecek bir hisse. Deneyimsizler malesef beceremiyor panik oluyor, 2 tabana zerre kadar panik olmadım, ne paçal yaparım ne de yukarı giderken ek alırım. 1.45den aldım bekliyorum. Geçen sene 0.84 den alıp seçim öncesi 1.60da satıp beklemiştim. Yine aynısını yapacağım. Ama hareketler çok sert olacak bu nedenle sabır ve psikoloji önemli.

Eylül'e az kaldı zermeram'ın lasnmanını yapsınlar bakalım. Daha önce de lansman yapmışlar (SEHA) ama projeyi bitirememişlerdi. Şimdiki lansmanda nasıl ikna edecekler bu sefer bitiririz diye orasını anlamadım. Ne kadarı bitti emin değilim 5 ay önceki video var. Ben olsam %90'ı bitmeden lansmana çıkmazdım, hatta %100'ünü bitirip direk satış yapardım zaten kasada para var, burası bende soru işareti ama bir bildikleri vardır diye umuyorum.

2. grafik atamadım ama fincan kulp formasyonu işliyor sanki. onayını da almış sanki. hedefi 3,80 civarı. acemi teknik bakışıdır. ytd.

Lansmana kadar %90 çıkarlar. Eylülde açıklanması beklenen konut kredisi kampanyası gerçekleşirse fırsat yakalanır...

4. bugün adeseye bir tavan yakışır. ytd.

5. adese de kahve içmeye bekleriz. ytd.

adese.jpg

6. Japonya'nın önde gelen bankalarından Nomura, Türkiye'yi önümüzdeki 12 ay içinde kur krizi yaşama riski olan ülkeler arasında saydı.Japonya'nın önde gelen bankalarından Nomura, Türkiye, Çekya, Sri Lanka ve Romanya'yı "önümüzdeki 12 ay içinde kur krizi yaşama riski olan ülkeler" arasında saydı. Şili, Macaristan ve Brezilya da Japon bankanın tablosunda, kur krizi riski için eşik değere yakın puanla dikkat çeken diğer ülkeler oldu. Bankanın 'Demokles' isimli tablosunda, 100 eşik değerinin üzerinde puan alan ülkeler, kur krizi riski taşıyan ülkeler olarak sıralandı.YÜZDE 64 DOĞRU TAHMİN EDİYORBloomberg haberinde, bankanın sekiz göstergeye göre puanlama yapılan tablosunun, 1996 yılından bu yana 61 gelişen ülke kur krizinin yüzde 64'ünü doğru tahmin ettiği aktarıldı.KUR SEÇİM SONRASI HIZLI YÜKSELDİSene başında 18,73 seviyesinde olan dolar kuru, 14 Mayıs'taki seçim öncesinde 19,60 TL'yi, 28 Mayıs'taki ikinci tur öncesinde ise 19,98 TL'yi görmüştü. Dolar şu sıralar 27 liranın üzerinde hareket ediyor.MERKEZ'İN YIL SONU TAHMİNİ 29,82 TLMerkez Bankası'nın bugün açıklanan ağustos ayı piyasa katılımcıları anketine göre, yıl sonu dolar tahmini 29,82 TL oldu.

Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Lansmana kadar %90 çıkarlar. Eylülde açıklanması beklenen konut kredisi kampanyası gerçekleşirse fırsat yakalanır...
    https://bankadunyasi.com/merkez-bank...edisi-geliyor/

Tüketici destekli konut kredileri ile birlikte konut üretimini destekleyici modeller geliştirmek daha doğru olur. Böylece konut arzı hızlı ve sağlıklı artırılabilir.

Sayfa 320/385 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •