Sayfa 206/385 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon
Arama sonucu : 3076 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Arkadaşlar soygun bu kadar kolay olmuş artık.devlet destekli hemde.098 maliyetle bulaşmış oldum.allah kurtarsın.

2.  Alıntı Originally Posted by Esmer Yazıyı Oku
    Arkadaşlar soygun bu kadar kolay olmuş artık.devlet destekli hemde.098 maliyetle bulaşmış oldum.allah kurtarsın.
    İlginç olan SPK diye kurum ne iş yaparki. Türk borsasında bütün sirketler bu şekilde önce bedelli yapıyor ve sonra yüzde 50 düşürüyor aşağıya üç gün içinde, peki SPK neden tedbir alıp bedelli sonrası 1 liranın altına asla hisse inemez inerse şirkete ceza veririm demez , sadece patron satamazmis, SPK bilmiyormu patronlar hisseleri anlaştığı kuruma ucuza verip onlar üzerinden indirecek. Biliyor tabiki. Muhtemelen çok büyük rüşvet aliniyorki vazgeçmiyor tedbir almıyor bu konuda mesela. Bütün bedellilere bakın hepside aynısını yapıyor. Resmen soyun milleti diye izin veriliyor SPK tarafindan

3.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Üstad bir sürü hisse var iken ne olduğu hisseyi neden alıyorsun merak ettim gerçekten. Sizi biliyorum bilinçli birisiniz onun için sordum, diğer taraftan batik şirket vurgun yapıp kacacaklar deniliyor bazı sitelerde , nedir düşünceniz sizin. Artık alım yerine geldimi sizce, gerçi alıma başladım dediniz dün.
    Haklısın, 1 yıl önce bu "çöplerde" takılacağımı söyleseler ben de inanmazdım ama kısmet diyelim.. Öncelikle amacımız kâr etmek olsa da, her zaman haklı çıkamayacağımızı ve bazen zarar da edebileceğimizin bilincindeyim.

Dün başlamadım, geçen sefer yazdığımda başladım; yani 1.21 den.. Ama ertesi gün hareketli olunca trade edip maliyeti 1.10 altına indirmiştim, gerçi o gün de 1.10 taban kapatmıştı zaten.. Sonra kademeli almaya devam ettim, son alımı da bugün karanlık odada yaptım. Açıkça yazayım, şu an %10-15 arası zarardayım

Neden aldığımı biraz uzun yazmam gerek;
    Aşağıdaki grafikte göreceğin üzere teknik olarak 70-75 kuruşa kadar düşmesini anormal görmem ama bedelli de kasaya kabaca 705m TL civarı girdi. Toplam 958.563.949 adet hisse oldu.. Dolayısıyla 705m/hisse sayısı yaparsan hisse başına 73-74 kuruş nakit demek.. Son bilançoda özkaynaklar 818m TL, bu değer ağırlıklı duran varlıklar kaynaklı; ve çok büyük kısmı Kulesite ve Ereğli AVM den geliyor.. Net borcu da 400m civarı, kap ları takip ediyorsan vefa hakkı vs diye düşüyor arada.. Büyük zararlar market kaynaklı oluşmuş ve o işten çıktılar. Kira geliri+proje odaklı yapıya geçiyorlar.. Son bilançolarda satış rakamlarının çok düşmesi ama zararın bitmesi de bu sebepten.. Bir .bnelik olmazsa 12 aylık bilanço geldiğinde, son 4 çeyreklik kâr toplamı pozitife geçerek F/K(yüksek de olsa) hesaplanır olmaya başlamalı

Bedelliden gelen parayla borçları sıfırlayıp, kalan parayla da Zermeram için ortaklık kuracağını beyan etti(izahname); okumadıysanız en azından revize fon kullanım raporunu okuyun https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/971268
    Yalnız bunun ilk etabı ve 7 renk projesi 2023 odaklı, dolayısıyla "kısada vurguna" girenlerin bu alemin en büyük üçkağıtçılarını tokatlamaya niyetlendiklerinin farkında olmaları gerek! Kazanılamaz demiyorum, sadece vurulmak da bir olasılık.. Düşmeye devam etse de biraz canımı sıkar ama çok etkilenmem ve 5-10 kademe aralığında almaya devam ederim, benim bünye böyle Arada trade de edebilirim..
    Tezgahın başındakiler, sadece kısacılar için değil hepimiz için riskin büyüğü tabi
    1-2 Aralıkta kalan payları an itibariyle almazlar gibi duruyor ama bakalım ne olacak?

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

1 ve 2 Aralık ta birincil piyasada satışa sunulacak yaklaşık 50 milyon lotu alan olursa adeseye hareket gelir muhtemelen.
    Acaba kimse almasın diye ana hisseyi düşürmüş olabilirler mi.
    Bu tür hisselere fazla girmek gerçekten risk
    Cambaz

İzahnameyi okudum satılmayan paylar için taahhüt yok.
    SPK.bu tür şirketlere neden bu taahhüt istenmez anlamakta zorlanıyor insan
    Bu SPK.ya maalesef güven yok.
    Son hürriyet çağrı muafiyeti gerekçesiz yazılmıştı.mahkemeden döndü ama şirket açıklamasında 3 yıl elinde bulunduran yararlanacak diyor komedi gibi.
    Türklerin hisse elinde bulundurma süresi ortalama 3 ay bile değil.

6.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Haklısın, 1 yıl önce bu "çöplerde" takılacağımı söyleseler ben de inanmazdım ama kısmet diyelim.. Öncelikle amacımız kâr etmek olsa da, her zaman haklı çıkamayacağımızı ve bazen zarar da edebileceğimizin bilincindeyim.

Dün başlamadım, geçen sefer yazdığımda başladım; yani 1.21 den.. Ama ertesi gün hareketli olunca trade edip maliyeti 1.10 altına indirmiştim, gerçi o gün de 1.10 taban kapatmıştı zaten.. Sonra kademeli almaya devam ettim, son alımı da bugün karanlık odada yaptım. Açıkça yazayım, şu an %10-15 arası zarardayım

Aşağıdaki grafikte göreceğin üzere teknik olarak 70-75 kuruşa kadar düşmesini anormal görmem ama bedelli de kasaya kabaca 705m TL civarı girdi. Toplam 958.563.949 adet hisse oldu.. Dolayısıyla 705m/hisse sayısı yaparsan hisse başına 73-74 kuruş nakit demek.. Son bilançoda özkaynaklar 818m TL, bu değer ağırlıklı duran varlıklar kaynaklı; ve çok büyük kısmı Kulesite ve Ereğli AVM den geliyor.. Net borcu da 400m civarı, kap ları takip ediyorsan vefa hakkı vs diye düşüyor arada.. Büyük zararlar market kaynaklı oluşmuş ve o işten çıktılar. Kira geliri+proje odaklı yapıya geçiyorlar.. Son bilançolarda satış rakamlarının çok düşmesi ama zararın bitmesi de bu sebepten.. Bir .bnelik olmazsa 12 aylık bilanço geldiğinde, son 4 çeyreklik kâr toplamı pozitife geçerek F/K(yüksek de olsa) hesaplanır olmaya başlamalı

Bedelliden gelen parayla borçları sıfırlayıp, kalan parayla da Zermeram için ortaklık kuracağını beyan etti(izahname); okumadıysanız en azından revize fon kullanım raporunu okuyun https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/971268
    Yalnız bunun ilk etabı ve 7 renk projesi 2023 odaklı, dolayısıyla "kısada vurguna" girenlerin bu alemin en büyük üçkağıtçılarını tokatlamaya niyetlendiklerinin farkında olmaları gerek! Kazanılamaz demiyorum, sadece vurulmak da bir olasılık.. Düşmeye devam etse de biraz canımı sıkar ama çok etkilenmem ve 5-10 kademe aralığında almaya devam ederim, benim bünye böyle Arada trade de edebilirim..
    Tezgahın başındakiler, sadece kısacılar için değil hepimiz için riskin büyüğü tabi
    1-2 Aralıkta kalan payları an itibariyle almazlar gibi duruyor ama bakalım ne olacak?

Üstad bir bildiginiz olduğunu biliyorum, bakalım hayırlısı. Bende alayikm biraz bakalım . Umarım iyi olur, ama ihlaslar gibi 60 kuruslara indirirse biradahada çıkamaz kisada, nedenmi nerde zarar etmiş başka hisselerde ky varsa bu hisseye bel bağlar ve gelen alır hisseyi. O yüzden kisada çok zor toparlar düşerse 60 Lara.

7.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Üstad bir bildiginiz olduğunu biliyorum, bakalım hayırlısı. Bende alayikm biraz bakalım . Umarım iyi olur, ama ihlaslar gibi 60 kuruslara indirirse biradahada çıkamaz kisada, nedenmi nerde zarar etmiş başka hisselerde ky varsa bu hisseye bel bağlar ve gelen alır hisseyi. O yüzden kisada çok zor toparlar düşerse 60 Lara.
    Her şey mümkün, o yüzden üstte cinali hocamın da belirttiği gibi bu tarz hisselere portföyde kısıtlı alan ayırmak bence de daha sağlıklı..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

8.  Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku

Sayın Sonli emin olun o kalan payları alacak ekip, tıpkı rüçhanları alıp ana hisseye çevirip satanlar gibi hazır kıta bekliyordur.
    Kalan o payları alırken de ana hissenin tahtada nominalin altında olmasının onlar için hiçbir önemi yok. Sonuçta bunlar organize vurguncu çetesi. Aldıklarını ne yaparlar bilemem belki alıcı bulduklarında ana tahtadan fiyata bakmaksızın satabilirler, belki kendi alt hesaplarına yine tahta üzerinden satış yaparlar. (fiyatı daha aşağılara çekmek için).

Burada yaşananların benzeri öz abd li müCO nun ihlas/ihlgm şirketlerinde de vuku buldu.

Bedelli sonrası finansal temelleri oldukça iyi olacak lakin yönetimin güven vermemesi en temel sorun. Yine de şu anki fiyatlar (biraz daha aşağı gitme ihtimali olsa da) sabredecek/beklemeye tahammül edebilecekler için uygun olabilir.
    Yatırım tavsiyesi değil kişisel görüş içermektedir.

Sayfa 206/385 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •