Sayfa 102/172 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Matrikste kullandıgım sistemi ideale çevirdim. Çok yüksek bir veriyle optimize ettim. (Erhan Sağolsun). Çıkan sonuçları üsteki tabloya ekledim. En yüksek getiriyi koymadım, listede net getiriye göre ilk 20 ye girecek parametresini beğendigim sonuçları koydum. 1 dakikalık sistem 74 ay , 5 dk sistem 175 aylık bir veride test edildi. Kayma ve komisyon olarak 50 puan düşerek net getiriye böyle ulaştım.

Aylık ortalama net getirisi 1 dk 1743 puan, 5 dk da 1370 puan çıkıyor. Malesef gerçekler böyleymiş. İdeal ve Erhan gerçekleri görmemi sağladı.
    5dk 2007 Hazirandan bugüne 175 ay değil 147 ay yapıyor. Hesaplarınızı buna göre yaparsanız daha sağlıklı olur.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Wolfie Yazıyı Oku
    5dk 2007 Hazirandan bugüne 175 ay değil 147 ay yapıyor. Hesaplarınızı buna göre yaparsanız daha sağlıklı olur.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yanlış yazmışım orayı, excelde 147 ay üzerinden hesaplattım

3. izlenmeli

MATRİKS Üzerinden anlatsada mantık aynı

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Erhan eskilerde sayın anonimin yazdıgı getiri eğrisi zarar edince flata geç, birde getiri eğrisinin tomayı kesmesine göre flata geç diye iki tane örnek sistem var. Benim gibi yeni başlayan için bunu sıfırdan yazmak zor olacak. Bende düşündümde örnek formülün strateji kısmına kendi sistemimin stratejisini yazayım diye düşündüm olur değilmi ?

Kullandıgım sisteme çok iyi gelir diye düşünüyorum. Çünkü benim sistemde terse kalma çok oluyor, benim sisteme ilaç gibi gelir diye düşünüyorum.

Getiri eğrili sistemimi halledebilirsem getiri eğrisi üzerindeki tomayı da optimize edebilirmiyim?

Yine eskilerden anonimin paylaştıgı 2 sistemin sinyalini birleştirip tek bir sinyal ortaya koyan bir sistem var. 1. sistem al, 2 sistem al sa al sinyali gönder yada .1 sat 2. flatsa flat kal gibi çok çeşitli sinyal kombinasyonu olan bir sistem. Değişik sistemlere uygulanabilir.

Şöyle bir düşündümde kullanabilirmiyim diye fakat kendi sistemimin yapısı azda olsa benziyor. Aynı indikatörde olma benim sistem de 2 sistem kullanıyor. Sizin eskilerde bu sistem üzerinde çalışmanız oldumu acaba.

Sayın anomin sağolsun zamanında devrim yaratacak sistemler paylaşmış.

5.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan eskilerde sayın anonimin yazdıgı getiri eğrisi zarar edince flata geç, birde getiri eğrisinin tomayı kesmesine göre flata geç diye iki tane örnek sistem var. Benim gibi yeni başlayan için bunu sıfırdan yazmak zor olacak. Bende düşündümde örnek formülün strateji kısmına kendi sistemimin stratejisini yazayım diye düşündüm olur değilmi ?

Kullandıgım sisteme çok iyi gelir diye düşünüyorum. Çünkü benim sistemde terse kalma çok oluyor, benim sisteme ilaç gibi gelir diye düşünüyorum.

Getiri eğrili sistemimi halledebilirsem getiri eğrisi üzerindeki tomayı da optimize edebilirmiyim?

Yine eskilerden anonimin paylaştıgı 2 sistemin sinyalini birleştirip tek bir sinyal ortaya koyan bir sistem var. 1. sistem al, 2 sistem al sa al sinyali gönder yada .1 sat 2. flatsa flat kal gibi çok çeşitli sinyal kombinasyonu olan bir sistem. Değişik sistemlere uygulanabilir.

Şöyle bir düşündümde kullanabilirmiyim diye fakat kendi sistemimin yapısı azda olsa benziyor. Aynı indikatörde olma benim sistem de 2 sistem kullanıyor. Sizin eskilerde bu sistem üzerinde çalışmanız oldumu acaba.

Sayın anomin sağolsun zamanında devrim yaratacak sistemler paylaşmış.
    Arşivi okuduysanız orada zaten benim anonimin kodları evire evire getiri eğrilerine birşeyler sokrarak yayınladıgım çalışmalar var. Kodlarını da paylaştım diye hatırlıyorum. Sadece kodların geçtiği bölümleri değil öncesi ve sonrasını da okursanız daha anlamlı olacaktır. O sayfalar bir kitap gibi çok büyük bir deneyim ve tecrübenin geçtiği arşivler. Yine de kodu paylaşayım ben.

O kodlar yardımcı olmuyorsa ezbere sistem yazmış olursunuz kodların mantığını ve ne yapmaya calıstıgını anlaymaya calısın.

Kodu okurken içinizden tercüme edin. Optimizede edilir muhakak ancak optimizasyon kodunu yazmak oldukça çetrefilli olur ayrıca overfitting ihtimalini çok yükseltirsiniz.

Sistemleri birleştirme meselesi için ayrıca kodlama yapmanıza veya bir kalıba ihtiyacınız yok. Videoda verdiğim kalıp üzerine istediğiniz kadar indikatör atayarak veya strateji atayarak hepsi al vermeden almaz hepsi sat vermeden satmaz. Stratejilerinizi o kod uzerınden de yapabilirsiniz. yani illakide sistem1 sistem2 diye ayırmalar yapmanıza gerek yok sistem1 ve sistem2 yi tek bır kod halıne getırebılırsınız. Bİrleştirme yapsanız bile en yavaş sistemin sinyaline göre sinyal açılacak aslında.

Sistem 1 (hızlı sistem) al verdi diyelim sistem 2 al verince AL sinyalını uygulayacak dolayısıyla sistem2 nin al ve sat sinyallerini uygulamış olacaksınız çünkü sistem 2 daha geç al sat verecek. Sistem1 sadece arada flata geçmenizi sağlayacak. Bana anlattığınız stoploss meselesinin dolaylı yoldan yapmış olacak.

Kodlardakı mantıgı çözmeye calısın belırlı bır duvar kırılacaktır. Kalıplara takılı kalmayın.

Yeni birşey değil bu idealgoda da 2 hatta 3 indikator var. 3ü birden onay vermeden AL veya SAT yakmıyor sistem.

100 Adet indikatorden 95 tanesı aynı işi yapıyor sadece isimleri farklı O sebeple AL SAT kararına 5 tane ındıkatorde soksan nıhayetınde 3 aşağı 5 yukarı benzer sonuçlar elde edeceksınız.

KZ EĞRİSİ stratejisi harikalar yaratmayacaktır. GETİRİ EĞRİSİ yataya sardıgında TOMA bi aktif olacka bi pasif olacak Getiri eğrisi trend yaparsa ıyı sonuclar uretecek trend yapmazsa yatayda carpılacak. Ancak maxdd den korunma amaclı uygulanabılır.

2 adet ma kesişiminden elde edilen kz eğrisinin içine başka bir ma atayarak sistemin açılıp kapanmasını sağlayan kod örneği

TOMA VB BAŞKA ŞEYLERİ UYARLAYABİLİRSİNİZ. KODLARIN NASIL CALISTIGININ MANTIGINI ANLADIKTAN SONRA KENDI KALIBINIZI YAZIP ARDINDAN MA YERINE TOMA KESİŞİMİNE GORE SİSTEM KAPATABİLİRSİNİZ.

// verileri oku
    var Periyot1 = Sistem.Periyot;
    var Sembol1 = Sistem.Sembol ;
    var V = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sembol1 , Periyot1) ;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis") ;
    var H = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Yuksek") ;
    var L = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Dusuk") ;

// ma'ları hesapla
    var MA1 = Sistem.MA(C, "Exp", 80);
    var MA2 = Sistem.MA(C, "Exp", 378);

// belirlediğin stratejiye göre getiri eğirisini çizdir
    var IslemMiktari1 = Sistem.Liste(V.Count, 0);
    var Pozisyon1 = Sistem.Liste(V.Count, 0);
    var KarZarar1 = Sistem.Liste(V.Count,0);

float SonPozisyon1 = 0;
    float SonFiyat1 = 0 ;
    float ToplamKarZarar1 = 0;

for (int i = 1; i < V.Count ; i++)
    {

if ( MA1[i] >= MA2[i] &&
    SonPozisyon1 <= 0 )
    {
    if (SonPozisyon1 == 0)
    {
    IslemMiktari1[i] = 1;
    SonFiyat1 = V[i].Close;
    SonPozisyon1 = SonPozisyon1 + IslemMiktari1[i];
    ToplamKarZarar1 = ToplamKarZarar1 - SonFiyat1 * IslemMiktari1[i];
    }
    else if (SonPozisyon1 < 0)
    {
    IslemMiktari1[i] = 2;
    SonFiyat1 = V[i].Close;
    }

}

else if ( MA1[i] < MA2[i] &&
    SonPozisyon1 >= 0 )
    {
    if (SonPozisyon1 == 0)
    {
    IslemMiktari1[i] = -1;
    SonFiyat1 = V[i].Close;
    }
    else if (SonPozisyon1 > 0)
    {
    IslemMiktari1[i] = -2;
    SonFiyat1 = V[i].Close;
    }

}
    Pozisyon1[i] = SonPozisyon1;
    KarZarar1[i] = ToplamKarZarar1 + V[i].Close * Pozisyon1[i];
    }

var t = Sistem.MA(KarZarar1, "Simple", 200) ;

Sistem.Cizgiler[0].Deger = KarZarar1; // panel 2
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = t; // panel 2

// getiri eğrisini de dikkate alan yeni stratejiyi uygula
    var SonYon = "";

for (int i = 1; i<V.Count; i++)
    {

if ( KarZarar1[i] >= t[i] && MA1[i] >= MA2[i] && SonYon != "A" ) // AL
    {
    Sistem.Yon[i] = "A"; // alış
    SonYon = Sistem.Yon[i];

}

else if ( KarZarar1[i] >= t[i] && MA1[i] < MA2[i] && SonYon != "S" ) // SAT
    {
    Sistem.Yon[i] = "S"; // satış
    SonYon = Sistem.Yon[i];

}

else if (SonYon == "A" && KarZarar1[i] < t[i] ) // flat
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }

else if (SonYon == "S" && KarZarar1[i] < t[i] ) // flat
    {
    Sistem.Yon[i] = "F";
    SonYon = Sistem.Yon[i];
    }

}

Sistem.GetiriHesapla("01.01.2006", 0.0000);
    Sistem.Cizgiler[9].Deger = Sistem.GetiriKZ;

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    Adamlar nasıl güzel sistem yazılırın seminerini veriyor yani işi en iyi bilenler ama bi kurumda maaşlı çalışıyorlar. ������
    Aslında belki bir nebze eleştirilebilecek bir konu bu ancak, İşin sonunda bizde çok farklı değiliz hani. Yatırım işi her zaman risk içeren bir iş yarın ne olacağını kimse bilmiyor bu sebeple sabit maaşlı işi bırakabilme cesaretini herkes gösteremeyecektir.

Onun dışında biz de onlarda aslında burada yanlışları elenmesini sağlıyoruz. Para kazandıracak stratejiyi zaten ya vermek istemeyiz yada emin olduğumuz bir stratejiye kavuşamamışızdır. Haliyle ilk yapılması gereken para kazandırmayacak olanları elemek. Bunları hızla eledikçe doğru olana okadar yaklaşayacağız. Kimse doğru olan şudur bunu yazın para kazanırsınız demeyecek. ANcak yanlış olanların elenmesini sağlayabiliriz. O bakımdan anlatılanlar/ımız Belki para kazandırmıyor. Ancak para kaybetmenizi engelleyecektir.

Tİberiusun bir sözüyle bitireyim. Kendısıne çok eleştiri geliyor kodlamanın nirvanasını yazıyorsun kendınde güzel bir sistemde var ancak 10 lotla trade ediyorsun. Kendin hem bu iş için program tasarlıyor hemde kendı stratejine çok az para bağlıyorsun. Ya bu işten para kazanılmıyor programı kakalamaya calısıyorsun yada stratejıne güvenmiyorsun diye eleştiriliyordu. Bende benzer bir soruyu yonelttim kendısine cevabı şu oldu;

"Erhan ben Keman çalmıyorum, Keman üretiyorum, virtüöz değilim." Dedi.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6. Erhan klasik toma 3,2 sistemle bu toma 3,2 nin getiri eğrisinin içine atılan toma 3,2 sistemin kıyaslamasını yaptım. Klasik toma ezdi geçti. Getiri eğrisinin toma parametresi ile oynadım sonuç değişmedi. Gereksiz çok işlem açtırıyor getiri eğrisi , 10 bin barda 20 işlem yapan toma, getiri eğrili 120 işlem yaptı. Hatta tomanın getiri eğrisinin oluşturdugu getiri eğrisine toma sokulmuş sistemlede karşılaştırdım, klasik tomayı geçen yok.

Getiri eğriside öyle harikalar yaratacak bir şey çıkmadı, epeyde bir umut bağlamıştım.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan klasik toma 3,2 sistemle bu toma 3,2 nin getiri eğrisinin içine atılan toma 3,2 sistemin kıyaslamasını yaptım. Klasik toma ezdi geçti. Getiri eğrisinin toma parametresi ile oynadım sonuç değişmedi. Gereksiz çok işlem açtırıyor getiri eğrisi , 10 bin barda 20 işlem yapan toma, getiri eğrili 120 işlem yaptı. Hatta tomanın getiri eğrisinin oluşturdugu getiri eğrisine toma sokulmuş sistemlede karşılaştırdım, klasik tomayı geçen yok.

Getiri eğriside öyle harikalar yaratacak bir şey çıkmadı, epeyde bir umut bağlamıştım.
    Kontrolsüz güç güç değildir.

Kz eğrisinin 0 çizgisine baktın mı hiç TOMA zigzaglı sekılde getiri eğrisinin içine girmiş olmasın. Grafiğin en başına bir bakın ıstersenız.

Getiri eğrisinde % li olan tomayı kullanırsanız getiri eğrisi 0 iken % kaça stop koyacak

grafiğin başında % sel stop koyduğu için kz eğrisi henüz 750 puan 1000 puanda iken koydugu stop çok yakın olacak. getiri egrisi 250,000 e cıktıgında koyulan stop bam başka olacak.

Bir strateji yarattıgınızda geçmişten bugune inceleyin neler yapmış ne hata yapmış diye.

TOMAPUAN Bu sebeple ortaya çıktı.

8. atakan hocam sizin söyleyeceğiniz yada umutlanacagınız aklınıza gelebılecek hemen hemen bır cok seyı zaten bızler denedık.

O bakımdan hıcbır strateji böyle yapınca çok çok iyi birşey çıkacagına umut baglamayın hayal kırıklıgı yaşarsınız.

Bende sizin gibi heyecanlanırdım ancak sistemi üretince sonuçlar bekledıgınız gıbı cıkmayacaktır.

Şimdi tomapuan ile durumun nisbeten düzeldiğini göreceksiniz. mantıksız ve saçma sapan kz egrisi kesmelerı oluşmayacak.

Ayrıca tomapuanı bırcokseyın ıcıne atabılırsınız rsı ıcıne veya baska bır yere MA dan daha ıyı calısacaktır. Ornegın bazıları RSI veya ADX ın ıcıne klasık MA sokar buda zırt bırt kesısıme sebep olur.

TOMAPUAN hemen ımdadınıza yetısır MA yerine bunu kullanarak ufacık bır harekette kesişim yaratılmasının onune gecersınız.

Şimdi gelelim getir eğrisi deneyimine.

Şimdi toma puanı sokunca durum duzelsede tatmın edıcı olmayabılır. Elde edeceğiniz deneyimi şimdiden söyleyeyim. Ancak yine kendinizde görün.

KZ eğriniz muhtemelen bir kaç noktada yataya bağlamıştır. O bölgelerde tıpkı endeks grafiğinin yataylıkları misali sisteminizin kz si zih zag çizecek TOMAPUAN kz egrisi yukarı cıktıgında aktif ol diyecek Aktif olur olmaz aşağı yamulacak kz eğrisi. SOnra Toma tekrar kesecek aşağıda nakite geç diyecek sistem nakte geçecek KZ eğrisi tekrar yukarı. HAydaa

neredeyse sistemin açıldıgı yer KZ eğrisinin tepe noktası kapandıgı yer ise KZ eğrisinin dip noktasına denk gelecek.

Parametreyi oynayıp bazı bölgeleri düzeltseniz bile başka bir bölgede KZ eğrisi daha fazla oynak olacak aynı durum yine başınıza gelecek. Parametreyi büyüttükçe problemde çözülmemeye devam edecek.

Getiri eğriniz Oynak ise yani riskli ise getiri eğrisini düzeltir tomapuan ancak getiri eğrinizde pek fazla sarkma yoksa yataya baglamalar cok ise tomapuanlı version stock versiondan kötü üretecektir.

Sayfa 102/172 İlkİlk ... 25292100101102103104112152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •