Sayfa 376/385 İlkİlk ... 276326366374375376377378 ... SonSon
Arama sonucu : 3076 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Pd/dd degeri de 0.28 e indi...

Neredeyse 4 te birine islem goruyor

2.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Zermeram etaplar bitmeden Arasta AVM ye para harcamazlar
    Şu an arasta AVM devam eden projeler içinde. Zermeram Mercan evler ise planlanan projeler içinde. Arasta için tamamlanma tarihi verilmiş, mercan için tarih yok.
    Ayrıca otelin yanındaki araziyi de almışlardı muhtemelen oteli genişletmek icin.
    Adamların aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim de bedelli patlatırlar gibi. Loras kasasında 1 milyar TL varken bedelli yaptı.

Kagit 1 yılda verdiğini 10 günde aldi. Hadi eskiyi falan geçtim, aralık 2022de 2.30 idi aradan 16 ay geçti endeks ikiye katladı, bu dönemde şirket milyar milyar kar açıkladı hem de.

Umarım umarım umarım bilmediğimiz kötü bir gelisme yoktur. Umarım sadece fillerin tepismesidir bu. Yoksa tarihi bilanço açıklayıp bistin en ucuz rasyolarına sahip bir kağıdın endekste şelale yokken şelale olması hiç ama hiç hayra alamet değil.

Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    Şu an arasta AVM devam eden projeler içinde. Zermeram Mercan evler ise planlanan projeler içinde. Arasta için tamamlanma tarihi verilmiş, mercan için tarih yok.
    Ayrıca otelin yanındaki araziyi de almışlardı muhtemelen oteli genişletmek icin.
    Adamların aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim de bedelli patlatırlar gibi. Loras kasasında 1 milyar TL varken bedelli yaptı.

Kagit 1 yılda verdiğini 10 günde aldi. Hadi eskiyi falan geçtim, aralık 2022de 2.30 idi aradan 16 ay geçti endeks ikiye katladı, bu dönemde şirket milyar milyar kar açıkladı hem de.

Umarım umarım umarım bilmediğimiz kötü bir gelisme yoktur. Umarım sadece fillerin tepismesidir bu. Yoksa tarihi bilanço açıklayıp bistin en ucuz rasyolarına sahip bir kağıdın endekste şelale yokken şelale olması hiç ama hiç hayra alamet değil.
    Verdikleri tarihlerin bir önemi yok. Devam eden projelerin tamamlanma oranlarını ve tarihlerini takip ederseniz görürsünüz.
    Eşeğin aklına karpuz kabuğunu soktunuz. Babalar okuyup bıyıq burmaya başlamıştır. Hayrolsun diyelim...

5. Aldiklari Otelin civarindaki arsalari kullanarak buyuk tesisler yapmalari olumlu degerlendirilebilir. Yapilacak tesisleri arap agirlikli islami turizme ayirabilirler. Suudi Arabistanla aramizda turizmin gelistirilmesi konusunda anlasma yapilmisti. veya kiraya vererek sabit gelirlerini arttirabilirler. Zaten kira gelirleri yillik 175 milyonu gecmis. Tabi kaynak olarak sirketin gelirlerini kullanacaklarini sanmiyorum. Nasil olsa kendi paylari az, bedelli ile pek bir sey odemeyecekler, ky den parasini almalari cok sasirilacak bir sey degil. Her zaman yaptiklari bir sey. Her zaman aklillarinda olan birsey.

Loras GYO kurmuslardi. Onu halka acacaklar ama yasal olarak ne zaman acabilirler ben onu bilmiyorum. Hemen acma haklari varsa oradan da iyi bir gelir alabilirler.

Diger taraftan bedelli, fiyat ucuzken aciklanir ve kullanacagi yer uygun olursa hisse daha da dusmez, tam tersine ralli bile olabilir. Borsada bu sekilde bedelli aciklandiktan sonra yukselen cok hisse gorduk.
    Bu gunden sonra fiyatin daha da dusmesi yeni bir cok yatirimcinin gelmesini ve spekulatorun elindeki lotun azalmasini saglar. Hic mantikli degil ama kim bilir beliki de oyle istiyordur. Tahtacinin aklindakini bilmek zor.

6. Ben şunu anlamıyorum: tamam şirketler isteyebilir ama spk nasıl onay veriyor bu bedellilere? Örn son Loras bedellisinde kasada 700 milyon mu 1 milyar mı ne para vardi, adamlar uyduruk geş projesi finansmanı için bedelli istediler, herkes asla onaylanmaz dedi hopp onaylandı. Burası türkiye, kanun kaide yok biliyoruz ama bu kadar da kör göze parmak olmaz. Belli ki aynı tip bu şirketler bu imkanı suistimal ederek periyodik olarak bedelli yapıyorlar, senin yetkili kurum olarak reddetmen gerekir.

Neyse olacak olan olur yapacak bişey yok. Bakalım önce bir açıklansın da. Maliyet açısından katilmamayi bile düşünebiliriz belki, ruchanlari satıp. Zira benim o denli yüksek nakit bulmamin imkanı yok kendi adıma, bu lanetten de asla 1 lot bile satmam.

Yüzde 100 bedellide 1 milyar TL net para girişi olur, umarım doğru yerlere harcarlar. Tüm olumlu gelişmeler elimizde patladi, bakarsın bu olumsuz gelisme ters etki yapar.

7. Telegramda X'te falan hala tekniğe göre şuradan döner buradan döner muhabbeti var. Vallahi şaka gibi ya. Adesede teknik, grafik vs işletmeye calisiyorlar, pes..

Alıntı Originally Posted by HOOK Yazıyı Oku
    Yanlış ata oynamışız Limoncu Loras ın niye düşmediği belli oldu adamlar aracı kurum kuruyor NOVA Capıtal ve sadece Loras a ait olacak esas bomba burda patladı boşuna A1 10 milyon mal toplamadı bedellide bitti ahhhhh ahhhh 2 . Akenr olacak neyse şans
    Adese ve lrsho olumlu kap haberleri her zaman satış baskısı yaratır

Sayfa 376/385 İlkİlk ... 276326366374375376377378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •